Jak ludzie postrzegają osoby, które słuchają rocka?

Mizar

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Północ-Południe
  1. Jak rock wpływa na nasz ubiór?
2. Jak rock wpływa na nasz charakter, psychikę i zachowanie?

3. Jak nasz ubiór i zachowanie spowodowane słuchaniem rocka wpływa na opinię innych ludzi o nas?

4. Czy osoby słuchające rocka mogą dogadać się osobami, które słuchają innego gatunku muzycznego? Od czego to zależy?

ad. 1. Kiedyś wpływał bardziej. Teraz raczej w ogóle. Ubieram się tak, że raczej nikt by nie pomyślał, że jestem osobą słuchającą w większej mierze rocka (nie oszukujmy się, schematy rządzą naszym światem).
ad. 2. Sama muzyka chyba nic szczególnego we mnie nie zmieniła. Ale poznałam dzięki niej sporo ludzi, którzy później mnie ukształtowali.
ad. 3. Na mnie chyba nikt dziwacznie nie reagował, tylko kilka osób się pytało czemu noszę czarne ciuchy. Ale do tej pory je noszę, a teraz na szczęście nikt tego nie podpina pod przejaw młodzieńczego buntu.
ad. 4. Oczywiście, że mogą. Muzyka to tylko dodatek dla człowieka. Nie stanowi naszego jestestwa, kultury osobistej, inteligencji, itd. Jeżeli ktoś traktuję muzykę jak muzykę (coś co ma być kreatywne, piękne), a nie powód do chamstwa, obrażania, itd. to nie widze problemu w dogadaniu się z kimś takim.
 

Roqo

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Śląsk
1.Na mój specjalnie nie wpłynął Ubieram sie jak zawsze, hmm ale to też może dlatego ze nie chce słuchać komentarzy od kolegów i wole Sb je darować. Nwm całkiem możliwe

2.Nwm nie znam szczerze osób które słuchają Rocka czy Metalu same Dzie Hip-Hop'u czy innego szasju jak dla mnie, ale wiem ze jestem osobą pozytywnie :cenzura:niętą i mam strasznie zryty Dekiel i choro w Główce, ale nwm Czy To Geny czy Rock .

3.Nwm i gówno mnie to obchodzi.

4.Jak pisałem wyżej nie znam takich osób więc Nwm.
 

buderchin

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
39
  1. Jak rock wpływa na nasz ubiór?

    Na mój ubiór nie wpływa i nie wpływało. Nie miałem koszulek z nazwami zespołów, glanów, pieszczoch, łańcuchów, plecaków typu tzw. kostka. Kiedyś chodziłem w tenisówkach, ale to bardziej dlatego, że były tanie. Jedyne, co w moim wyglądzie można by powiązać z rockiem to długie włosy, które od decyzji o zapuszczaniu do ścięcia miałem 3,5 roku. No i miałem naszywkę Pink Floyd na plecaku.
     
  2. Jak rock wpływa na nasz charakter, psychikę i zachowanie?

    Jakoś na pewno wpływa.

    Gdybym nie słuchał rocka, to pewnie bym nie pojechał na Przystanek Woodstock. A pobyt tam trochę zmienia człowieka – np. zaniżają się standardy dotyczące higieny. :D

    Niektóre teksty piosenek dają do myślenia (np. T.E.L.I. Huntera), ale to zależy od człowieka, czy się tym przejmie i zastanowi nad światem.
     
  3. Jak nasz ubiór i zachowanie spowodowane słuchaniem rocka wpływa na opinię innych ludzi o nas?

    Osoba, która wygląda na słuchającą rocka ma u mnie malutkiego plusa. Do niedawna pracowałem z metalowcem, który mi nie chciał oddać mi kasy, którą mu pożyczyłem (w końcu oddał).

    Kiedyś szedłem z kumplem w obcym mieście i podszedł do nas gościu i chciał papierosa. Kolega go poczęstował. Gdy tamten odszedł, kolega powiedział: gdyby nie miał koszulki Deep Purple, to bym mu nie dał.
     
  4. Czy osoby słuchające rocka mogą dogadać się osobami, które słuchają innego gatunku muzycznego? Od czego to zależy?

    Odpowiadając dosłownie (i nieco przewrotnie), to zależy od osoby słuchające innego gatunku. Jeśli podpasuje osobie słuchającej rocka, to się dogadają.

    Odpowiadając serio: jeśli osoba słuchająca rocka ma zamknięty umysł, to się nie dogadają. Zależy też od tematu. Jeśli chcą rozmawiać o muzyce, to może być trudniej.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
miss.tay napisał:
Jak rock wpływa na nasz ubiór?
Nie ma żadnego wpływu



2. Jak rock wpływa na nasz charakter, psychikę i zachowanie?
Wszystko w normie.



3. Jak nasz ubiór i zachowanie spowodowane słuchaniem rocka wpływa na opinię innych ludzi o nas?
Bez zmian.



4. Czy osoby słuchające rocka mogą dogadać się osobami, które słuchają innego gatunku muzycznego? Od czego to zależy?
Mogą. Zależy to od charakteru i umiejętności słuchania oraz braku klapek na oczach :)
 
Y

Yellow Jester

Guest
Boże, nieco bzdurny temat. Oceniają ludzi przez pryzmat fal dźwiękowych. Mnie zawsze śmieszą jakieś typki obwieszone gadżetami np. Metalliki (chyba dobrze odmieniłem, dziwny ten język polski). Ja słucham rocka z początku lat 70-tych, ale nie mam długich włosów, ciasnych dżinsów i niestety nie stoi u mnie w domu melotron. :(
 

malwa_malwa

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Wiek
35
rock nie jest takim ciężkim, subkulturowym brzieniem, to pytanie powinno się raczej(jeśli już) odnośić do fanów muzyki metalowej
 
S

srebny331

Guest
Jakoś nie zmieniłem się od kiedy słucham rocka.
Muzyka chyba nie potrafi zmienić człowieka wiec ::)
 

LUKIMAG

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
1.Rock może ma wpływ na ubiór ale raczej ludzi którzy są totalnymi maniakami tego gatunku noszą koszulki z logami zespołów glany jakies kolczyki w uszach tunele a nawet nakładaja makijaż np:emo.
2.Wpływ może mieć ale to raczej na koncertach.
3.Co niektórzy fajni disco polo techna potrafią dziwić sie takim osoba i najczesczą reakcja jest co ty słuchasz??, ale są ludzie, którzy nic nie mówią wszystko zależy od osoby.
4.Zależy od charakteru osoby potrafi zaakceptować i nawet polubić gatunek, a czasem wręcz odwrotnie i lepiej zmienić temat rozmowy.
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
miss.tay napisał:
Jak rock wpływa na nasz ubiór? 2. Jak rock wpływa na nasz charakter, psychikę i zachowanie? 3. Jak nasz ubiór i zachowanie spowodowane słuchaniem rocka wpływa na opinię innych ludzi o nas? 4. Czy osoby słuchające rocka mogą dogadać się osobami, które słuchają innego gatunku muzycznego? Od czego to zależy?
1. U mnie o tyle że noszę skórzane ramoneski i cięższe buty. Czasem zarzucę coś z ćwiekami czy dżetami no i może zdarzyła się też i bandamka. Natomiast ja tak po prostu lubię się ubierać i już (na pewni częściowo wynika to ze słuchanej muzyki).

2. To jest temat rzeka. Napiszę tylko tyle że muzyka rockowa wiele pomogła w moim życiu.

3. Ja jakoś specjalnie nie zauważyłam żeby jak mówię że słucham rocka to budziło jakąś sensację. Natomiast jeżeli chodzi o ubiór to miał z tym problemy mój znajomy którego wyzywano od 'brudasów' no i jeszcze 'pedałów' (bo ma długie włosy).

4. No pewnie że tak ! A od czego to zależy ? - nie mam pojęcia po prostu tak jest ;D. Dodajmy że osoby słuchające rocka przecież w większości słuchają też utworów i z innych gatunków.
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Myślę że jak osoba słychająca rocka ubiera się tak "rockowo" to jest niekorzystnie postrzegana przez społeczeństwo, zwłaszcza jej starszą część.
 

daga80

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2017
Posty
29
Punkty reakcji
1
miss.tay napisał:
  • Jak rock wpływa na nasz ubiór?
2. Jak rock wpływa na nasz charakter, psychikę i zachowanie?

3. Jak nasz ubiór i zachowanie spowodowane słuchaniem rocka wpływa na opinię innych ludzi o nas?

4. Czy osoby słuchające rocka mogą dogadać się osobami, które słuchają innego gatunku muzycznego? Od czego to zależy?



Proszę o Wasze opinie przemyślenia, doświadczenia z własnego życia, przykłady itp.
Mile widziane tytuły piosenek lub zespoły, które szczególnie wpływają na ludzi
1. Bardzo lubię ubierać się w stylu rockowym. Wkurza mnie ta 'moda' na Rock i osoby które tak się noszą a nie mają pojęcia o tej muzyce :-/. Głównie dzieci H&Mu :-/
2. Ze mną po prostu jest w różnych sytuacjach w życiu i słuchanie go bardzo pomaga.
3. Może czasem ktoś powie : 'O ostra dziewczyna' ;-D
4. Ależ oczywiście że mogą !. Zależy od charakteru tych osób.
 
Do góry