Jak ludzie postrzegają osoby, które słuchają reggae?

miss.tay

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Poland
  1. Jak reggae wpływa na nasz ubiór?
2. Jak reggae wpływa na nasz charakter, psychikę i zachowanie?

3. Jak nasz ubiór i zachowanie spowodowane słuchaniem reggae wpływa na opinię innych ludzi o nas?

4. Czy osoby słuchające reggae mogą dogadać się osobami, które słuchają innego gatunku muzycznego? Od czego to zależy?



Proszę o Wasze opinie, przemyślenia, doświadczenia z własnego życia, przykłady itp.
Mile widziane tytuły piosenek,zespoły, które szczególnie wpływają na człowieka.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
1.Na ubiór ludzi ogarniętych zwykle nie wpływa.Po za tym standard ,,bednarek-fan" tj. żółć ,zieleń ,czerwień ,luźniejsze ciuchy itd.
2.Jeśli założymy ,że w ogóle to pewnie większy chill na co dzień ,dystans ,sympatia do świata i ludzi.
3.Mnie np. mało obchodzi zdanie ludzi ,o mnie i zwykle muzyka mało na takie zdanie wpływa.W naszym społeczeństwie ,o ile tak to zwykle negatywnie.Dla tych lowelasów z żelem na głowie to jest bez sensu ,dla dresów muzyka leszczy ,dla skinów muzyka lewackiego ścierwa ,dla plastików mało modne ,więc dno.
4.Pewnie chodzi Ci ,o dogadanie się co do tematów czysto muzycznych.Pewnie od tego z kim rozmawiasz to zależy.Np. z fanem rocka ,ska i pokrewnych gatunków spoko.Z fanami techno to raczej ciężko by było znaleźć wspólny język.W szerszym znaczeniu ,,dogadania się" to hmm... no mnie raczej mało obchodzi to czego ludzie z którymi mam kontakt słuchają - to jest w 100% ich sprawa (oraz tego czego szukają w muzyce).
 

wojtas032k

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
Brooklyn NY
1. Nosi się raczej ciuchy normalne z dodatnimi kolorów rasta
2.Na pewno jest się bardziej otwarty na ludzi chętnie się dzielisz , jesteś nastawiona pozytywnie do świata ..
3.Jeżeli koś ma typowy rasta styl czyli dredy , symbole nawizujące do tej muzyki na pewno jest często zatrzymywany i rewidowany , policja jest nastawiona raczej negatywnie ,od razu nachodzi myśl ze to narkoman i diler a reszta ludzi nastawiona jest raczej neutralnie.
4.Pewnie sam jestem osobą która słucha właśnie reggae i hardcoru oraz death metalu no ale wiadomo każdy woli słuchać reggae jak jest się spalonym :D

Co do piosenkę to naprawdę ciekawe przesłania maja
Natural Dread Killaz - Uwierzyc w siebie
Talib- Moja Lady
Grubson - Chore
Ras Luta -Życie bez kobiety
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Kolego ale widzę że ty tutaj generalizujesz trochę twierdząc że słuchanie tego typu muzyki musi jakoś wpływać na kogoś. Każdy jest indywidualny, a według twojego rozumowania to jeśli by ksiądz sobie reggae słuchał to musiał by z ambony ziele palić. Każdy jest inny muzyka to tylko cząstka nas.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Nie wiem co jest niesamowitego w przesłaniu Talliba - moja lady ,a Grubson w Chore to na pewno nie jest Reggae.Sugestia ,że dla policji jedynie wyglądasz podejrzanie jest błędne.Pochodź sobie z dredami po dresiarskich osiedlach ,albo wbij na jakiś koncert gdzie będzie dużo skinów.Na pewno wszyscy będą mieli neutralny stosunek do Ciebie.
Z muzyków reggae to w sumie największy wpływ miał na mnie od zawsze Bob Marley.Po za tym np.Fantan Mojah.Jeśli chodzi ,o PL reggae to słucham bardzo mało - jeśli już to stare kawałki i starzy wykonawcy jeszcze z czasów ,gdy nasze reggae wypływało z punku praktycznie.Teraz jeśli jest dobre to ma zwykle mało wspólnego z klasycznym rootsem np.NDK czy Kacezet ,albo jest słabe czy maksymalnie komercyjne jak Ras Luta.
 

wojtas032k

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
Brooklyn NY
hmm Autorka napisała
Proszę o Wasze opinie, przemyślenia, doświadczenia z własnego życia, przykłady itp.
Wiec nie wiem o co ci chodzi dla mnie te piosenki maja przesłanie i jakąś role odegrały w moim życiu, a co do dredów czy ubioru wiem jak jest z własnego doświadczenia,policja najpierw zatrzyma takiego gościa niż zwykłą nic nie wyróżniającą się osobę z tłumu.
Pochodź sobie z dredami po dresiarskich osiedlach ,albo wbij na jakiś koncert gdzie będzie dużo skinów.Na pewno wszyscy będą mieli neutralny stosunek do Ciebie.
Mieszkam na takim osiedlu i chodzę na koncerty na których można spotkać skinów i jeszcze nigdy nikt nie były agresywny w stosunku do mnie.
Napisać swoje przemyślenia i doświadczenia to od razu się przyczepiają i przekręcają wszystko -.-''
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
1.Jeżeli ktoś słucha wyłącznie reggae, dancehall, to raczej nie widze opcji żeby to nie wpłynęło na ubiór. (oczywiście są wyjątki) Na pewno założy się luźniejsze ciuchy. Czasem z elementami rasta, ale nie jest to reguła. Na głowę oczywiście beret albo daszek JEŻELI ktoś ma dready.

2. Jest to inne patrzenie na świat niż ludzi którzy słuchają innych gatunków muzyki. W Reggae jest pozytywny przekaz, miłość i chill. Za to Dancehall to jest agresywna muzyka, ale to jest już inna bajka. powiedzmy że dancehall dla człowieka słuchającego reggae jest odskocznią przy której można się nieźle wytańczyć (NAJLEPIEJ!! ^^ )

3. Najbardziej boli i zaskakuje mnie niewiedza ludzi na temat chociażby samych dreadów...Większość myśli, że jeżeli ktoś ma dready to jest brudny i się nie myje, a co dopiero włosy...ludzie...to się myja tym samym sposobem i z taką samą częstotliwością jak "normalne" włosy! A ludzie się pytają czy nie boję się że mi się wszy zalęgną...kurde, a w "normalnych" włosach nie mogą? Jak się nie dba to się mogą w każdym przypadku...bez sensu myślenie...to wszystko zależy od człowieka który ma nas ocenić, czyli na jakim pozimie jest uświadomiony co znaczy rasta, rastafari, zion czy Haile Selassie. Starsze osoby są wyjątkami, ponieważ jedne widzą we mnie szatana gdy widzą u mnie dready, albo dobra, w NAS i gdy widzą u NAS dready, a jedne miło się uśmiechają do nas. Natomiast młodzi ludzie rozumieją taką grupę społeczną, kulturę, co nie znaczy że zawsze akceptują...Skinhead'y traktują ludzi z dreadami jak "brudy" (i tu znowu, oczywiście są wyjątki i to nawet sporo, mam wielu takich znajomych).

4. Oczywiście, nie widzę sensu nawet żeby zadawać takie pytanie...człowiek słuchający reggae jest otwarty na ludzi, nigdy się nie odgradza, oddziela od innych.

BLESS!
 

Karmen20

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Ubiór hmm prawde mówiąc mało jest związany z muzyka której słucham juz od ponad 5lat czyli reggae ( ale nie tylko ) . Bardzo uwielbiam nosić biżuterie drewniana . także to by było na tyle .Nie odczuwam potrzeby aby z kilometra wszyscy widzieli , ze jestem cała w 3 kolorach. To są rzeczy materialne które tak naprawdę nie maja żadnego wpływu na nasza egzystencje..Ale To jest tylko moje zdanie, jeśli ktoś uwielbia sie tak ubierac prosze bardzo , byle z uśmiechem :)

Nie powiem, ale reggae ma duży wpływ na mój charakter.
* przede wszystkim pozbywam się głupiego nawyku jakim jest szybka ocena człowieka , segregowanie go do "odpowiedniej" szuflady. Wiem, jak bardzo człwoiek moze sie pomylic dlatego cały czas nad tym pracuje

* To samo tyczy sie przebaczania,jest to cholernie trudne, ale z całych sił wierze, ze mozna temu sprostać.
* Ciesze sie z tego co mam , każdego dnia dziękuję Bogu za wspaniałych rodziców, dopisujące zdrowie, za możliwość edukacji. Dla mnie jest to wielkie bogactwo.

Co do pytania ostatniego , zgadzam sie w 100% z GIPCU

Kilka utworów które uwielbiam:

Indios bravos - czas spełnienia
AlBorosie - I Rusalem
Etana - Blessings feat. Alborosie
JAH CURE - TO YOUR ARMS OF LOVE
Marlon Asher - Ganja Farmer
Bob marley - sun is
Bob Marley- Three Little Birds

Jest ich o wiele wiele więcej...

Pozdrawiam :)
 

onexlove

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wrocław
1. Reggae może ale nie musi wpływać na nasz styl ubierania się, styl rastamański tylko uzewnetrznia to co jest w nas, przeważnie ubieramy się tak tylko dla tego żeby pokazać ludzią co nas konkretnie interesuje i to czym żyjemy. To jest tylko nasza wizytówka.

2. Trzy słowa jakie wpływają na moje życie (miłość, pokój, szacunek), my powinniśmy być tolerancyjni i okazać zrozumienie.

3. Powiem ci szczerze że ja opinie innych ludzi mam głęboko w d*pie. Oni niech sobie myślą co chcą my bądźmy sobą !

4. Będzie trudno dogadać się w sprawie muzyki ty lubisz coś innego, a ktoś jeszcze coś innego. Tu mogą pojawić się komplikacje, ale tak żeby sobie pogadać na luzie no nie będzie z tym problemów.

Bas Tajpan- Nowy protest
Kamil Bednarek- Szanuj, Przyjaciel, Pragnienia Szczyt
Vavamuffin- Sekta
Raggafaya- Pozytywna
Nefre- Zbudyjemy to

Bless... :D
 

hakunamatata!

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
1
  • Reggae nie wpływa na nasz ubiór ;D
2. Na pewno uspokaja ;P Daje poczucie własnej wartości ale też szacunek do innych ; )

3. Często ludzie widzący człowieka w dredach mówią ; "ma dredy, pewnie ćpie" i wszystko co najgorsze ; /

4.Oczywiście że tak ;D
 
Do góry