Jak leczyć anemię ?

A

alleg

Guest
Miałam problem z anemią od małego dziecka. Lekarze przepisywali mi na okrągło żelazo, ale to nic nie dawało. Teraz już wiem dlaczego. Wyleczyłam się dzięki preparatowi Green Care (można kupić tutaj: www.niedokrwistosc.blog.pl) Gość jest super - zak kurację 3 miesięczną zapłaciłam 64 zł + przesyłka, a morfologię mam najlepszą od kilku lat! Naprawdę polecam! :eek:k2:
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
ja miałam kiedyś problemy z niedoborem żelaza, pamiętam że łykałam tabletki chela-ferr forte no i oczywiście mamusia podawała mi wszystko co bogate w żelazo: Niezapomniana wątróbka
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Większość z Was pisze, że stosowała leczenie farmakologiczne, podczas gdy podstawą leczenia jest dieta bogata w żelazo i kwas foliowy. Istotne jest również wyjaśnienie przyczyny takiego stanu. Niedokrwistość najczęściej ma charakter wtórny do choroby podstawowej.

Niedokrwistość zwykle powoduje nietolerancję większych wysiłków fizycznych. Sama w sobie nie stanowi jednak przeciwwskazania do uprawiania sportu.
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Też mam anemie, ale sama się do niej doprowadziłam, nie jedząc wędlin, mięsa.. Żelazo łykam codziennie i jeszcze kilka witamin. Myślę, że to pomoże. Do końca nie byłam pewna czy mam anemie byłam senna, ciągle osłabiona, często robiło mi się "ciemno" przed oczami oraz dziwny "szum" w uszach miałam. Poszłam na badanie krwi no i bah, proszę bardzo anemia.

Czy ktoś z Was przy tej całej anemii uprawiał jakieś sporty??

Ja jak tańczyłam to nadal tańczę, to chyba nie jest zabronione :).
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
nie każde przyjmowane żelazo dobrze sie wchłania, najlepsze jest takie chelatowe , taka postać jest lepiej wchłanialna, ja brałam na recepte dawki żelaza, do tego brało się kwas foliowy bo on polepsza wchłanialność. W ogole niiby to tylko mikroelement, ale ja np. słyszałam o powikłaniach od przyjmowania żelaza w tab. dlatego jesli ubytki nie sa za duze to starać sie do w diecie wprowadzić, ja miałam takie niedobory i tak niska hemoglobine że lekarka mi powiedziała, że niesamowite żę jeszcze chodzę, bo gdyby ona miała takie wyniki to już by leżała na przetaczaniu krwi :]

ale po braniu tego żelaza po miesiacu juz praktyczne wrocilo do normy.
 

Justine_

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Justine_ napisał:
[SIZE=9pt]: Niedobory żelaza leczyłam preparatem bez recepty- Szelazo SR, odopowiednią dietą [/SIZE]
Możecie też polecić jakąś dietę konkretna na uzupelnienie żelaza w organiźmie?
 

kuna0208

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja brałam tabletki - suplement żelaza hemowego (niehemowe nie dawało żadnych pozytywnych efektów, a zapierał mnie i powodował bóle brzucha :() Po tym żelazie hemowym (nie pamiętam nazwy suplementu) bardzo szybko mi się poprawiło.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja również miałam anemię ale starałam się zdrowiej odżywiać...
Moim zdaniem jest to skuteczniejsze niż tabletki.
 
Do góry