Jak jest w LO?

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Mam kilka pytań co do LO ;)

1. Czy naprawdę nauczyciele już nie dyktują zdań "do zeszytu" i ewentualne notatki trzeba sobie samemu robić?
2. Jaki jest test otwarcia? Trudny, łatwy? Co może się w nim znajdować?
3. Czy fizyka i chemia w stosunku do gimnazjum są dużo trudniejsze?
4. Czy nadal trzeba się uczyć wierszy na pamięć?
5. Na czym polega Wiedza o Kulturze?
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Mam kilka pytań co do LO ;)

1. Czy naprawdę nauczyciele już nie dyktują zdań "do zeszytu" i ewentualne notatki trzeba sobie samemu robić?
2. Jaki jest test otwarcia? Trudny, łatwy? Co może się w nim znajdować?
3. Czy fizyka i chemia w stosunku do gimnazjum są dużo trudniejsze?
4. Czy nadal trzeba się uczyć wierszy na pamięć?
5. Na czym polega Wiedza o Kulturze?

Hahah, trochę mnie rozbawiły te pytania ;)

1. To zależy od nauczyciela - prawidłowo powinno być tak, że stopniowo uczą cię wyłapywania ważnych informacji i samodzielnego ich notowania. Bo na studiach nikt się nie będzie pytać czy zapisałeś itd... Prawda jest taka, że w 99% nauczyciel dyktuje notatki.
2. Jaki test otwarcia? Pierwsze słyszę o takim czymś. Na przedmiotach takich jak matematyka nauczyciel może zrobić test, aby sprawdzić jaki poziom ma klasa...
3. Chemia jest łatwa, fizyka w miarę ujdzie... Jeżeli o poziom podst. chodzi to na chemii jest to samo co w gimnazjum, z tym, że trochę szerzej omówione
4. To zalezy od nauczyciela i programu nauczania. Moja polonistka nie męczyła nas - tylko raz coś obowiązkowo musieliśmy skumać na pamięć.
5. WOK - typowo humanistyczny przedmiot. Trochę o klasycznej muzyce, trochę o malarzach, o epokach, o subkulturach etc. Wszystko zależy od nauczyciela... Np. recenzję ulubionego filmu napiszesz na zaliczenie itd...
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
1) U mnie w LO nie dyktowali. Każdy sam musiał się martwić czy wszystko zapisał czy nie...
2) U mnie nie było żadnego testu otwarcia, więc nie wiem jak to z nim jest.
3) Jeśli chodzi o poziom podstawowy to na pewno nie jest zbytnio trudniejsze.
4) Ja na szczęście nie musiałam się uczyć wierszy na pamięć.
5) Dużo gadania o sztuce.
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
1. Zależy od nauczyciela. U nas z niektórych przedmiotów aż za bardzo :p
2. Raczej łatwy, ale też zależy z czego. Chodzi Ci o badanie wyników ? my mieliśmy z matmy i bio.
3. fizyka na profilu podstawowym (a co dopiero rozszerzonym) trudna, chemia na profilu rozszerzonym taka sobie, na pewno różni się jak w gimnazjum.
4. :haha: U nas nie :D
5. Też zależy jak to nauczyciel będzie prowadził lekcje. Ale jest to przedmiot hum. i głównie gada się właśnie o sztuce; muzyce, filmach itd.
 
Do góry