Jak efektywnie schudnąć w krótkim czasie?

andziaAndzia

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
a więc mam dość ''spory'' problem. A mianowicie chodzi o moją figurę i wagę.
Mam 16 lat ważę 90 kg a mam 170cm wzrostu . Chciałabym schudnąć efektywnie w krótkim czasie.
Od jakiego czasu stosuję kremy wyszczuplające i zaczęłam ćwiczyć. Nie mam ogromnego brzuszka, ale jednak go widać. Zaczęłam robić brzuszki i muszę powiedzieć, że jako tako widać małe postępy. Ale to nie brzuszek stanowi u mnie największy problem.
Mam grube uda, z których cieżko mi zgubić masę. Jestem tym załamana, bo najbardziej chciałabtm mieć szczupłe nogi. Tematy wagi zawsze były dla mnie wstydliwe, ale w końcu muszę zacząć coś robić ze swoim ciałem. Najlepiej gdybym schudła jakieś 35 kg, ale niestety nie wiem jak wykonać to do wakacji i czy byłoby to możliwe.
Proszę o odpowiedzi szczere i pomocne.
Z góry dziękuję. :)
 

PANTERRA

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Toruń
No masz troszkę nadwagę. Powiedzmy sobie szczerze, że odchudzić nie da się w tydzień czy kilka dni. Trzeba cierpliwym i pracować na swoją sylwetkę ćwiczeniami jak i dietą :) . Kremy wyszczuplające Ci nie zaszkodzą, aczkolwiek też jakoś super ekstra nie pomogą.
Fajnie, że robisz brzuszki, ale same brzuszki też nic nie dadzą. Musisz robić jeszcze cardio czyli np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze :) Piszesz, że twoim największym problemem są uda. Każda z nas ma jakąś część ciała nad która ciężko trzeba pracować aby uzyskać efekt. Ja np. mam problem ze zrzuceniem brzucha a z udami nie mam problemu. Tak w ogóle to nie da się zrzucić tłuszczyku tylko z ud albo tylko z brzucha bo chudnie się na całym ciele. Więc jeśli chcesz zrzucić tłuszczyk z ud to:
- rób ćwiczenia na tą partię ciała, bardzo dobre są przysiady, przysiady wykroczne,
- krzesełko
-przysiady a'la sumo :) - jest to ćwiczenie analogiczne do zwykłych przysiadów tylko, że nogi rozstawiasz szerzej :)
-nożyce poziome i pionowe np.
-warto jest też dać obciążenie do przysiadów, przysiadów wykrocznych i a'la sumo bo wtedy efekty będą lepsze :) jeśli nie masz dostępu do siłowni albo ciężarów to korzystaj z tego co masz, mój sposób: 1,5 l butelka z piaskiem, jako, że masz 16 lat i chodzisz do szkoły to możesz też naładować książek do plecaka :) obciążenie powinno sprawiać problem ale nie za bardzo, poprostu tak żebyś czuła ten ciężar
- te ćwiczonka rób 3x w tygodniu :) 3 x w tygodniu dlatego zeby twoje uda miały czas na regenerację
- no i cardio : bieganie, pływanie, rowerek :) jeśli warunki atmosferyczne nie sprzyjają ci do biegania to rób w domu skip A i B :) maximum 5x w tygodniu :)
- jedzonko: ogranicz a najlepiej wcale nie spożywaj słodyczy i słodkich napojów, to trudne ale nikt nie mówił że będzie łatwo, ale warto :) jedz więcej owoców warzyw, mięsko (ale nie tłuste :)) dobrze i zdrowo się odżywiaj.
-tutaj mam dla ciebie 10 wskazówek żywieniowych -> http://www.sfd.pl/10_wskaz%F3wek_%BFywieniowych-t315293.html wiem jak to jest ze szkoła itd więc wystarczy że będziesz się stosowała do tych 10 wskazówek a na pewno ci pomogą :)

To tyle z mojej strony :) Cieszę się, jeśli Ci pomogłam :) Jestem zwykłą amatorką więc mogę się w czymś mylić :)
 

PANTERRA

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Toruń
Najlepiej gdybym schudła jakieś 35 kg, ale niestety nie wiem jak wykonać to do wakacji i czy byłoby to możliwe.
35 kg mniej?! To będziesz miała prawie niedowagę! Nie może tak być! I nie da rady schudnąć tyle w kilka miesięcy bo to byłoby niezdrowe i nieosiągalne. Lepiej obieraj sobie mniejsze cele bo łatwiej do nich dojść :)
 
D

Dziubek_1

Guest
rzeczywiście ryzykiem byłoby tak szybko tracić wagę. jeśli uzyskasz wynik na poziomie 5-8kg na miesiąc to będzie bardzo dobrze. Poszukaj odpowiedniej dla siebie diety, zapisz się na siłownię, fitnes albo basen no i oczyść organizm z toksyn.
powodzenia
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Same ćwiczenia nie dadzą Ci wielkich rezultatów. Jeżeli chcesz zdrowo chudnąc i nie mieć potem problemów z naciągniętą skórą to optymalnie nie powinnaś chudnąć więcej niż 0,7-1kg tygodniowo.
 

markox

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Słyszałem, że 70% walki z tuszczem to dobra dieta, a 30% to ćwiczenia. Niestety musisz zrezygnować ze słodyczy, przekąsek itd. W zamian dużo owoców i zdrowego ruchu. Moja dziewczyna ćwiczy z jakaś Ewa (podobna super efekty), wiec może Ty też byś mogła ;] Pozdro
 

Prytryk

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Też ćwiczyłem kiedyś z jedną Ewą, spotkania z nią wywoływały prawdziwą burzę mięśni. Dlatego też dziś, wyglądam prawie jak Jason Statham z filmu Transporter :D
 

Elka 33

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
To prawda, że przy odchudzaniu oprócz ćwiczeń fizycznych ważna jest odpowiednia dieta. Polecam stronkę catering dietetyczny - Warszawa Korzystając ze specjalnie ułożonej diety utrzymuję doskonałą sylwetkę i nie martwię się o zbędne kilogramy;)
 

Natasza1985

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim to brzuszki nie mają nic wspólnego ze spalaniem tłuszczu z brzucha. Nie ma czegoś takiego że zaczniesz ćwiczyć brzuch i będziesz chudła na brzuchu. Organizm jest tak skonstruowany że spala kalorię z całego ciała równomiernie i nie da się tego zmienić ani odchudzić miejscowo tam gdzie chcesz. Musisz zadbać o całokształt a nie skupiać się tylko na brzuchu. Bo brzuszki nie mają nic wspólnego z odchudzaniem brzucha.
 

Mela18

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
przy ćwiczeniach i wysiłku fizycznym ważna jest też zbilansowana dieta, jak wspominali przedmówcy. chcąc schudnąć zaczęłam biegać prawie codziennie co skończyło się powtarzającymi się i bardzo bolesnymi skurczami mięśni nóg. okazało się, że przez aktywność fizyczną mam niedobór potasu. poszperałam więc w necie, poczytałam jak można go uzupełnić i zmieniłam swoją dietę. jem świeże warzywa i owoce, zwłaszcza pomidory, brokuły, banany, awokado, tłuszcze zwierzęce zastąpiłam roślinnymi, a dodatkowo piję właśnie zaczęłam pić ustroniankę z potasem, trafiłam w sklepie na taką nowość;) więc aby efektywnie schudnąć moim zdaniem najlepiej połączyć odpowiednią dietę z odrobiną ruchu.
 

Dana332

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Tabletki na odchudzanie - goo.gl/EitIlx
Złożyłem zamówienie i dostałem je na czas, a tabletki działają świetnie.
 
I

iwonaiwona

Guest
A ja polecam abyś zajrzała na tą stronę h t t p :// eduexplorer.pl/ warszawa/fitness (nalezy usunąc spacje z linku). Ja miałam problemy z nadwagą, zajadałam stres. Znalazłam instruktora właśnie na tej stronie z którym zrzuciłam 15 kg w 4 miesiące. Efekt jest wspaniały ;)
 

JustynaCz

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Dieta to ¾ sukcesu, ważne są jeszcze ćwiczenia, które będą dobrane indywidualnie do twojej sylwetki  Są takie kluby, które oferują treningi w 36minut – spalasz tłuszcz i przyspieszasz metabolizm, a specjalne maszyny kontrolują wszystkie twoje parametry. Taki trening masz tylko w niektórych miejscach. Są na pewno w Wawie, a od września też w Łomiankach w klubie „36minut. Inteligentny trening” przy warszawskiej 55.
 

akemito

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dieta to więcej niż połowa sukcesu, niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Kremy wyszczuplające to tylko chwyt mający wyciągnąć od ciebie kasę. Lepiej postaw na ciężką pracę, a zobaczysz rezultaty.
 

Babadook

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Po tym co właśnie napisałaś wywnioskować można, że chcesz raczej stać się drugim Pudzianowskim, zamiast schudnąć :lol:. Ze stosowaniem nadmiaru suplementów i jakichś dziwacznych diet również nie można przesadzać. Gdzie tu zdrowy rozsądek? Spożywanie odpowiednich posiłków każdego dnia bez problemu wystarczy - nawet przy małej ilości ruchu. Moja dziewczyna stosuje dietę cateringową Wygodna Dieta od kilku miesięcy i gubi kilogramy bardzo sprawnie, ale i w sposób naturalny i dobry dla organizmu. Taki catering nie jest jedyną możliwością, ale na pewno jedną z bardziej skutecznych. ^_^
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Lepiej chudnąć powoli na zdrowej diecie i z aktywnością fizyczną. Szybkie chudnięcie najczęściej równa się szybki efekt jojo.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Tak się chyba nie da. Żeby schudnąć i żeby efekt się utrzymał trzeba zmienić nawyki żywieniowe no i dużo ćwiczyć:)
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Ja schudłam 10 kg dzięki temu, że zaczęłam jeść regularniej i zdrowiej. Najgorzej ograniczyć słodycze... Ale można, tylko trzeba mieć motywację:)
 

Gula

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2018
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Malbork
Czy da się czy nie, nieważne, takie szybkie odchudzanie jest za dużym obciążeniem dla organizmu. najlepiej chudnąć tak w tempie 2-3 kg na miesiąc. Wtedy efekt się utrzyma. A jak ktoś chudnie 10 kg w kilka tygodni to albo swiadczy o chorobie, albo po jakimś czasie to wróci...
 
Do góry