Jak dobrze wyczyścić białe buty ?

Dołączył
4 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
A więc tak. Kupiłem parę dni temu buty Nike Capri białe i strasznie mi się brudzą ( spodziewałem się tego ) przede wszystkim nici. Czym i jak czyścić buty żeby były na prawdę białe i jak wyczyścić nici żeby nie były czarne tylko białe takie jakie być powinny ? Z góry dzięki za pomoc :**
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Kup coś co nazywa się whitener z firmy Kiwi, trochę pomaga ( takie opakowania jak ta pasta do butów z gąbką, białe z niebieskim napisem, ok 7 zł)
 
Dołączył
4 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
a pomoże to na brudne nici ?
Bo przed wszystkim mi na tych niciach właśnie zależy

@miss.sunshine o czymś takim mówisz http://cokupic.pl/produkt/KIWI-Pasta-do-Butow-w-Plynie-75-ml-Sport-Whitener-Biala ?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Nici wyszoruj szczoteczką, (nie gąbką ) z mydłem (spróbuj szare mydło) a jak nie bedze schodziło to jakimś cifem, wiadomo że idealnie białe nie będa,ale bedzie lepiej.

Tak o tą chodziło, ona chyba teraz ma inne opakowanie ( ja mam białe z niebieskimi napisami ale nieważne, to ten produkt), on tak farbuje buty na biało i te nitki tez,poświęć im więcej uwagi przy pastowaniu i będzie ok.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
ogarnij sobie płyn do czyszczenia tłuszczu np. cif ;d
popsikaj, zostaw na 10min a potem wyczyścić szczotką z wodą ;)
Jak nowe ;p
 
B

ButyJ_zbanowany

Guest
ogarnij sobie płyn do czyszczenia tłuszczu np. cif ;d
popsikaj, zostaw na 10min a potem wyczyścić szczotką z wodą ;)
Jak nowe ;p

tak, sposób z płynem działa ;) sam stosuję i jestem zadowolony - do tego dobrze nadaje się szczoteczka do zębów, której do zębów lepiej już nie używać więcej :D
 
Dołączył
4 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
A powiem Wam, że dziś poczyściłem je na szybko ( 40 minut :D ) i wziąłem szare bydło ( biały jeleń ) i szczoteczkę i powiem Wam, że wyszło zaj****cie :) Troszkę zostało niedociągnięć, ale to się poprawi w tygodniu pastą:) Naprawdę polecam szare mydło + szczoteczka + potem przemyć wodą:> Sznurówki czyściłem w ten sam sposób i są bialuśkie :D
 

Sport-House

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
1
Szare mydło może uszkodzić strukturę butów,wiec lepiej nie próbować. Przede wszystkim są specjalne preparaty do pielęgnacji,kup w sprayu i do tego białą pastę. Jak Ci się ubrudzą to od razu wieczorem przemyj i wypoleruj. Zobaczysz że będą efekty.


Pozdrawiam www.Sport-House.pl
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
polecam cif, samo mydło na nici nie pomoże, ale musisz przygotować się na to że te nitki prędzej czy póżniej i tak pociemnieją na tyle, że nie dasz rady ich już wyczyścić:/
 
H

halek77

Guest
Ja powiem szczerze ze moje białe buty Lacoste to wrzucam do pralki i to raz w tygodniu od około 2 lat. Są czysciutkie i pachnące i nie ma mowy o rozklejaniu czy zniszczeniu. Są jak nowe
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
59610_1.jpg


To są buty od Merg. Dosyć proste, ale mimo wszystko - wyjątkowe. Chyba każdy miał okazję je kiedyś przerobić ;-)
 

DenimKing

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2017
Posty
10
Punkty reakcji
1
Dla mnie to buty adidasa i to taki model, który nie do końca trafia w mój gust, wolę coś a niższej podeszwie bo to również kwestia wygody. Co do czyszczenia- są specjalne pasty do pielęgnacji skórzanego obuwia również w białym kolorze.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
W biedronce są chusteczki do czyszczenia butów, ja swoje białe rbk bez problemu tym doczyszczam
 

ynos89

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim musisz wiedzieć jedno, że białe buty nigdy nie będą tak białe jak w dniu, w którym je kupiłeś. Osoby decydujące się na zakup takiego obuwia muszą liczyć się z wieloma trudnościami, jakie się wiążą z utrzymaniem takiego obuwia w dobrym stanie. Soda oczyszczona jest zdecydowanie przyjacielem białych butów. Wiele osób stosuje ją nie tylko do czyszczenia białych butów, ale również do wybielania zębów. Najlepiej do czyszczenia nadaje się roztwór przygotowany z kilku łyżeczek sody oczyszczonej i podobnej ilości wody.
 
Do góry