jak długo działa szczepionka na Zółtaczke typu B ?

energy2000boy

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
49
Punkty reakcji
0
Witam,byłem szczepiony ok.7-8 lat temu na żółtaczke A i B szczepionką składającą sie z 3 jakiś tam szczepionek.

Orientuje sie ktoś jak długo to działa ??
To dla mnie bardzo ważne....
 

wojtas_7

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
777
Punkty reakcji
0
Witam,byłem szczepiony ok.7-8 lat temu na żółtaczke A i B szczepionką składającą sie z 3 jakiś tam szczepionek.

Orientuje sie ktoś jak długo to działa ??
To dla mnie bardzo ważne....
kurcze tez miałem ta szczepionke ale nie pamietam na ile lat ona jest ale wydaje mi sie ze chyba na 12 ale nie moge tego powiedziec na 100 %.zobacz w google powinno byc.Pozdro
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Jedną tylko dostajesz a potem musisz mieć szczepionki przypominające. jak sie nie myle przez pierwsze 3 lata co rok,a potem co 5 lat.jakos tak choc pewna nie jestem. tez bylam szczepiona na to
 

madmac

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
dokladnie nie pamietam. wiem, ze na pewno co 5 lat, ale tak jak napisala ilona.com, na poczatku jakos krocej tylko juz nie pamietam ile. najlepiej przejsc sie do przychodni i spytac, w koncu kto pyta nie bladzi ;)
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Co 5 lat chyba jak pamietam.Ale ostatnio przeczytałam,ze nie trzeba,tylko nalezy najpierw zrobic badanie krwi.Jezeli ma sie odpowiednia ilosc przeciwciał,to nie trzeba robic,ale z tego,co mi wiadomo,to badanie krwi kosztuje,a potem moze sie okazac,ze i tak szczepionka jest potrzebna.Ostatnio ktos dlatego od razu sie zaszczepił bez badania.najlepiej pogadac z lekarzem na ten temat.
 

Szteffenn

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Oczywiście że trzeba zrobić badania krwi na przeciwciała i może sie okazać że organizm sam wytwarza dość duże ilości przeciwciał nawet kilka lat po szczepionce a jeśli jest ich mało wtedy trzeba zaaplikować dawkę uzupełniającą,to nic że kosztuje co dzisiaj nie kosztuje (20-30 zł) a na ślepo nie ma co brać! :eek:k:
 

Wisnia18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łeba
Ja wam radze iść do lekarza i sie dokładnie dowiedzieć. Przechodziłem przez tą żółtaczke, nic ciekawego.
Potem leczenie: ponad 300 zastrzyków co dzień jeden, a teraz NFZ ich nie funduje, więc trzeba zadbać o nie samemu. Koszt jednego zastrzyku to 27zł do 34zł.
 
Do góry