Jak czyścić skórzane buty zamszowe?

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
<3
WITAM!
nadchodzi zima a już na pewno jesienne słoty! Wiecie może jak po wiosennej przerwie w szafie przywrócić do życia jasne skórzane zamszowe kozaki? Trochę się zbrudziły i nie mam pojęcia jak doprowadzić je do stanu używalności ;)

proszę o pomoc ponieważ nie mam żadnej możliwości wybrać się do sklepu obuwniczego a butki potrzebne mu na piątek wieczorem....


z góry dziękuje, pzdr!
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
wydaje mi się że najlepiej przetrzeć wilgotną ale nie mokrą szmatką
 

Johnny Avocado

Czytacz zawodowy.
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
888
Punkty reakcji
0
iii tam.
Jak czyściłam mokrą, czy tam wilgotną szmatką to błoto po prostu rozciapywało się po całym bucie.
Najlepiej iść do obuwniczego, mają tam takie specjalne gumowe szczoteczki do czyszczenia zamszu (nawet w CCC są takie) a do tego jakiś spray impregnujący coby się te buty nie moczyły bardzo :D
Najlepiej czyścić takim kosmetykiem do twarzy Pure Zone :D Nie pasował mi totalnie, więc wykorzystałam go w nieco inny sposób.
Buty z szarych zamieniły się w prawie jak nowe niebieskie adidaski :D

haha.
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
ja słyszałam,że do czyszczenia zamszaków uzywa sie skórki z chleba :p tylko,ze nie wiem dokładnie w jaki sposób,ale podobno skuteczne :]
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
<3
kupiłam sobie taka gumową kostke (do zludzenia przypomina gumke do scierania olowka- musze sprawdzic czy sciera.. xD) i impregnat do kazdego rodzaju skory zapobiegajacy brudzeniu sie, przemakaniu i osadzaniu sie soli :D

musze powiedziec ze to naprawde dziala! tylko z tą gumką to sie trzeba troche napracowac!

wydałam całe 24zł w sklepie BATA i jestem super zadowolona! :D :D :D
polecam!
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
szyszana napisał:
Ile są w stanie przetrwać takie kozaki?
http://www.merg.pl/product-pol-23721-Wysokie-Zamszowe-Czarne-kozaki-ocieplane.html
Jeden sezon czy kilka? Zamsz dużo łatwiej Waszym zdaniem zniszczyć?
Moim skromnym zdaniem szybko mogą się zniszczyć. Zamsz na zimę nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Po 1. ciężej się czyści niż gładką skórę. Po 2. jak spadnie śnieg to sypią chodniki solą i gorzej jest się pozbyć z zamszu plam. Poza tym nie przekonuje mnie ten 'materiał', którym jest pokryty z wierzchu obcas, bo mogą na nim zostawać ślady jak o coś przytrzesz bądź ktoś uderzy w Twój but. Ogólnie może i te buty są ładne, ale w ogóle nie na zimę.
 

Loobik

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Najlepiej szczoteczką do zamszu i spryskać renowatorem żeby odświerzyć kolor. W rossmanie można kupić "magiczną gąbeczkę" do zamszu, też daję rade ;)
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
Do butów zamszowych najlepiej nadaje sie taka szczoteczka gumowa. W Wojasie odstalam taka za pare złotych gdy kupowałam zamszowe botki. wyglada niepozornie, ale jak wystarczajaco szybko zareagujesz to zetrzesz zabrudzenie.
 

asi_a

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
3
przy takich butach to przydaje sie przede wszystkim impregnat, ktory naklada sie jeszcze przed uzyciem. ja zawsze przed zima na nowo impregnuje wszystkie zamszowe buty
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
No tak, chociaz moim zdaniem buty powinny byc zaimpregnowane juz przez producenta.
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
I co, po takiej impregnacji nawet slady z soli bedzie sie dalo wyczyscic? Bo u mnie zawsze z tym jest najwiekszy problem, obrzudliwe zacieki, ktore juz zostaja na stałe :/
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Do czyszczenia zamszowych butów używam specjalnych pianek i staram się w nich nie chodzić kiedy jest duża szansa, że oberwą na posypanym solą chodniku, bo nawet impregnaty na to średnio pomagają.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Ja wiecznie biegam w zamszowych butach w zimie i jedyne z czym mam problem to sól wczepiająca się w strukturę buta... ale ja to wywabiam wodą z mydłem. W sensie gąbkę nasączam wodą z mydłem i wykręcam prawie do sucha i przecieram aż but zrobi się mokry, potem stawiam w pobliżu grzejnika, ale nie pod nim samym, i czekam aż wyschnie. Wtedy dopiero impregnuję od nowa. W sumie nie wiem czy dobrze robię, ale do tej pory w ten sposób jeszcze butów nie zajechałam.
 

Dagmara34

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2015
Posty
19
Punkty reakcji
0
są takie gumowe szczoteczki do czyszczenia zamszu...w gino rossi na pewno...zapytaj
 

slimcamelia

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Do zamszu jest super magiczna gąbka producenta Jan Niezbędny, przecieram suchą a zabrudzenia delikatnie ją moczę i przecieram, sprawdzone polecam.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Są spacjalne pianki do zamszu i nubuku.Domowy sposób,którym całkiem nieźle wyczyściłam białą zamszową torebkę to mąka ziemniaczana.Trzeba ją wetrzeć w materiał i najlepiej zostawić na kilka godzin.Następnie wyszczotkować specjalną szczoteczką do zamszu.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
48632_1.jpg

Merg.pl - to od nich. Mam je niedawno, ale przynajmniej jak na razie żadnych specjalnych problemów z obuwiem nie miałam, raczej wszystko robiłam z głową i przynajmniej teraz nie widzę powodów do tego, żebym miała cokolwiek kombinować. Jest w porządku.
 
Do góry