Jak chronić skórę przed starzeniem chodząc na solarium?

foremqa

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Cześć. Co należy stosować jeśli się chce chodzić na solarium aby uniknąć przedwczesnego starzenia skóry?
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Musisz wybrać albo solarium albo ładna i młoda cera
 

Alex1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
24
Punkty reakcji
2
Karolcia jaka trafna odpowiedź, ale nieraz są takie sytuacje kiedy chcemy aby nasza skóra była lekko opalona.
Najważniejsza rzecz to nie wolno uzależnić się od tego. Można z tego korzystać ale tylko w sporadycznych przypadkach.
Mocno opalona twarz postarza.
 

foremqa

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
No ja mam trupio bladą karnację i naprawdę brzydko wygląda to w zimie, więc jednak potrzebuję raz na jakiś czas kilku minut na solarium
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Nie no, wiadomo że przed większymi imprezami, typu wesele które jest w zimie można iść na solarium i od tego od razu nie dostaniemy raka, a skóra nam się pomarszczy.
Myślę, że tutaj taką rzeczą ważną jest nawilżanie. Dużo wody - od środka, i jakieś balsamy na zewnątrz. Powinno chociaż trochę pomóc
 

foremqa

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Tam w solarium zawsze mają jakieś balsamy, ale to koszmarnie drogie, jeszcze z niezłym narzutem cenowym. Z tym dbaniem od środka, to w sumie spoko myśl. Tylko czy samo picie wody pomaga? I tak staram się dużo wypijać
 
M

michasia90

Guest
Tez dlugo wzbranialam sie przed solarium, ale ostatnio szlam na wesele i chcialam zlapac kolor zeby wygladac jak żyjacy człowiek :p no ifaktycznie, czasem lepiej sie wyglada z lekkim kolorem na ciele ;) ja twarzy nie opalam, a ciało staram sie codziennie balsamowac balsamem z bielendy skin clinic professional- sa dwa rodzaje, jeden jest z d-panthenolem a drugi z maslem shea. Mnie bardzo ladnie nawilzaja i skora jest miekka
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Najlepiej zrezygnować z solarium:) ale wiadomo jak odwiedza się je raz na jakiś czas to trzeba po prostu więcej dbać o skórę o jej nawilżenie. Ale polecam też masaże szczotką do ciała Brista, skóra jest po takich masażach wygładzona i lepiej "przyjmuje" witaminki z balsamów. Ja używam jej robiąc sobie peelingi.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Ja bym zrezygnowała całkiem. Sama nie chodzę i nie zamierzam. Uważam że trzeba zaakceptować przede wszystkim siebie i cieszyć się pełnią zdrowia.
 

martaa21

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
92
Punkty reakcji
0
kremy nawilzajace przede wszytskim, a moze zamiast solarium jakis samoopalacz delikatny np magic bronze daje ładny odcień.
 

huszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Mysle,ze nie da sie chronic. To znaczy mozesz pokremowac cialo czyms, ale bez sensu uzywac kremu z filtrem, bo wtedy nic sie nie opalisz. W wakacje ja jednak wole po prostu rozlozyc sie na leżaku w ogródku :) i w sumie calkiem szybko łapie kolor na ciele, teraz mam olejek z bielendy Bikini do opalania :) i sprawdza sie ;)
 

Ewelatom

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
60
Punkty reakcji
1
Najlepiej nie chodzić na solarium :) o wiele zdrowszym rozwiazaniem jest nadawanie sztucznej opalenizny, ja np stosuje piankę do jasnej karnacji, daje naprawdę naturalny, ładny odcień opalenizny, a efekt utrzymuje się kilka dni :) w rossmanie jest akurat fajna promocja na kosmetyki z tej serii :)
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Nie da się w 100% ocronic skóry skoro chodzisz na solarium... ale może stosuj olejek do ciała np Arganowy z Venity dobrze nawilża, ujędrnia i regeneruje skórę. Mi bardzo pomaga
 
K

Konstancja321

Guest
Ja staram się rzadko chodzić na solarium, bo wiem że to niszczy skórę... Nie da się niestety od tego uchronić. Trzeba pamiętać o mocnym nawilzaniu skóry, szczególnie po takim opalaniu. Ja używam balsamów mocno nawilżających, najlepiej po opalaniu, do tego używam takiego multifazowego olejku w sprayu z Bielendy, on jest nawilżający. Fajnie odżywia skórę, jest po nim miękka w dotyku
 

arizona89

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2016
Posty
41
Punkty reakcji
1
tez wolalabym nie opalac sie na solarium, ale... lubie miec opalone cialo, zwlaszcza latem :) probowalam uzywac samoopalaczy, ale bylam cala w plamach. wiec jak na razie odwiedzam solarium
 

martaa21

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
92
Punkty reakcji
0
Konstancja321 napisał:
Ja staram się rzadko chodzić na solarium, bo wiem że to niszczy skórę... Nie da się niestety od tego uchronić. Trzeba pamiętać o mocnym nawilzaniu skóry, szczególnie po takim opalaniu. Ja używam balsamów mocno nawilżających, najlepiej po opalaniu, do tego używam takiego multifazowego olejku w sprayu z Bielendy, on jest nawilżający. Fajnie odżywia skórę, jest po nim miękka w dotyku
a miałaś może z magic bronze chusteczki ? bo teraz wyjeżdzam na urlop i chciałam kupić tylko zastanawiam się czy nie będą zostawiały smug
 
K

Konstancja321

Guest
martaa21 napisał:
Ja staram się rzadko chodzić na solarium, bo wiem że to niszczy skórę... Nie da się niestety od tego uchronić. Trzeba pamiętać o mocnym nawilzaniu skóry, szczególnie po takim opalaniu. Ja używam balsamów mocno nawilżających, najlepiej po opalaniu, do tego używam takiego multifazowego olejku w sprayu z Bielendy, on jest nawilżający. Fajnie odżywia skórę, jest po nim miękka w dotyku
a miałaś może z magic bronze chusteczki ? bo teraz wyjeżdzam na urlop i chciałam kupić tylko zastanawiam się czy nie będą zostawiały smug
Z tej serii Magic bronze używałam tylko brązujacej pianki do ciała, ale sprawdzała się dobrze, efekt opalenizny był naturalny i nie zostawały smugi czy zacieki, wiec myślę że chusteczki też powinny być ok :)
 

justlol

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
22
Punkty reakcji
2
Konstancja321 napisał:
Ja staram się rzadko chodzić na solarium, bo wiem że to niszczy skórę... Nie da się niestety od tego uchronić. Trzeba pamiętać o mocnym nawilzaniu skóry, szczególnie po takim opalaniu. Ja używam balsamów mocno nawilżających, najlepiej po opalaniu, do tego używam takiego multifazowego olejku w sprayu z Bielendy, on jest nawilżający. Fajnie odżywia skórę, jest po nim miękka w dotyku
a miałaś może z magic bronze chusteczki ? bo teraz wyjeżdzam na urlop i chciałam kupić tylko zastanawiam się czy nie będą zostawiały smug
Z tej serii Magic bronze używałam tylko brązujacej pianki do ciała, ale sprawdzała się dobrze, efekt opalenizny był naturalny i nie zostawały smugi czy zacieki, wiec myślę że chusteczki też powinny być ok :)




niestety taka ironia życia że samoopalaczy najlepiej działają dla ludzi którzy maja troche koloru, i kiedy takie blade dupy spróboja to wyglądają jak by miały żółtaczkę :/
 
K

Konstancja321

Guest
justlol napisał:
Ja staram się rzadko chodzić na solarium, bo wiem że to niszczy skórę... Nie da się niestety od tego uchronić. Trzeba pamiętać o mocnym nawilzaniu skóry, szczególnie po takim opalaniu. Ja używam balsamów mocno nawilżających, najlepiej po opalaniu, do tego używam takiego multifazowego olejku w sprayu z Bielendy, on jest nawilżający. Fajnie odżywia skórę, jest po nim miękka w dotyku
a miałaś może z magic bronze chusteczki ? bo teraz wyjeżdzam na urlop i chciałam kupić tylko zastanawiam się czy nie będą zostawiały smug
Z tej serii Magic bronze używałam tylko brązujacej pianki do ciała, ale sprawdzała się dobrze, efekt opalenizny był naturalny i nie zostawały smugi czy zacieki, wiec myślę że chusteczki też powinny być ok :)




niestety taka ironia życia że samoopalaczy najlepiej działają dla ludzi którzy maja troche koloru, i kiedy takie blade d*py spróboja to wyglądają jak by miały żółtaczkę :/



Właśnie zależy wszystko jaki samoopalacz i kolor dobierzesz... Ja jestem zadowolona z tej pianki magic bronze, ona dopasowuje się trochę do koloru skóry i efekt wygląda naturalnie, a nie jakoś dziwnie brązowo czy pomarańczowo. Warto na początek wypróbować na małym fragmencie skóry jak kolor będzie na koniec wyglądał, albo wziąć próbkę :)
 
Do góry