"Inwigilacja" szefa na Facebooku ;)

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Witam.

Po długim czasie ukrywaniem się na FB przed moim szefem nadszedł czas iż wprosił się on go grona moich znajomych :niepewny: :crazy:
Jak wiadomo, szef jak szwagier... nie rodzina, więc chciał bym go maksymalnie ograniczyć (nie chodzi tu o dane kontaktowe itp. bo to ma i tak w CV) :D
Nie jestem zbyt biegły w opcjach prywatności na tymże portalu z tego powodu proszę o pomoc jak to zrobić.
Najlepiej, żeby nie widział wszelakich powiadomień mojej aktywności, co lubię, co udostępniam, co komentuję.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Ha! Trzy lata mi się to udawało, ale nie miałem wyboru ostatnio o_O i musiałem zaakceptować, a troszkę nie uśmiecha mi się nie korzystanie z FB w czasie pracy :crazy:
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
W pracy się pracuję a nie siedzi na FB. :szuka:
Możesz czat wyłączyć i wtedy będziesz niewidoczny.
Możesz też usunąć szefa ze znajomych, raczej się nie kapnie :crazy:
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Z czata wywaliłem, to była podstawowa rzecz ;)



Pincerka napisał:
Możesz też usunąć szefa ze znajomych, raczej się nie kapnie :crazy:
Ma nastu znajomych, a ja znalazłem się w tym zacnym gronie o_O

I bedzie dyscyplinarne zwolnienie za wywalenie z FB XD

https://www.youtube.com/watch?v=Pv45h3xmZwE
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
MacaN napisał:
Nie do końca, bo jak cos polubi, albo udostępni to wyłączony czat nic nie da :p
Aaa no to w tym przypadku tak :D

Gdy wrzuca się coś na tablicę, to zdaje się że jest tam funkcja, która określa kto to może zobaczyć. Najlepiej przetestować na byle czym i już :D

Grzesiu, weź go wywal ze znajomych i zablokuj, to się chłop dopiero wścieknie :D
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Jeżeli nie chcesz widzieć jego postów, to musisz mieć wyłączoną opcje obserwowania, która automatycznie ustawia się na aktywną po dodaniu osoby do znajomych. Dodatkowo możesz ukrywać przed nim własne wstawienia i wyłączyć czat, a wtedy z jego perspektywy będziesz niewidoczny.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A nie możesz mu powiedzieć, że uważasz, że szef na fb trochę... no bez przesady :crazy:
Nie wiem, dla mnie ta sytuacja jest conajmniej śmieszna. O ile wiem, że pracodawca jak najbardziej ma prawo zerknąć na Twój profil i wiedzieć co tam masz, o tyle takie wpraszanie się do ziomków nie wiem po co jest już lekko dziwne.
Przy zerkaniu na profil chodzi mi o to, czy nie przyjmuje właśnie do pracy osoby, która ma ustawione teksty typu "szlachta nie pracuje", a wykształcenie "Wyższa Szkoła Robienia Hałasu". Taki pracownik to żenada.
Sama w życiu bym szefowej nie przyjęła do znajomych, bo raczej nie nawiązuję takich relacji z osobami, które są nade mną.
No i... chyba zostało Ci nieużywanie fb w pracy :crazy: Ukrywanie wszystkiego przed szefem... litości. Mniej roboty będziesz miał nieprzyjmując go, czy tam usuwając. Przecież nie wyrzuci Cię z roboty. Chyba.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Blanche napisał:
A nie możesz mu powiedzieć, że uważasz, że szef na fb trochę... no bez przesady :crazy:
Nie wiem, dla mnie ta sytuacja jest conajmniej śmieszna. O ile wiem, że pracodawca jak najbardziej ma prawo zerknąć na Twój profil i wiedzieć co tam masz, o tyle takie wpraszanie się do ziomków nie wiem po co jest już lekko dziwne.
Przy zerkaniu na profil chodzi mi o to, czy nie przyjmuje właśnie do pracy osoby, która ma ustawione teksty typu "szlachta nie pracuje", a wykształcenie "Wyższa Szkoła Robienia Hałasu". Taki pracownik to żenada.
Sama w życiu bym szefowej nie przyjęła do znajomych, bo raczej nie nawiązuję takich relacji z osobami, które są nade mną.
No i... chyba zostało Ci nieużywanie fb w pracy :crazy: Ukrywanie wszystkiego przed szefem... litości. Mniej roboty będziesz miał nieprzyjmując go, czy tam usuwając. Przecież nie wyrzuci Cię z roboty. Chyba.
wydaje mi się, że można ustawić tak swój profil, że okreslona grupa osób widzi, co publikujemy i tak zrobić, żeby akurat szef tego nie widział
 

hajki86

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
65
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Kraków / Warszawa
Jakoś często na FB nie przesiaduję, ale nie jest przypadkiem tak, że jak się wyłączy chat, to nadal inni (znajomi) widzą kiedy ostatnio byliśmy na FB?
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Grzechu, poszperaj w opcjach. Znajdź niestandardowe ustawienia prywatności. A dalej będziesz wiedział co masz zrobić. :D
 
Do góry