Inwestycje w Wielkopolsce - przydadzą się?

Tegoten

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,

od jakiegoś już czasu zastanawiam się nad problematyką inwestycji które są rozmieszczane w naszym województwie. Jaki są waszym zdaniem potrzebne i jak je oceniacie? Chodzi mi nie tylko o mieszkalne sprawy, ale np. o rozmieszszanie obiektów przemysłowych.
Mamy np. już Grodziską Sferę Przemysłową, Park Przemysłowy Luboń, do tego dochodza też mniejsze sprawy, ale było głośno w mediach np. o Brosie w Kicinie - obiekt obecnie w fazie budowy. Co przyciąga tu inwestorów? a co odrzuca?
 

Milko12

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Tegoten napisał:
Witam,

od jakiegoś już czasu zastanawiam się nad problematyką inwestycji które są rozmieszczane w naszym województwie. Jaki są waszym zdaniem potrzebne i jak je oceniacie? Chodzi mi nie tylko o mieszkalne sprawy, ale np. o rozmieszszanie obiektów przemysłowych.
Mamy np. już Grodziską Sferę Przemysłową, Park Przemysłowy Luboń, do tego dochodza też mniejsze sprawy, ale było głośno w mediach np. o Brosie w Kicinie - obiekt obecnie w fazie budowy. Co przyciąga tu inwestorów? a co odrzuca?
Inwestorów przyciągają zapewne dogodne warunki prawno-gospodarcze :) brzmi bardzo ogólnie, ale trudno tu esej wmieścić na ten temat. Nie wiem na ile inwestorów mogą odstraszyc akcje protestacyjne - na pewno psują klimat. Wszystko to moim zdaniem efekt tego, ze ludzie nie wiedzą dokładnie jakie korzyści mogą czerpać z inwestycji.Trzeba brać pod uwagę oczywiście długoterminowe i krótkowterminowe aspekty.
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Tegoten napisał:
Jaki są waszym zdaniem potrzebne i jak je oceniacie?
Myślę, że potrzebne to są takie, które dadzą miejsca pracy, logiczne. Kiedyś Poznań miał najniższe bezrobocie a teraz to już tak kolorowo tutaj chyba nie jest...
 

45Anneta

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Od jakiegoś już czasu interesuję się HR więc mogę Wam jedno powiedzieć: w większości przypadków inwestycje dają pracę ludziom z okolicy i nie tylko. To świetna sprawa, zwłaszcza dla osób o niewielkich kwalifikacjach, albo tych co na rynku pracy stawiają pierwsze kroki. Tym bardziej dziwią mnie sprzeciwy ze strony kicina wobec fabryki. Jasne, że może widoki bez budynku są lepsze, no ale niestety - gdzieś trzeba stawiać fabryki. Nowych inwestorów takie "zadymy" niestety mogą zniechęcać.
 

Tegoten

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
WaZe - faktycznie bywało lepiej, jednak myślę, ze summa summarum w Wlkp. sytuacja jest stosukowo dobra. Tym niemniej zastanawiam się na ile klimat społeczny może sabotować nowe inwestycje a na ile im pomagać? Osobiście myślę, że jak inwestor "A" zobaczy, że inwestor "B" ma meksyk w danym miejscu to odpuści sobie starania. Są miejsca w polsce które z pocałowaniem ręki przyjmą fabryki - byleby zbić trochę bezrobocie.
 
Do góry