Inwestycja w złoto

Truchla

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, mam zamiar w najbliższym czasie zainwestowac troche pieniędzy w zloto.
1,Jakie złoto opłaca sie kupować w sztabkach malutkich po kilka gram czy w uncjach?
2,Sztabki małe 1,2,5 gram wychdzi średnio drożej niż takie po 50gram o jakieś 25-35zł.za gram i jak sie kreuje sytułacja jak bym chciał je sprzedać czy te mniejsze również po wiekszej cenie?
3.Gdzie najlepiej kupić złoto w banku, mennicy czy moze w zagranicznych bankach, bo polskie banki nie maja certyfikatu LMBA jeśli się nie myle?
 

Wojtek Gil

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Cześć,

Malutkie sztabki czy uncje? To zależy, co z nimi później chcesz zrobić, kiedy sprzedać i jak się przedstawia Twoja sytuacja finansowa ogólnie. Małe sztabki są bardziej płynne, szybciej sprzedasz, gdy będziesz potrzebował szybkiej gotówki. Jeśli chcesz gromadzić kruszec przez jakiś dłuższy czas, to radziłbym większe sztabki.

Jak złoto będzie drożało, to proporcjonalnie podrożeją i duże i małe. Tj. teraz kupujesz małe drożej w porównaniu do dużych pod względem wagi, ale ta tendencja raczej się utrzyma, że małe będą droższe, więc w przyszłości też je sprzedasz proporcjonalnie drożej.
 

Truchla

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzieki za odpwiedź

mi właśnie chodzi o jakieś zabezpieczenie na przyszłość a gdzie kupić zeby nie zostać oszukanym
 

Wojtek Gil

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
To też powiedziałbym, że zależy ile chcesz zainwestować. Jak duże sumy, to pewnie warto się rozejrzeć za dobrą ceną. Ja kupowałem malutkie sztabki na http://www.emonety.pl/ więc różnica kilku złotych nie robiła mi różnicy, ale sądzę, że da się znaleźć taniej. Kupiłem tam bo wiedziałem, że sklep jest pewny a złoto ze szwajcarskiej mennicy no i miałem niedaleko odbiór osobisty :)

Gdybym miał zamiar kupić więcej, to bym pewnie pomyślał o zakupach za granicą, czytałem kiedyć, że w Austrii można kupić dobry kruszec i taniej, w Szwajcarii pewnie też bo te sklepy internetowe z tamtąd wożą, więc możnaby zaoszczędzić na prowizji. Ale to już zależy od ilości - czy jest warta zachodu.
 

estefan4

Zbanowany
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
45
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem warto obecnie inwestować w złoto. Sam właśnie tak inwestuję wolne środki, kupując złote monety. Z tego co obserwuję obecnie sytuację, to właśnie złoto stanowi stabilną formę inwestycji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Podobno to możesz sobie odpalić wykresy i zobaczyć, czy spada, czy nie.

W złoto się nie inwestuje, by "zarobić". W złoto się inwestuje, by mieć choć trochę prawdziwego, fizycznego pieniądza, który jest przeciwwagą dla inflacji. Tak samo nieruchomości. Kupując mieszkanie nie myślisz o tym, że za 2-3 lata będzie droższe o X%, wiesz, że w dłuższej perspektywie czasu jest to kapitał, który będzie chronił Twoje oszczędności. Mieszkanie w centrum dużego miasta zawsze będzie w cenie.
 
Do góry