Inwestycja oszczędności

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Cześć wszystkim!

Ostatnio stwierdziłem, że szkoda oszczędności leżały spokojnie na koncie i czekały na sytuacje awaryjna i pomyslalem zeby je w cos zainwestowac. Wiadomo, dzisiaj opcji jest sporo daltego chetnie dowiedzialbym sie co polecacie ;)
 

takethemoneyrun

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Cave
Z oszczędnościami to różnie bywa, czasem są potrzebne w najmniej spodziewanym momencie więc lepiej nie ryzykować jak się nie zna ;) po co kusic los:)
 
K

Kuqi

Guest
Na pewno mogę polecić konto oszczędnościowe, bo to dość bezpieczna opcja. Nie będziesz miał wielkich zysków przy niewielkich oszczędnościach, ale lepiej dostać te 40/50 zł miesięcznie niż żeby leżały pieniądze "w skarpecie" :)

Zawsze możesz oszczędności wypłacić, gdyby były potrzebne, a na koncie oszczędnościowym masz przynajmniej zysk z tego, nie to co na zwykłym bankowym :)
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Jak masz czas to możesz spróbować swoich sił w social lending :)
 
J

jagnam

Guest
A ja jestem zdania,że nie powinno się odkładać wszystkich pieniędzy w jednej formie. Szczególnie,że sami widzicie co dzieje się obecnie na rynku pienieżnym. Złotówka nie jest taką pewną walutą. Na pewno nie tak jak na przykład dolar czy funt. Jej wartość sukcesywnie spada. Obecnie mamy dobry okres do inwestowania w złoto. Dobrym pomysłem jest inwestowanie w złote monety bo dochodzi do tego wartosć kolekcjonerska.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja mam na przykład konto oszczędnościowe w bgz plus jeszcze zaczęłam kupować złotą biżuterię. Zawsze byłam za srebrem, ale jak zdałam sobie sprawę, że łańcuszek kupiony za 200 zł u jubilera potem na skupie jest wart 12-20 zł to o nie... złoto. Bo złoto nie tylko można sprzedać łatwiej jako używaną biżuterię, ale i na skupach ma przyzwoite ceny. Poza tym nie niszczeje szybko, wiec i "dla dzieci" może zostać.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Ja tak samo mam konto do oszczędzania w BGŻ Optima. Do tego jeszcze zbieram drobne do słoika, a potem jak np. jedziemy na wakacje to biore te drobne do kantoru i wymieniam na euro ;)
 

szot

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja jednak jestem za funduszem inwestycyjnym. U mnie w banku można wykupować akcje od 100 zł w górę miesięcznie, więc mogę odłożyć w ten sposób 100, 200 albo więcej złotych.
 
Do góry