Intymne problemy

margi86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z brzuszka mamusi :P
czesc, w marcu miałam zabieg krio..... wykonany na nadżerce, i mam takie pytanie, bo od niedawna mi wystapiły upławy koloru białego, sa to małe upławy, sa bezzapachowe, i własnie nie wiem czy to jest powrót nadzerki czy jak? troche sie niepokoje możecie mi pomóc?? bo tak czy owak ide do ginekologa 23 ale przed tym mam jeszcze egzaminy tak więc nie chciałabym się zbytnio przejmować i tym mozecie mi w jakiś sposób pomóc?? dzięki
 

minka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Mam ten sam problem co TY.Miała wymrażaną nadżerke w lutym i też ostatnio pojawiły sie u mnie upławy.Byłam u gina i kazał mi robić irygacje z tantum rosa i to mi pomogło.Można to kupić bez recepty.Gin powiedział że nie ma sie czym martwić bo nadżerka sie nie odnowiła.Pozdrawiam.
 

margi86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z brzuszka mamusi :P
Mam ten sam problem co TY.Miała wymrażaną nadżerke w lutym i też ostatnio pojawiły sie u mnie upławy.Byłam u gina i kazał mi robić irygacje z tantum rosa i to mi pomogło.Można to kupić bez recepty.Gin powiedział że nie ma sie czym martwić bo nadżerka sie nie odnowiła.Pozdrawiam.

a co to jest ta irygacja?
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
2 dni temu mialam wypalana nadzerke :-/ i gin mi powiedzial,ze moga wystapic uplawy,wiec sadze,ze nie masz czym sie martwic :) Tez korzystam z irygatora,ale gin mi przepisal inny plyn... pozdrawiam i zycze powodzenia :)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Irygacje mogą łatwo spowodować stan zapalny lub grzybicę. Lepiej i szybciej jest przeczekac upławy i korzystać z wkładek higienicznych.
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
Ania Civ, gin przepisal mi VAGOTHYL, irygacje sa malo przyjemne (jak dla mnie), plyn dziwnie pachnie, ale podobno sa konieczne :/ Uplawy sie nasilily... :(
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
mam pytanie co do nadzerki: jak to jest z jej usuwaniem (wypalaniem, wymrazaniem)? Zauwazyłam, że lekarze starszej daty są za tym żeby usuwać nadżerkę nawet w tak mlodym wieku, natomiast mlodzi lekarze byli uczeni, że nie usuwa się nadżerki do czasu porodu (pod warunkiem, że nie powoduje ona zadnych bóli i że wynik cytologii jest prawidłowy). Nie wiem w koncu jak to jest i co powinnam zrobic żeby sobie nei zaszkodzic...
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
tez mi sie tak wydaje,chodzilam do mlodszej lekarki i ona nie byla za tym,zeby usuwac,a jak poszlam do starszego faceta to zrobil cytologie i stwierdzil,ze koniecznie trzeba sie jej pozbyc,bo moze byc niebezpieczna.poza tym jak bralam tabletki,to mialam dlugo plamienia i bardzo bolal mnie brzuch i podobno to wlasnie przez nadzerke... teraz ja wypalilam i robie irygacje,jak pisalam wyzej nie sa dla mnie niczym "przyjemnym" ale musze je robic,zeby bylo dobrze,wypalanie bardzo bolalo,bo moj gin chyba nie jest za znieczuleniem... :(
 

margi86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z brzuszka mamusi :P
ja byłam zaraz po napisaniu mojego posta u gina i powiedział mi ze to jest normalne bo organizm musiał si eprzyzwyczaić, teraz nie mam upławów wiadomo musi być wilgotna ale tak żeby sie lało to tak nie mam, dopiero mam takie średnie jak mam dni płodne, a nadzerke trzeba usówać o potem mogą być konsekwencje np. mogą wystąpić zmiany nowotworowe, a wogole jestem za tym zeby chodzic do ginekologa regularnie.........a nie bać się bo to za młoda jestem i wstydze się......tak nie można bo to w końcu chodzi o nasze zdrowie
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Brawo!

Co do irygacji - co innego irygacje preparatem przepisanym przez lekarza, a co innego pomysły niektórych - płukanie wodą, wodą z wodą utlenioną, naparem z rumianku itd. Im mniej kombinujemy samemu tym lepiej.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja uważam ze jak jest nadżerka to nalezy ją usunąć, moja lekarka sie mnei pytała czy mam zamiar w najbliższym czasie zajsc w ciąże, jak jej powiedziałam, ze nie mam takich planów na conajmniej najbliższe dwa lata to mi od razu zabieg zrobiła, tez bez znieczulenia i nie bolało nawet, moze dlatego, ze miałam ją niewielką... zagoiła sie i nie mialam problemów z upłąwami tylko miałąm przepisane jakies globulki, nie pamietam nazwy i tylko to mi wyciekało.
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
ja chodzę do gina od 3 lat co 3 miesiace, co pół roku mam badanie. miałam juz globulki, które zagoily nadżerke (wiadomo że nei usunęły), mój lekarz i lekarka mówia, ze póki nic nie czuje to jest ok (cytologię mam robioną regularnie co poł roku, wynik zawsze I) znowu inna stara baba (w życiu tak chamskiego lekarza nie widziałam - ale zostawmy komentarze) twierdzi, ze ona jako lekarz uczony według starej szkoły, nie pozwoli na to zebym w tak mlodym wieku chodziła z nadżerka. I skad ja mam teraz wiedzieć, które myslenie jest słuszne? Czy bedę miała problemy z ciażą jeśli ja usunę czy raczej wtedy kiedy jej nei usunę? Każdy twierdzi inaczej, ma swoje racje, a biedny człowiek się zastanawia i nie wie co ma robic :/
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
Nadżerka może być spowodowana urazem przez kontakt (w trakcie używania tamponów, penetracji pochwy przez ciała obce), przez infekcje (wirusem herpes, wczesna kiła, długo niewymieniane tampony, poważne stany zapalne pochwy) lub przez działanie substancji chemicznych (środki plemnikobójcze zawarte w niektórych globulkach i piankach). Ryzyko wystąpienia nadżerki wzrasta z ilością partnerów seksualnych. :eek:
 

monica6565

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam pytanie jak najłatwiej i bezbolesnie przerwac błone dziewicza?

A wy jak ją straciłyscie??i czy za pierwszym razem was bolało??moze jakies dobre pozycje na ten sposób??
 
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
225
Punkty reakcji
0
Jeśli ma boleć to i tak bedzie bolało.

Czytałam gdzies że najlepiej jest kochać się za pierwszym razem w pozycji klasycznej, a kobieta powinna podłozyć pod pupę poduszke jakąś ;)

aaaj ja źle zrozmiałam :p Ty chcesz sama sobię ja przerwać? W takim razie nie wiem, poproś swojego lekarza :)
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
Jeśli ma boleć to i tak bedzie bolało.

Czytałam gdzies że najlepiej jest kochać się za pierwszym razem w pozycji klasycznej, a kobieta powinna podłozyć pod pupę poduszke jakąś ;)

aaa ja źle zrozmiałam :p Ty chcesz sama sobię ja przerwać? W takim razie nie wiem, poproś swojego lekarza :)
ale co lekarz miałby jej przerwac? :p zartuje ;) ale po co chcesz sama sobie przebijac :/ mysle ze po prostu boisz sie ze przy stopsunku bedzie Cie bardzo bolec ;)
 
Do góry