Internetowa randka

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
portalach randkowych a nie erotycznych
Jeśli dobrze zrozumiałem to za erotyczne bierzesz wszelkiego typu anonse? Jeśli tak to randkowe są o wiele lepsze. Seks równie łatwo znaleźć, ale nie trzeba płacić.
 

Janusz_kopytko2

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Miasto
miasto inspiracji
Ja mam dość konserwatywne podejście do poznawania dziewczyn. Nie korzystam z czegoś takiego jak portale randkowe bo preferuje w głównej mierze poznawanie dziewczyn na żywo, w jakiś sytuacjach przypadkowych lub nieprzypadkowych.... Chociaż zdarzyło mi się co prawda zapoznać się z dziewczyną na forum i parę razy się z nią widzieć w realu i do tej pory utrzymać z nią kontakt ...
 

kacpernak

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
22
Punkty reakcji
0
Zależy jakie kto ma podejście do tematu - też wolę wyjść do knajpki i poznać dziewczynę przy barze albo w czasie jakiegoś wydarzenia kulturalnego. Nie mam jednak uprzedzeń do sposobu "na portal" - to dla tych, którzy nie mają czasu czy śmiałości chyba całkiem fajne rozwiązanie. Znam związki z sieci, udane - więc ok.!
 

kokardunia

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ja nigdy nie korzystałam z portali randkowych. Ale wydaję mi się że czasem fajnie jest poznać sobie kogoś i pogadać bez zobowiązań.
 

fiszka78

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
55
Punkty reakcji
1
Poznawanie nowych osób jest fajne, zarówno w realu, jak i w internecie. Moim zdaniem nie ma sensu rozgraniczać tych dwóch sfer, że albo jedno albo drugie. Przecież nie jest tak, że zakładając konto na jakimś portalu randkowym nagle znika możliwość poznania kogoś w realu. To jakby dzieje się równolegle. Trochę inaczej to wygląda, bo w internecie oceniami profil drugiej osoby, czyli to co o sobie napisała, ewentualnie zdjęcie, a w realu oceniami bardziej zachowanie drugiej osoby. Jednak w obu przypadkach kończy się tak samo: poznajemy drugą osobę poprzez kolejne spotkania, rozmowy itp. Bo trzeba pamiętać, że internet, portale randkowe, służą jedynie zapoznawaniu osób, rozpoczynaniu znajomości, ale prędzej czy później te znajomości przenoszą się do realu, gdzie tak naprawdę poznajemy się wzajemnie.

A wracając do początkowego pytania, na co zwracamy uwagę przy wyborze portalu, to ja przede wszystkim kieruję się wiarygodnością i bezpieczeństwem portalu. Ważna dla mnie jest marka (nie zostawię swoich danych jakiejś firmie - krzak), "jakość" innych użytkowników, czyli ich poziom kultury osobistej i zamiary, ale także kontakt z moderatorami portalu. Nie zaufałabym portalowi, z którym w ogóle nie ma kontaktu, brak infolinii, a na maile nie odpisują. Nie chcę być pozostawiona samej sobie, chcę wiedzieć, że w razie jakiegoś problemu na portalu, jest ktoś, kto mi pomoże. A czy poznałam kogoś sensownego na portalu? Tak, wielu sensownych facetów, wprawdzie jeszcze nie tego jedynego, ale było kilka interesujących przypadków. Polecam zapoznać się ze szczęśliwymi historiami, sporo tego jest. Tam masz potwierdzenie, że są pary, które dzięki portalowi poznały swojego obecnego męża czy żonę.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Dla mnie może ma sens ale powodzenie jest porównywalne z tym jakbyś zaczepiła kogoś losowego na ulicy.

Bo przez sieć nikogo dobrze nie poznasz, przynajmniej nie tak szybko jak w realnym świecie.
 

fiszka78

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
55
Punkty reakcji
1
Oj, nie zgodzę się z Tobą, Rotku. Takie same szanse jak zaczepienie kogoś na ulicy? A czy opis osoby na portalu nie daje Ci jakichś wstępnych wskazówek? Czy wspólne punkty dopasowania, wspólne zainteresowania, wspólne poglądy na życie, to nie są rzeczy, które mogą wpłynąć na związek? A chociażby na mydwoje masz dostęp do takich informacji o innych użytkownikach, czy spotykając faceta na ulicy mam jakieś wiadomości na jego temat? Tylko wygląd...

Dlatego nie uważam, że szanse poznania kogoś są takie same, jakbym zaczepiała faceta na ulicy. A czy w realnym świecie można drugą osobę szybciej poznać? W takim sensie, że przekonać się kim tak naprawdę ona jest. Tak, jasne, ale jak już pisałam, ja nie używam portalu po to, żeby na nim pisać z facetami w nieskończoność, tylko jak poznam kogoś godnego uwagi, to wtedy umawiamy się na spotkanie i ta znajomość przenosi się do realu. Więc internet jest tylko wstępem do nawiązania znajomości.
 
P

Paulinkaa80

Guest
A ja mieszkam aktualnie w Londynie i korzystam z portali randkowych. Dla mnie to jedyna możliwość, żeby poznawać Polaków na emigracji. Nie wyobrażam sobie związku z obcokrajowcem - w tej kwestii jestem patriotką i uważam, że najfajniejsi faceci to właśnie Polacy:)
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Rotek- z ladna buzka; porzadnym ubraniem; idealnymi, bialym uzebieniem i dobra gadka masz spore szanse na powodzenie u losowej kobiety na ulicy. Powiedzialbym, ze nawet wieksze niz przez internet.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
W przypadku - Paulinki - takie rozmowy Internetowe można wytłumaczyć,ale co do spotkań byłabym ostrożniejsza,tym bardziej na obczyźnie. Osobiście mam uraz do takiego sposobu poznawania ludzi,nie mówiąc o tym, że nigdy w życiu nie umówiłabym się nawet i na kawę. Tyle się ostatnio trąbi w mediach ,a ludzie i tak ryzykują. Ja niestety do odważnych nie należę,dlatego to nie są moje klimaty. ;) Pa.
 

fiszka78

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
55
Punkty reakcji
1
Katjak, nie trzeba aż tak bardzo się obawiać;) Nie mówię, że zawsze jest bezpiecznie i nigdy nic złego się nie może zdarzyć, jasne, słyszy się różne historie. Ale jak się podejdzie do tego z odpowiednim dystansem, zachowując minimum bezpieczeństwa, to takie spotkania naprawdę mogą być skuteczne i bezpieczne:)

Tylko trzeba najpierw pogadać trochę z tą osobą przez internet, jakoś początkowo poznać, wyczuć czy ma dobre zamiary. Poza tym nie umawiać się w domu czy na jakimś odludzi, tylko w miejscu publicznym. Dobrze jest poinformować też jakąś przyjaciółkę gdzie się idzie i z kim, ewentualnie nawet można się umówić, żeby po jakiejś pół godzinie przedzwoniła do Ciebie i pod przykrywką jakiejś sprawy sprawdziła, czy wszystko jest ok. No i korzystać ze sprawdzonych portali, nie jakichś portali - krzaków. Sporo spotkań odbyłam i naprawdę, ani razu nie przeżyłam jakiejś niemiłej historii.

Dodatkowym zabezpieczniem dla mnie jest coś takiego, jak certyfikat wiarygodnego profilu. Mydwoje coś takiego ma, to na pewno, ale chyba kilka innych portali też coś takiego ma. Chodzi o to, że po przesłaniu specjalnym formularzem skanu dowodu portal weryfikuje dane osoby z portalu z danymi z dowodu. Ja spotykałam się z facetami, którzy taki certyfikat mieli, wiedziałam, że jakby mieli jakieś niecne zamiary, to takiego certyfikatu by nie wyrabiali sobie. Cały czas krąży negatywny mit o spotkaniach z facetami z internetu, ale uwierz mi, jak się do tego mądrze podejdzie, to można czerpać same korzyści;)
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Cebulakolandczyk napisał:
Rotek- z ladna buzka; porzadnym ubraniem; idealnymi, bialym uzebieniem i dobra gadka masz spore szanse na powodzenie u losowej kobiety na ulicy. Powiedzialbym, ze nawet wieksze niz przez internet.
Z tego wszystkiego to tylko ubranie chyba u mnie jest w porządku.

Żeby nie robić offtopu: moje zdanie jest proste. Da sie. Ale nie ma co się nastawiać specjalnie na bóg wie co.
Potraktujcie to jak zabawę - jeśli wam się przy tym poszczęści to tym lepiej.
 
P

Paulinkaa80

Guest
katjak napisał:
W przypadku - Paulinki - takie rozmowy Internetowe można wytłumaczyć,ale co do spotkań byłabym ostrożniejsza,tym bardziej na obczyźnie. Osobiście mam uraz do takiego sposobu poznawania ludzi,nie mówiąc o tym, że nigdy w życiu nie umówiłabym się nawet i na kawę. Tyle się ostatnio trąbi w mediach ,a ludzie i tak ryzykują. Ja niestety do odważnych nie należę,dlatego to nie są moje klimaty. ;) Pa.
No i jak się okazało wyszło mi to na dobre!:) Muszę się pochwalić - chłopak poznany przez portal (dokładnie polish souls) w sylwestra mi się oświadczył!:) Najpierw wymienialiśmy wiadomości przez portal, po jakimś czasie odważyłam się na spotkanie, a potem już poszło. Nie ma co przekreślać znajomości internetowych - przynajmniej mój przykład to pokazuje.
 

kasiacov

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Paulinkaa80 napisał:
W przypadku - Paulinki - takie rozmowy Internetowe można wytłumaczyć,ale co do spotkań byłabym ostrożniejsza,tym bardziej na obczyźnie. Osobiście mam uraz do takiego sposobu poznawania ludzi,nie mówiąc o tym, że nigdy w życiu nie umówiłabym się nawet i na kawę. Tyle się ostatnio trąbi w mediach ,a ludzie i tak ryzykują. Ja niestety do odważnych nie należę,dlatego to nie są moje klimaty. ;) Pa.
No i jak się okazało wyszło mi to na dobre! :) Muszę się pochwalić - chłopak poznany przez portal (dokładnie polish souls) w sylwestra mi się oświadczył! :) Najpierw wymienialiśmy wiadomości przez portal, po jakimś czasie odważyłam się na spotkanie, a potem już poszło. Nie ma co przekreślać znajomości internetowych - przynajmniej mój przykład to pokazuje.
A ja się dziś zarejestrowałam na jednym z nich... sprawdzę co będzie się działo ...a nóż widelec kogoś poznam ciekawego ... choć uważam że najlepiej jest poznać kogoś osobiście , nie przekreślam innych sposobów poszukiwania :)
 

LadyJ89

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
UK
udalo mi sie znalezc partnera i polecam :)

mozna poznac ludzi z poza kregu naszych znajomych, innego miasta etc gdzie normalnie byscie sie nie poznali.
 

maciek85

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
89
Punkty reakcji
5
Ja korzystałem z takich portali i uważam, że był to dobry pomysł, poznałem kilka naprawdę fajnych kobiet. A na co zwracać uwagę przy wyborze portalu? Przede wszystkim na początku odpowiedz sobie czego tak naprawdę szukasz na portalu. Czy prawdziwej miłości, a może niezobowiązującego flirtu, a może darmowego seksu? Jest wiele różnych portali, dlatego musisz wybrać taki, które będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie. Ja szukałem trwałego związku, dlatego wybierałem spośrób portali matrymonialnych lub poważniejszych randkowych, wybór padł na mydwoje i z tego portalu byłem bardzo zadowolony. Kolega opowiadał, że chodziło mu o poznanie po prostu nowych dziewczyn, pogadanie z nimi, jakieś luźne spotkania, to szukał wśród portali randkowych, najczęściej tych darmowych. Ale może szukasz po prostu seksu, to trzeba wybrać któryś z portali erotycznych. A tak naprawdę jest bardzo wiele różnego rodzaju portali, dla chrześcijan, dla niepełnosprawnych, dla homoseksualistów, nawet dla fanów Apple:p I moim zdaniem najważniejszą kwestią jest właśnie dobór odpowiedniego dla Ciebie portalu, to jest pierwszy, kluczowy krok.
 

damianb115

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ja poznałem swoją obecną dziewczynę w taki sposób.

Nigdy nie byłem przekonany co do tego typu portali ale nie żałuję że zaryzykowałem.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Są pewne zagrożenia, kiedy się nie widzi dowodu osobistego. Tylko dwa przykłady

- Cyrano de Bergerac
- Kto Tuwima wiersz przepisał, jako własny tobie wysłał
 
Do góry