Internet z wifi na różnych urządzeniach działa inaczej

MajaKornatowska

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Dlaczego tak jest że siedząc na podwórku i łącząc się z netem przez wifi na laptopie mam zasięg ok (samsung galaxy note) a na telefonie (lg g2 mini) w ogóle nie ma zasięgu??? łapie w innych miejscach tzn zdecydowanie bliżej routera??
 
A

alfabeta11

Guest
Chodzi tu o moduły wifi wbudowane w urządzenia. Jeden moduł jest lepszy, drugi gorszy. Dlatego są takie różnice w zasięgu.
 

adam_1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wifi w tel zawsze ma słabszy zasięg niż wifi w laptopie ze względu na brak anteny ;-) A laptopie antena jest poprowadzona wokół matrycy więc trochę zasięg to zwiększa.
 

Jolka Fasolka

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2014
Posty
36
Punkty reakcji
0
Podbijam, bo mam ten sam problem. Czy da mu się jakoś zaradzić? To znaczy czy da się jakoś wzmocnić ten sygnał?
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Owszem. Kupujesz repeater wifi albo po prostu jeśli masz router jakiś stary w domu to po skonfigurowaniu jego opcji jako repeater i sparowaniu z siecią wifi dostajesz kolejny punkt rozsyłający sieć wifi.

Mało tego. Każde urządzenie (PC, laptop) wyposażone w kartę wif i system operacyjny win7 możesz wykorzystać jako repeater.

W tym celu należy w notatniku wkleić poniższy kod:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=WiFi key=asdfg123
netsh wlan start hostednetwork

Plik zapisujemy z opcją zapisu "wszystkie pliki" o dowolnej nazwie z rozszerzeniem .bat np. "nowa_siec_wifi.bat"

Objaśnienie:
ssid=WiFi <- powstanie nam nowa sieć o nazwie "WiFi"
key=asdfg123 <- wraz z hasłem dostępu "asdfg123" (co najmniej 8 znaków)

Nazwę sieci i hasło można wpisać dowolne.

Uruchomienie utworzonego pliku poprzez: prawy klik >> "uruchom jako administrator" >> tak >> (poczekaj wiersz poleceń zamknie się sam)
powoduje powstanie nowej sieci Wifi.
Uruchomienie pliku który utworzy nową sieć WiFi nie koliduje z równoczesnym odbiorem sieci na tym samym sprzęcie.
 
G

gregor234

Guest
Świetny sposób, nie znałem tego! Za moment sam sprawdzę, jak to działa.
Też miałem ten problem z siecią wifi, że w jednym pokoju zasięg był super, a w drugim już niestety były miejsca, gdzie sygnał się gubił.
Generalnie zamierzałem teraz kupić repeater, gdy tylko dostanę wypłatę. Znalazłem jakiś chyba dobry za 80 złotych z wysyłką.
Ale przyznam, że jeśli sztuczka z laptopem zadziała, to nie będę kupował, bo po co tracić pieniądze?
 
Do góry