Internat/bursa w Krakowie

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Uprzedzam od znajomych, że w tej bursie są strasznie ciasne pokoje, więc radzę nie zwozić jakichś rzeczy, które jeszcze bardziej zagracą pokój.
 

majq178

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
30
hejj ja będe mieszkać teraz na Ułanów21a ;)
kurcze boje sie ;p mam nadzieje, że trafie na super ludzi :)
oo i jakby był bezprzewodowy net i jakby można było mieć swój komp. [marze o zabraniu laptopa bo bez niego nie przetrwam;p ] to by było bardzo dobrze^^
o i jeszcze myśle, ze nie tylko 3h poza inetrnatem można być bo ja nie dam rady :( będe chodziła do drugiej szkoły po jednej szkole wiec nie dam tak rady :(
już za tydzień sie wszystko okaże ;)
 

heroima

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
227
Punkty reakcji
1
na Ułanów jest bezprzewodowy net ;)a jeśli będzie Ci źle z wyjściami to możesz się przenieść do internatu na Ułanów (prawie wszyscy tam uciekają z burs :D).
 

majq178

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
30
'heroima' hehe uciekają ? ;D fajnie sie zapowiada moje mieszkanie tam :D a wiesz może czy trzeba jakieś poświadczenie od rodziców że wracam na weekend do domu albo dzwonią sprawdzać czy coś ? bo ja myśle co tydzień "wracać do domu" tylko nie zawsze do tego samego ;p tylko np. do koleżanki czy coś.. hmm?
 

heroima

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
227
Punkty reakcji
1
raz na miesiąc na weekend trzeba się wynieść, poza tym nic nie wiem więcej, ale wydaje mi się, że nie będzie większego problemu, w końcu to nie mordowania na Focha :D

btw, mamy identyczne plany :D
 

heroima

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
227
Punkty reakcji
1
nie nie, ja w bursie na Grochowej będę pomieszkiwała ;) ale prześwietliłam wszystkie bursy/internaty w Krakowie co by wybrać dla mnie najlepszy i o każdej miejscówce coś tam wiem ;)
 

heroima

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
227
Punkty reakcji
1
nie powinnaś :) sama bym wybrała Ułanów (jest mniej więcej w centrum, a przynajmniej nie tak bardzo na końcu świata jak moja Grochowa), ale trzeba wykupić tam obiady, co w moim przypadku byłoby 200zł zmarnowane, bo nie jem >normalnego< jedzenia ^^

poza tym, jak byłam zobaczyć tą bursę na Ułanów 21a to rzuciła mi się w oko wielka rozpiska różnych wyjść do teatru/kin, bardzo mi się to spodobało. pokoje mają ten sam poziom jak na Grochowej, no i na Ułanów sekretarka pomyliła moją mamę z kimś jakieś 30 lat młodszym i dała nam dwa wnioski o przyjęcie do bursy :lol: generalnie, bardzo miła ta pani była ; ) myślę, że będzie Ci tam dobrze ;)
 

majq178

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
30
oo to super ;)
a pokoje ten sam poziom jak na Grochowej czyli jaki ? bo nie orientuje sie zabardzo..
mnie martwią właśnie wychodzenia tylko [najbardziej te weekendy] ;p
czyli na Ułanów 21a to jest mieszany czy żeński tylko ?
 

heroima

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
227
Punkty reakcji
1
na Ułanów 21a jest bursa koedukacyjna <mieszana>. na dole dziewczynki, na górze chłopcy.

pokoje jak to w bursach, dla mnie za ciasne i tak :D ale są porządne, schludne, żadnych karaluchów ani pleśni-mordercy na suficie nie zauważyłam. 4 dziewczyny są w pokoju, podobno po jakimś czasie zostają 2-3, bo zwykle ktoś się wyprowadza. <na Grochowej pokoje 3 / 2/ 1 osobowe są>
 

majq178

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
30
o kurcze to fajnie masz.. ale mi sie marzy 1 osobowy pokój.. :> ehh no trudno :( ważne że jest dobrze ogólnie ;)
 

heroima

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
227
Punkty reakcji
1
dla pocieszenia powiem, że te pokoje jedno osobowe tylko dla maturzystów w 3 kl są ;)
 

Lui

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Też ILO! Z tym że klasa geo-hist-ang ;]
;]
Pamiętam jak przeczytałam na załączniku do umowy, że mamy zabrać tylko niezbędne rzeczy. Tak się śmiałam, że w krzesła spadłam.
Oby były otwierane łózka. Małą szafę to sobie mogą w buty wsadzić. Ale jakoś sobie poradzimy!
Będziesz miała jakichś znajomych w tej bursie?

Piszę dopiero dzisiaj, bo trochę się przez ten tydzień zagapiłam.

Póki co, nie mam nikogo znajomego. A Ty? Trochę się boję tak jechać bez bladego pojęcia o tym, kogo tam spotkam, ale nie na tyle, by zrezygnować.
Właśnie zabieram się do pakowania i jak patrzę na rozpiskę rzeczy, które powinnam wziąć, to się zastanawiam, gdzie to później wsadzę. Rany, znając mnie, moja duuuża torba podróżna i walizka nie wystarczą. Chyba będę musiała poprosić mamę o pomoc... :D
 

kasiek303

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
hahaha ja mamę, tatę, siostrę, brata, wujka i ciocię. ;] ;]
może się wymienimy nr na PW to nie będziemy tu offtopować? Mój już ci wysyłam.
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
nie powinnaś :) sama bym wybrała Ułanów (jest mniej więcej w centrum, a przynajmniej nie tak bardzo na końcu świata jak moja Grochowa), ale trzeba wykupić tam obiady, co w moim przypadku byłoby 200zł zmarnowane, bo nie jem >normalnego< jedzenia ^^

Czyli na Grochowej nie trzeba wykupywać obiadów? Ja mam dietę, a poza tym czasami omijam jakiś posiłek, bo po prostu nie jestem głodna.
Heroima, podasz mi jakieś namiary na Ciebie? GG, Skype, MSN, email? mam kilka pytań, a widzę że ty się dobrze orientujesz :)
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Podbijam temat..

Czy naprawdę nie ma tu nikogo, kto miałby więcej informacji o bursie na Grochowej?
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Czyli kiedy można składać podania do burs ? Wtedy kiedy się już wie do której szkoły się idzie, czy można wcześniej? Bo na podaniu trzeba napisać, do jakiej szkoły się będzie uczęszczać, a tu ktoś mówił na początku, że można wcześniej i teraz już nic nie wiem :D
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Razem z koleżanką złożyłyśmy na Grochową już w kwietniu, gdy byłyśmy na dniu otwartym w VII LO. Mogłyśmy złożyć później, ale chciałyśmy mieć po prostu o jedną rzecz na głowie mniej :)
 
Do góry