Informatyka - kilka zadań

takinick

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
Czy ktoś byłby w stanie pomóc w rozwiązaniu poniższych zadań? Chodzi o zadanie 2; 3 i 4.

fl8f.jpg
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
alfabeta11 napisał:
Zasadnicze pytanie. Oczekujesz gotowca czy czegoś nie rozumiesz?
Mi to wygląda na studia, albo jakieś bardzo dobre technikum. Jako, że osobiście nie trawię kretynów, którzy idą na studia z myślą, że papier i zerowa wiedza da im przyszłość, jeśli liczysz na gotowca (a tak jest, skoro sam nic od siebie nie dałeś), to on Ci nic nie da. Wiedza się liczy, nie papierek. Nawet jak go zdobędziesz, polegniesz w pracy. Chyba, że nawet wtedy liczysz na cudzą wiedzę... <_<
 
A

alfabeta11

Guest
Hauser, to w 95% zadania właśnie ze studiów. Jestem w 6 tech. Inf. W kraju i takiego czegoś po prostu nie ma. Zadania grubo wykraczają poza podstawę nauczania więc to na pewno studia.

takinick, sprawa wygląda tak, że nie lubię odwalać za kogoś brudnej roboty. Jednakże jestem kapitalistą i lubię zdobywać pieniądze a Twoja edukacja i to ile z tego wszystkiego wyniesiesz do późniejszego życia wcale mnie nie obchodzi. W związku z tym proponuję Ci odpłatne wykonanie tych zadań. Niska cena, płatność przelewem lub przez paypal. Będzie to satysfakcjonowało nas oboje. Za darmo dam Ci jedną życiową lekcję. Nie ma nic za darmo a za wiedzę się płaci. Zapamiętaj to sobie i jeśli chcesz to zapraszam na pw :)
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
alfabeta11 napisał:
Hauser, to w 95% zadania właśnie ze studiów. Jestem w 6 tech. Inf. W kraju i takiego czegoś po prostu nie ma. Zadania grubo wykraczają poza podstawę nauczania więc to na pewno studia.

takinick, sprawa wygląda tak, że nie lubię odwalać za kogoś brudnej roboty. Jednakże jestem kapitalistą i lubię zdobywać pieniądze a Twoja edukacja i to ile z tego wszystkiego wyniesiesz do późniejszego życia wcale mnie nie obchodzi. W związku z tym proponuję Ci odpłatne wykonanie tych zadań. Niska cena, płatność przelewem lub przez paypal. Będzie to satysfakcjonowało nas oboje. Za darmo dam Ci jedną życiową lekcję. Nie ma nic za darmo a za wiedzę się płaci. Zapamiętaj to sobie i jeśli chcesz to zapraszam na pw :)
A chciałbyś wiedzieć jak to zrobić? Tak z ciekawości pytam :)
 
A

alfabeta11

Guest
Hauser, pytasz mnie czy jego czy chce wiedzieć jak to zrobić?
jeśli o mnie chodzi to nie musisz się martwić. Jestem człowiekiem, który jak czegoś nie wie to się dowie ;) a tym bardziej, że te zadania są w gruncie rzeczy proste. Nie ma tam nic skomplikowanego. Jedynie ta metoda bisekcji ale popatrzyłem i też nie jest skomplikowana. Reszta to betka.
a jeśli chodzi o kolegę szukającego gotowca to nie wiem. Może go to przerosnąć albo coś :p
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
co do 3 zadania to po prostu wystarczy pod schemat blokowy sortowania bombelkowego wykonać kilka iteracji. Nie wiem co tu tłumaczyć.


Metoda bisekcji to jedt złoty podział bo już nie pamiętam.

co do ostatniego zadania to radzę sobie napisać program np w Matlabie i na jego podstawie rozrysować schemat blokowy. zadanie banalnie proste.
Powodzenia na studiach i życzę szczęśliwego doostania się na 2 rok. Musisz się zastanowić nad sensem dalszej nauki. Prościej już nie będzie.
 
Do góry