Inetrnet+TV Multimedia

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Potrzebuję na rok założyć sobie internet i TV w innym miejscu, niż mieszkam. Osiedle obsługuje firma MULTIMEDIA, nie wiem na ile znane w Polsce, ale w Łodzi to dosyć duża firma.

I problem: proponują TV za 38 zł /około 60 kanałów/ + net 2 gb za 5 zł, ale jeśli miesięcznie nie przekroczę transmisji danych /czy jakoś tak/ powyżej 500 mb. Jeżeli przekroczę to pierwsze pół roku 49 zeta, potem 79. Co sądzicie? I co tak dokładnie oznacza ten limit do 500 mb? Z góty dziękuję. :D



Mam nadzieję, że dział dobry. Jak nie, proszę o przeniesienie.
 

siexoonov

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
To zależy do czego będziesz używała netu, jak często, jak długo i co będziesz robić...
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
500 mb to strasznie mało z 20 filmików na youtube i po 500 mb, a jeszcze jak dojdzie do tego np. jakaś muzyka...
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Właśnie doczytałam, że limt miesięczny ściągniętych danych jest do 1,5 GB, zapewne zmienia to postać rzeczy, ale to chyba i tak nie wiele, co? Czy programy p2p wykorzystują też taki limit?
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
programy p2p nie mają limitu ty sam ustalasz sobie ile chcesz ściągnąć jeżeli ściągniesz film np. 700mb to łatwo obliczyć, że zostaje ci jeszcze ok. 800 na przeglądanie stron itp. chyba, że 1.5gb masz tylko na p2p
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
programy p2p nie mają limitu ty sam ustalasz sobie ile chcesz ściągnąć jeżeli ściągniesz film np. 700mb to łatwo obliczyć, że zostaje ci jeszcze ok. 800 na przeglądanie stron itp. chyba, że 1.5gb masz tylko na p2p


Czyli co? Odradzasz? W tej samej sieci proponują 1 MB za 59 zł bez limitu, więc może zaryzkykować? Nawet jak przekroczę limit to zapłacę 49 zł, potem po 6 m-cach 69, co w skali roku i tak daje mi średnio 59 zyla...
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
ja bym wziął tv+internet za 5 jak nawet przekroczysz to masz internet 2xszybszy za 10 zł...
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
do multimedi jestem osobiscie zrazony ale to moje tylko odczucie
osobiscie uwazam ze 1,5gB to strasznie malo jesli chodzi o limit sciaganych rzeczy, ja taki przekraczam srednio raz dziennie, ale to tez zalezy od uzytkowania, jesli masz uzywac p2p to napewno sie nie zmiescisz, limit 5gB mialem na neo 6-8lat temu

a czemu wychodzisz z zalozenia ze tv i internet musza byc z tego samego zrodla, moze tv np polsatu cyfrowego, albo tv +telefon+internet, w pakiecie taniej np z dialogu, czy tp
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
do multimedi jestem osobiscie zrazony ale to moje tylko odczucie
osobiscie uwazam ze 1,5gB to strasznie malo jesli chodzi o limit sciaganych rzeczy, ja taki przekraczam srednio raz dziennie, ale to tez zalezy od uzytkowania, jesli masz uzywac p2p to napewno sie nie zmiescisz, limit 5gB mialem na neo 6-8lat temu

a czemu wychodzisz z zalozenia ze tv i internet musza byc z tego samego zrodla, moze tv np polsatu cyfrowego, albo tv +telefon+internet, w pakiecie taniej np z dialogu, czy tp


Dialog odpada, bo nie ma tam telefonu TP, poza tym to jest wynajęte mieszkanie na rok, więc nie chcę wiązać się na dłużej, bo nie wiem jak będzie. Tv by się przydało, co do netu, to juz zasięgnęlam języka i też w sumie cieńko.... Myślałam o netii, ale na stronie sprawdziłam, że za 1 MG 59 zyla, więc w sumie to samo.... markgrzyb jesteś z Łodzi?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
multimedia najlepsze oferty ma na dwa lata. albo na czas nieokreslony. kablówka od nich jest stosunkowo droga ale w pakietach juz nawet się opłaca. a Tobie głównie dlatego, ze nie zapłacisz za aktywacje skoro jest na całym osiedlu
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Dialog odpada, bo nie ma tam telefonu TP, poza tym to jest wynajęte mieszkanie na rok, więc nie chcę wiązać się na dłużej, bo nie wiem jak będzie. Tv by się przydało, co do netu, to juz zasięgnęlam języka i też w sumie cieńko.... Myślałam o netii, ale na stronie sprawdziłam, że za 1 MG 59 zyla, więc w sumie to samo.... markgrzyb jesteś z Łodzi?

skoro myslisz o netii to rownie dobrze mozesz miec dialog, te same wymagania trzeba spelnic, wiec te rozwiazania nie sa wykluczone, a wg jakiegos ostatniego rankingu to dialog ma najtanszy net 1Mb na linii tp, warto o tym wiedziec, plus do tego abonament socjalny z tp 28zl i to jest chyba wtedy najtansze rozwiazanie na linii telefonicznej

jesli chodzi o kwestie czasu i terminu wynajmu, to uwazam ze za ciut wieksza miesieczna kwote mozesz podpisac umowe na czas nieokreslony i w dowolnym momencie zrezygnowac, czy przepisac na nowa, np atrakcyjniejsza

nie jestem z lodzi, ja obecnie wroclaw

multimedia najlepsze oferty ma na dwa lata. albo na czas nieokreslony. kablówka od nich jest stosunkowo droga ale w pakietach juz nawet się opłaca. a Tobie głównie dlatego, ze nie zapłacisz za aktywacje skoro jest na całym osiedlu


za aktywacje moze nie, ale za podlaczenie to raczej tak,
a ja to chyba nie ejstem zwolennikiem kablowki, w sumie mi ona nie potrzebna, mam 6kanalow w tv, brakuje mi troche tvn24 ale dam rade bez, filmy na kompie, etc wiec szkoda by mi bylo kasy na kablowke, choc nie powiem ze nie interesowalem sie ostatnio ta tv z internetem z telefonii, (np neo z tv, czy dialog media), ale to tylko hobbystycznie narazie

pozdrawiam
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Dziękuje Wszystkim za pomoc. Net już założony, więc nie mam odwrotu. :D
POzdrawiam.
 
Do góry