Ile wydajecie kasy na prezenty świąteczne?

A

awaluda

Guest
W tym roku mam ogromną wigilię, bo zjeżdża się cała moja rodzina, potem jeszcze jedziemy do rodziny męża więc tam druga wigilia. I jestem przerażona ilością prezentów które trzeba ogarnąć.
Za ile mniej więcej kupujecie prezenty? Czy może raczej nie sugerujecie się ceną a tym co to jest ?
 
W

wiki9969

Guest
Ja staram się mniej więcej tyle samo wydawać na prezenty dla każdego obdarowanego. W tamtym roku na prezent dla jednej osoby przeznaczyłam około 90 zł.
Ale wiadomo, w prezentach nie o pieniądze chodzi. ;)
 
A

awaluda

Guest
No tak, racja, że nie o kasę chodzi w prezentach, ale mimo wszystko jak się ma tyyyyle ludzi do obdarowania to ciężko.
Rok temu też sobie robiliśmy prezenty w granicach mniej więcej 100 zł na osobę.Ale było nas malutko. I teraz dlatego nie wiem co z tym fantem zrobić.
 
W

wiki9969

Guest
awaluda napisał:
No tak, racja, że nie o kasę chodzi w prezentach, ale mimo wszystko jak się ma tyyyyle ludzi do obdarowania to ciężko.
Rok temu też sobie robiliśmy prezenty w granicach mniej więcej 100 zł na osobę.Ale było nas malutko. I teraz dlatego nie wiem co z tym fantem zrobić.
Wszystko zależy od tego do kogo mają trafić prezenty. nie muszą to być jakieś drogie wyszukane rzeczy...

Napisz ile w tym roku planujesz przeznaczyć na prezenty i mniej więcej ile wypadnie na osobę.


Ja przykładowo w tym roku tak nie szaleję. Kupuję prezenty praktyczne, które przypadną obdarowanym do gustu. A cena nie ma znaczenia. najważniejsza jest pamięć. ;)
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
w takiej sytuacji ja bym zarządziła losowanie w rodzinie. my tak robiliśmy w zeszłym roku jak było nas na wigilii 16 osób. bo to przecież masakra kupić tyle prezentów. każdy losował kogoś i potem kupował mu prezent. dzięki temu każdy dostał jeden ale za to porządny prezent. I dzięki temu nie wydasz kupe kasy no i też nie wyobrażam sobie kupowanie 15 prezentów :/
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
OOOO z tym losowaniem super pomysł! Czemu ja na to nie wpadłam :D
póki co kupiłam tylko babci taki świecznik, bo babcia uwielbia świeczniki.
dedykacja zmieniona oczywiście, a nie taka jak na foto :D
Dla innych zupełnie nie mam pomysłu. Ciekawe czy moja rodzinka zgodziłaby się na takie losowanie :D
 

Attachments

  • roza_3d_kwiat_milosci_swiecznik_dobry_pomysl_na_prezent_600x600.jpg
    roza_3d_kwiat_milosci_swiecznik_dobry_pomysl_na_prezent_600x600.jpg
    190,6 KB · Wyświetleń: 0
A

awaluda

Guest
No faktycznie z tym losowaniem to jest jakaś myśl. Tylko ciekawe czy się u mnie w rodzinie zgodzą. Chociaż w mojej to jeszcze jak w mojej, gorzej z rodziną męża.
ilkas - statuetka bardzo ładna jeśli ktoś gustuje w takich rzeczach.
wiki jak tak podliczyłam jak pisałaś to wyszło, że na osobę około 35 zł więc uważam, że ciutkę mało.
 
B

bajderman

Guest
Raczej rozsądnie, max kilka stówek na wszystkich. W tym roku największym hitem będzie masaż dla mamy i jazda czołgiem dla taty, ale wszystkie te prezenty udało mi się kupić za na prawdę marną kasę, więc jestem zadowolony ;-)
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Kwestia oczekiwań jakie macie, ale generalnie trafienie na fajną okazję naprawdę nie jest trudne.
Prezent Marzeń - tam szukajcie, można trafić naprawdę świetne okazje, pytanie tylko jakie macie oczekiwania, ile chcecie wydać.
A tak naprawdę za jakieś sto złotych można kupić coś wyjątkowego.
 

q1aser

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gdynia
Nie ma co sie sugerować cenami. Kup to co uważasz, to na co Cie stac. Jeden wydaje 500zł na prezenty, inny 50zł, a jeszcze inny 5000zł. Autentycznie znam rodzinę która dała nastolatce na prezent 20 tys zł.
 

pofrala

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jak mam kasę, to kupuję. Jak nie mam, to nie kupuję i od razu informuję o tym wszytskich zainteresowanych.
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
Staram się znaleźć taki prezent, który i sprawi radość osobie obdarowanej, i będzie w jakiś sposób praktyczny. Cena gra tu pewną rolę, to oczywiste, ale nie zawsze jest najważniejsza. Jeśli chcę kupić fajny winyl dla przyjaciela, to wolę dać więcej, ale kupić płytę w bardzo dobrym stanie lub z pewnego źródła niż zaoszczędzić 10 zł, a potem podarować siajowy produkt.
 
W

wiki9969

Guest
W ubiegłym roku wydałam ponad 600 zł. W tym roku na chwilę obecną 130 zł.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Prezent Marzeń - tam szukajcie czegoś odpowiedniego, prezenty wcale nie muszą być drogie. Najważniejsze jest takie dopasowanie pomysłu, aby robił różnicę. A w cenie 100 zł to można ogarnąć masaż, jazdę czołgiem czy jakieś fajne kursy, więc to wcale nie będzie banalny prezent.
 

zagubiona18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
prezenty najdrozsze ze wszystkiego, zalezy ile trzeba ich kupic. ja w tym roku na szczescie duzo ich nie potrzebuje wiec moglam poszalec dla poszczegolnych osob. rodzicom kupilam multicookera redmonda, a chlopakowi nowy zapach. lacznie zamknelam sie w 5 stowkach wiec jestem zadowolona :D
 
K

kawann

Guest
Nie dużo na jedna osobę chyba wyszło od 50 do 70 zł, czesto kupowałam w 1 sklepie np. dla taty teścia i meża kupiłam kosmetyki samochodowe i już była jedna wysyłka no i to oszczędnośc jakby nie patzreć.
 
M

MacaN

Guest
wiki9969 napisał:
W ubiegłym roku wydałam ponad 600 zł. W tym roku na chwilę obecną 130 zł.
O matko, 600 zł na prezenty :D

Ja to w sumie prawie nic... ze 150 może łącznie. Prezent to symbol, nic więcej.
 
Do góry