Ile kosztuje wynajęcie dobrego fotografa ślubnego?

JACEKgacek

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Polska
Jakie macie doświadczenia z fotografami ślunymi z Wielkopolski? Możecie polecić kogoś sprawdzonego? Ile powinienem przygotować pieniędzy na profesjonalną sesję ślubną?
 

AnaM.

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz - :) Na moim ślubie była np. dwójka profesjonalnych fotografów, którym w sumie zapłaciliśmy ok. 4 tysięcy zł. Pewnie ktoś powie, że to dużo, ale akurat ja nie żałuję ani jednej złotówki na nich wydanej, bo dzięki nim mamy fantastyczną pamiątkę w postaci reportażu ślubnego. A o to nam chodziło od samego początku. Byli z nami już od godzin popołudniowych aż do oczepin i uwiecznili na zdjęciach wszystkie najważniejsze momenty. Szykowanie się, błogosławieństwo, drogę do kościoła, ceremonię zaślubin, no i potem zabawę łącznie z oczepinami. Bez problemów zgodzili się też na sesję w plenerze w innym dniu... Podejście do klienta więc bardzo profesjonalne, do tego prywatnie to bardzo sympatyczni ludzie (prywatnie małżeństwo), więc nie było żadnego problemu, aby się dogadać :) Mogę Ci ich z całą odpowiedzialnością polecić, oczywiście najlepiej zajrzyj do ich portfolio i sprawdź czy to w ogóle Twoja "bajka", ale tak szczerze, to jeszcze nie spotkałam nikogo komu by się nie spodobały ich fotki :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
cena za sesje ślubną ma związek między innymi z datą ślubu. Inna cena będzie w czerwcu a inna w lutym. Inna cena za sobotę, inna za piątek. Kiedyś pozwoliłem sobie sprawdzić ceny poznańskich dobrych fotografów. Wychodzi na to, że 2000 PLN może wystarczyć. Wpływ na cenę ma też album...on może kosztować 400, może 1000 PLN.
 

baranek123

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
znajmi brali ślub w Krakowie coś około 2000 całość ich wyszła. Fotografie sandra i kuba pl
 

czeka.piotr

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
1
Musisz liczyć około 2000 zł, zależy co chcesz mieć zrobione. Ale zazwyczaj w tej cenie mieści się sesja, zdjęcia w kościele i wesele plus album. Tak to powinno wyglądać;)
 

grazyna34

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
W województwie wielkopolskim mogę z czystym sumieniem polecić Millę, znakomitą panią fotograf. Specjalizuje się w sesjach ślubnych - i właśnie z takich zdjęć ją znam ponieważ właśnie na moim ślubie pracowała. Efekt pracy był wysoce zadowalający, zdjęcia oryginalne, kreatywne, ładne. Wspominała też, że robi sesje dziecięce, więc w przyszłości pewnie jeszcze skorzystam z jej usług.
Grażyna
 
M

Marysiaaq

Guest
Wszystko zależy od Twoich wymagań. Ja swój ślub miałam rok temu i korzystałam z usług firmy Arem. Naprawdę profesjonalny fotograf i ogólnie cała oprawa. Wykupiliśmy z mężem u nich cały pakiet czyli samochód (prześliczny Jaguar - dekorowanie gratis), zdjęcia z kościoła oraz z sali, a na drugi dzień sesja w plenerze. Dzięki temu wyszło nam znacznie taniej. A zdjęcia są naprawdę śliczne, dobrze wykadrowane, retusz także profesjonalny. I ogólnie bardzo fajnie się współpracowało z Panem fotografem podczas sesji - miły gość :)
A, i możecie zerknąć tutaj: http://limuzyny.arem.pl/promocje.html

Sami zapoznacie się z pakietem :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
2000 to chyba najpopularniejsza suma za całość w Poznaniu, jednak górnej granicy tutaj nie ma. Jak już pisałem, na cenę ma wpływ data...dzień tygodnia...Ja na ogół fotografuję całość (ślub, wesele, sesja w plenerze) w jeden dzień...tak sobie na ogół życzą klienci. Jeśli jednak na sesję w plenerze trzeba poświęcić osobny dzień, no to za to trzeba zapłacić. Gdyby doszła jeszcze sesja nocna...
Mnóstwo razy moi klienci prosili o sam reportaż ze ślubu...bez sesji, bez wesela. Oczywiście, to nie za 2000.
 
M

maniana1005

Guest
tak jak inni mowili cena bedzie w granicach 2000 zł, wszystko zalezy od czasu i miejsca oraz co oferuja polecam zajrzec na stronke www.weselezklasa.pl znajdziesz tak mase fotografów wraz z ocenami i recenzjami, z pewnoscia znajdziesz takiego, który bedzie najbardziej Ci odpowiadał
 

szunajka

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
My z mężem zapłaciliśmy 2000 zł za fotografa. Nie wiem czy to drogo czy też nie, ale byliśmy zadowoleni z jakości zdjęć oraz z filmu jaki nakręcił podczas wesela.
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Można znaleźć tańszego fotografa, ale czy jest sens? Patrząc na wszystkie koszty związane ze slubem to to czy zapłacisz 1500 zł czy 2000 nie ma już tak ogromnego znaczenia. A zdjęcia zostają na długo. Moi znajomi płacili jakoś 2200, ale zdjęcie mieli rewelacyjne.
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
Z opowiadań znajomych wiem, że żeby mieć sensowne zdjęcia (dobre kadry, łądne światło, ciekawe ujęcia, porządnie obrobione), trzeba przygotować się na wydatek 2-2,5 tys. zł, choć można wydać i więcej ;)
 

MartkaW

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
JACEKgacek napisał:
Jakie macie doświadczenia z fotografami ślunymi z Wielkopolski? Możecie polecić kogoś sprawdzonego? Ile powinienem przygotować pieniędzy na profesjonalną sesję ślubną?
fotografowie slubni mają sporą rozp. cenową, przed naszym ślubem dostaliśmy oferty o rozpiętości cenowej dość absurdalnej od 900 zł do prawie 5000 tys ( miałam wrażenie że przy cenie 5000 zł to fotograf będzie helikopterem nad kościołem latał) skonczyło sie na 1700 zł z albumami sesją w plenerze w kosciele i przyjęciu weselnym. Generalnie ceny takich usług mozna zobaczyc tez tutaj lub zlecić do wyceny taką usługę: zyskoman.pl/cennik-uslug?q=wesele
 
B

bajderman

Guest
Fotograf może wziąć nawet 10 tysięcy. Zasada jest prosta. W sieci masz bazy specjalistów, coś na takiej zasadzie - http://www.weselezklasa.pl/
Dalej sprawdzasz po fotkach który ci odpowiada. Wysyłasz zapytania do większej liczby specjalistów i na tej podstawie podejmujesz decyzje, ale rozsądnie, świadomie, sprawdzając rekomendacje znajomych, opinie w sieci. Niestety, ale w każdej branży nie brakuje partaczy.
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
Ja bym raczej patrzył na portfolio. Lepsi fotografowie mają zawsze taki zbiorek zdjęć. Każdy ma inną rękę i inne oko. Musisz dopasować styl do swoich oczekiwań. Zobacz skrajnie różne style:
kartywspomnien.pl vs lykografia.pl/fotografia-slubna.html
 

kolorwamadzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Moja siostra robiła bardzo piękny plener ślubny ...bardzo niezwykły. Szukali miejsca w Polsce ale zawsze coś nie pasowało. Postanowili ukierunkować się na zamki w Polsce. Znaleźli bardzo ładne miejsce miedzy Krakowem a Częstochową, zwaną też Jurą Krakowską Częstochowska a dokładnie zrobili plener na ruinach zamku Ogrodzienieckiego. Przepięknie to wszyło no robili plener w połowie października gdzie była przepiękna złota jesień. Moim zdaniem warto odwiedzić to miejsce bo jest co oglądać i można przenieść się do innej epoki. Z tego co widziałam to odwiedza to miejsce bardzo dużo turystów z Polski i z za granicy oraz szkolne wycieczki z dzieci.
 
Do góry