Ile kosztuje strona internetowa?

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu na kilku portalach złożyłem zapytanie dotyczące wykonania strony firmowej. W dość krótkim czasie zostałem zasypany ofertami. Oferty zaczynały się od 100 zł a kończyły na 3 tys. Propozycje były tak różne, że nie sposób jest się w tym połapać, nie mówiąc już o porównaniu tego co otrzymaliśmy.

Ila na prawdę kosztuje strona internetowa? Jak i gdzie szukać odpowiednich wykonawców? Macie jakieś doświadczenia?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Zależy, czy ma być użyty gotowiec, czy też własny, autorski skrypt. Czy strona będzie w php, czy w prostym html. Zależy także od ilości elementów graficznych, użytych na witrynie.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
No właśnie... tyle jest tych zależy, że strasznie ciężko jest ogarnąć i porównać oferty i możliwości. Fajnie byłoby, gdyby wszystkie firmy mogły wycenić konkretnie opisaną usługę, żeby takie informacje były zebrane w jednym miejscu.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Nie wiem skąd u Was takie ceny? Jak patrzę na to ceny są sporo wyższe. Macie jakieś doświadczenie, portfolio?
 

konrado94

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jak nie zbyt skomplikowana to i za 100zł się uda.
Jeśli chcesz bajery typu rozsuwane animowane menu, lub też inne opcje takie jak nie wiem może dodawanie własnych opisów,komentarzy od użytkowników to wiadomo, że to więcej kosztuje.
 

fontanero

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zalezy jaki skrypt (o ile w ogole jest potrzebny), jaka grafika, czy oprocz html/css bedzie potrzebne zastosowanie php, ajaxa czy javy. Czynnikow jest wiele, a wszystko sprowadza sie do ilosci godzin jakie sa potrzebne na wykonanie strony i stopnia trudnosci zlecenia. Cena samej grafiki dla prostej stronki (wraz z zakodowaniem) w moim przypadku waha sie od 150 do 400zl. Mozna oczywiscie kupic drozej ale to w przypadku gdy grafika jest bardzo nietypowa. Jezeli ma to byc sklep internetowy to cena za calosc wynoszaca kilka tysiecy zlotych jest norma. Jezeli ma byc to niewielka strona firmowa to spokojnie mozna zamknac sie z caloscia w 500zl wraz z domena i serwerem.

Powtorze jednak jeszcze raz: wszystko zalezy od zlecenia. To tak jakbys zapytal sie ile kosztuje samochod. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Jak nie zbyt skomplikowana to i za 100zł się uda.
Jeśli chcesz bajery typu rozsuwane animowane menu, lub też inne opcje takie jak nie wiem może dodawanie własnych opisów,komentarzy od użytkowników to wiadomo, że to więcej kosztuje.
Za 100zł? Wybacz, ale tak robią chyba tylko desperaci na zlecenia.przez.net (kiedyś też tak robiłem :().
Jeśli chcesz mieć profesjonalną stronę i w pełni indywidualne podejście, znajdz kogoś, kto jest freelancerem - firmy są czesto szablonowe a ceny wielkie.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Pytasz o ceny, ale tak naprawdę nie wiadomo za co. Piszesz "stronę internetową" - ale na Boga, to tak jakbyś zapytał nas ile kosztuje samochód. Strony (tak jak samochody) są różne i można zrobić jedną stronę typu wizytówka za 50 zł, bo się ją robi powiedzmy 2-3 godziny, a można zrobić stronę full bajer (wyobraź sobie auto z klimą, poduszkami powietrznymi, wbudowanym komputerem pokładowym z nawigacją itd.) - gdzie będziesz miał wszystko. Więc jaki samochód potrzebujesz?
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Pytasz o ceny, ale tak naprawdę nie wiadomo za co. Piszesz "stronę internetową" - ale na Boga, to tak jakbyś zapytał nas ile kosztuje samochód. Strony (tak jak samochody) są różne i można zrobić jedną stronę typu wizytówka za 50 zł, bo się ją robi powiedzmy 2-3 godziny, a można zrobić stronę full bajer (wyobraź sobie auto z klimą, poduszkami powietrznymi, wbudowanym komputerem pokładowym z nawigacją itd.) - gdzie będziesz miał wszystko. Więc jaki samochód potrzebujesz?

Wątek nie służy do zrobienia wyceny dla konkretnej strony... Chciałem zwrócić uwagę na problemy ze znalezieniem odpowiedniej osoby/firmy, na problem z porównywaniem ofert, które się dostaje... Rozpoczynając wątek miałem nadzieję, że przeczytam o jakimś sposobie/jakimś portalu gdzie będę mógł napisać/wejść i sprawa wyceny stanie się bardziej przejrzysta i klarowna.

Prosta strona firmowa,z minimalistyczną czystą grafiką, 5 zakładkami, CMS dzięki któremu będzie można dodać artykuł, galerią gdzie będzie można prezentować loga firm z którymi się współpracowało wraz z referencjami, miejscem do zamieszczenia oferty oraz zakładka z formularzem kontaktowym - też wyceniana jest meega różnie.
 

Lemurka

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu na kilku portalach złożyłem zapytanie dotyczące wykonania strony firmowej. W dość krótkim czasie zostałem zasypany ofertami. Oferty zaczynały się od 100 zł a kończyły na 3 tys. Propozycje były tak różne, że nie sposób jest się w tym połapać, nie mówiąc już o porównaniu tego co otrzymaliśmy.

Ila na prawdę kosztuje strona internetowa? Jak i gdzie szukać odpowiednich wykonawców? Macie jakieś doświadczenia?

To zależy czego od strony oczekujesz (design, funkcjonalość, grafika itp.) za indywidualny projekt zrobiony specjalnie dla Ciebie możesz zapłacić od 1,5-2 tyś. i więcej.
Szablonowy projekt jest tańszy, kupujesz szablon np. z zagranicznej stronki i kosztuje to ok 50 USD + praca firmy robiącej strony.
---
polecam serdecznie sklep internetowy z produktami do robienia biżuterii www.FabricDesign.eu
 

matrix-eu

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Jeżeli jest to jakaś prosta strona to zawsze można spróbować samemu zrobić lub popytać znajomych ,którzy się na tym znają.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Jeżeli jest to jakaś prosta strona to zawsze można spróbować samemu zrobić lub popytać znajomych ,którzy się na tym znają.

Generalnie jestem zwolennikiem rynku usług - skoro nie zajmuje się tworzeniem stron www to szkoda mi czasu na naukę i wykonanie takiej strony, szczególnie, że w tym samym czasie nie mogę zająć się tym co na przykład pozwoli mi zarobić pieniądze. NIe wyobrażam sobie mechanika, który po całym dniu ciężkiej pracy miałby szkolić się i samodzielnie robić sobie stronę.
 
Dołączył
15 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Polak ma tendencję do bycia fachowcem w każdej dziedzinie, od medycyny poprzez skoki narciarskie do mechaniki samolotowej :) jednakże aby rynek usług funkcjonował płynnie i zapewniał przepływ pieniężny trzeba się skłaniać ku niemu zamiast z nim walczyć. Przykładem tego własnie jest rzeczony mechanik; oczywiście może się nauczyć programowania, tworzenia stron i ich obsługi. Tylko właściwie po co? W tym czasie może zreperować kilka aut i swobodnie zarobić na fachowca, który w ten sposób zarabia "na chleb". A wracając do meritum rozmowy; różnorodność cen bierze się z ogromu opcji, które można umieścić w danym projekcie. Wygląda to podobnie jak sytuacja na rynku nieruchomości; cena mieszkania zależy od wielu czynników. I podobnie jak na rynku nieruchomości, rynek stron dyktuje cena. Dla danej specyfikacji strony wybierz wśród sprzedawców z dobrym portfolio tego, który wykona ją najtaniej.
 

velvet1978

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
To proszę konkret:

A) Strona wizytówka: 50-150zł
- jedna strona
- grafika
- 1 zdjęcie przewodnie kupione z istockphoto lub fotolia
- tekst
- umieszczenie na serwerze

B) Stronka classic: 500-600zł
- kilka podstron(5-10)
- 5 zdjęć z fotolia lub istockphoto
- tekst dla pierwszej strony w cenie
- umieszczenie na serwerze
- flashbaner, xml w cenie

C) Stronka CMS(nie open, autorski pod Klienta): 800zł-1200zł
- 5 zdjęć z fotolia lub istockphoto
- tekst dla pierwszej strony w cenie
- umieszczenie na serwerze

D) Sklep internetowy (nie open): 2000zł-3000zł
- 5 zdjęć z fotolia lub istockphoto
- tekst dla pierwszej strony w cenie
- umieszczenie na serwerze
- layout, szata, grafika w cenie

Domeny 60-100zł/2lata
Usługi serwerowe dla A) 50zł/rok
Usługi serwerowe dla B) 60zł/rok
Usługi serwerowe dla C) 100zł/rok
Usługi serwerowe dla D) [do 1tys. produktów] 300zł/rok
Usługi serwerowe dla D) [powyżej 2tys. produktów] 900zł/rok

*netto lub do ręki
*w cenie jest 1-3kont pocztowych
*w cenie analityka // google analytics
*w cenie bezawaryjność 99,9%
*na życzenie FV(do zapłaty cena+23%).
*na życznie wycena copywriting
*na życzenie wycena wprowadzanie produktów
*na życzenie wycena fotografia produktów
*portfolio przesyłam na życzenie
*skuteczne pozycjonowanie wycena na życzenie
 
M

milocstar

Guest
Temat rzeka... ale mój znajomy zapłacił ponad 3 tyś za zrobienie strony rozrywkowej w PHP od podstaw z wieloma społecznościowymi funkcjami i totalnie mu nie posżło...wtopił tylko kase...więc może lepiej na początek coś tańszego a jak ci pójdzie strona to zawsze można ją zmodernizować
 

abes79

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
U mnie na CMS-ie za 100zł, autorska strona od 300zł za prostą witrynę.
Cena zależy od wielu czynników, i najlepiej skontaktować się z kilkoma firmami i tym samym pomysłem na stronę WWW. Tak można porównać ceny ofert.
 
Do góry