Ile kosztuje strona internetowa?

B

babyblue

Guest
Przede wszystkim Zleceniodawca musi wiedzieć czego chce, opisać to i poprosić o wgląd do formularzy umów przed podpisaniem którejkolwiek z nich a następnie porównać otrzymane oferty. Bywa że albo nie znajdziemy tam rozwiązań, które nam są potrzebne lub zostaniemy zasypani mnóstwem niepotrzebnych udogodnień, ale za to gratis :) Niestety należy dać sobie czas, by zrozumieć to o czym mówią Wykonawcy zwłaszcza, że twórcy stron rzadko mówią językiem zrozumiałym a więc to czy dane rozwiązanie spełni nasze oczekiwania zależy wyłącznie od nas, czyli od ilości czasu, jaką poświęcimy, by zrozumieć, jak w praktyce działają proponowane rozwiązania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić referencje, choć i te, łącznie z wykonanymi pracami, można spreparować i zamieścić na swojej stronie (pamiętajmy, że rozmawiamy z ludźmi, którzy tworzą strony internetowe:)), więc najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z obsługiwanymi firmami i zapytanie o opinie w trakcie, ale przede wszystkim po zamknięciu współpracy (często problemy ze skryptami zauważymy dopiero w trakcie ich pełnego wykorzystania lub obciążenia ruchem odwiedzających, długo po okresie próbnym, zwłaszcza jeśli skrypt jest bardzo skomplikowany a posprzedażowa obsługa klienta pozostawia często wiele do życzenia, by nie powiedzieć, że taki termin w tej branży nie istnieje). Składane propozycje za możliwość wykupienia praw autorskich do skryptu łącznie z własnym panelem administracyjnym i możliwością odłączenia się spod kurateli twórcy i naliczanego przez niego czynszu, zawierały ceny od 10 do 30 tys. Mnie udało się wybrać niedrogiego wykonawcę, wyłącznie dzięki bardzo precyzyjnej umowie. Warto też zadbać o to, by w stopce strony lub gdziekolwiek indziej na stronie nie pojawiało się logo twórcy strony, tylko nasze - pamiętajmy, że za wszystkie rozwiązania słono płacimy a wykonawca mieć będzie darmową reklamę własnej firmy i to taką, za którą my zapłacimy i płacić będziemy dalej, łożąc na dalsze utrzymanie i rozreklamowanie strony :).... . W związku z tym, że włożony trud w znalezienie satysfakcjonujących mnie rozwiązań zaprocentował uzyskaniem rozsądnej ceny, to efekt wart jest obejrzenia :)
 

Wojtek Gil

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Mnie domena kosztowała 12 zł + jakaś niewielka kwota za serwer na rok. Resztę zrobiłem sam. Grafiki i szablon są darmowe. Jak ktoś chce i ma trochę czasu polecam zapoznanie się z joomla!
 

zenio

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ceny sa na prawdę różne i beda oscylować w dużych róznicach
 

Beataka

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś robi stronę za 100pln to chyba nie płaci podatków, a strona jest na darmowych, ogólnodostępnych szablonach. Przecież wykonanie samej grafiki to dużo pracy.
 

Martusia35

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Strona za 100 czy nawet 500 zł nie może być dobra. Nie ma co się napalać na takie inwestycje. Sama kilka razy spotkałam się na forach z prośbami o poprawienie strony zrobionej za 300 zł lub co zrobić bo zrobił mi student stronę za 200 zł a nie ma tej strony wogóle w wyszukiwarce. Dobra strona musi kosztować, zapłacisz za nią solidnej firmie i masz pewność ze strona będzie zgodna z wszelkimi standardami, często otrzymujesz dodatkowo porady jaką domene czy serwer wybrać itd.

Dobre rzeczy musza kosztować, lepiej zapłacić raz np. 1500-2000 zł niż potem poprawiać stronę kilka razy. Za 200 - 300 zł strony robią ludzie którym nie zależy na dobrej opinii więc teraz pytanie czy będą się starali aby zrobić to jak najlepiej? Ja myślę że NIE!
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Ja jestem właśnie w trakcietworzenia strony na wix ,do tej pory byłam święcie przekonana że jest to darmowe chyba ze chcę jakies dodatkowe funkcje to wtedy dopiero płacę. Proszę olśnijcie mnie jeżeli się mylę, czy nie musze dodatkowo płacic za jakies domeny i hostingi - nie znam się całkowicie na tym
 

Gracek90

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
To zależy od tego tak naprawdę, kto ci taką stronę wykona. Jeżeli chcesz naprawdę bardz dobrą stronę www...to będziesz musiał zainwestować minimum 1000 zł w taką firmę jak np. http://www.4dl.pl/
 

Sentino

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Beataka napisał:
Jeśli ktoś robi stronę za 100pln to chyba nie płaci podatków, a strona jest na darmowych, ogólnodostępnych szablonach. Przecież wykonanie samej grafiki to dużo pracy.
No 100 zł to jest przesada, ale z kolei jak niektórzy za proste strony wołają po 3000 zł to też chyba ich fantazja pochłonęła. Dobre strony oparte na dobrych płatnych szablonach można już kupić za kilkaset złotych. Jak wpiszecie w google webimporter to powinna Wam wyskoczyć firma, która robiła firmową stronę, dla mojego ojca. Bardzo fajna graficznie podłączona do twitera i fb. Aktywny kontakt podłączony pod email ruchome elementy graficzna no po prostu wszystko co większości ludzi wystarczy. Dlatego tworzenie stron nie powinno nam się kojarzyć z jakimiś drogimi rzeczami, chociaż mam wrażenie, że część firm chce żeby ludzie myśleli, że to jakieś wielkie wydatki.
 

Ifpeme

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Prosta strona- wizytówka może kosztować 500 zł. Ale jak ma mieć jakiekolwiek funkcjonalności/możliwości edycji oraz indywidualne rozwiązania to trzeba conajmniej 1500-2000 zł dać za nią.
 

echinokaktus

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
30
Punkty reakcji
1
100-300zł za bardzo prostą, sensowną stronę to normalna cena. 300-500zł za bardzo prostą i ładną. Od 1000zł za prostą i w miarę widoczną w wyszukiwarkach. Itp itd.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Dobra strona musi kosztować, przecież utworzenie dobrej dopasowanej do Twojego biznesu strony trwa, poza tym jest jeszcze kwestia optymalizacji pod wyszukiwarkę google, a o tym wiele osób, które tworza strony zapomina. Cena też nie może być jednakowa dla każdego, inne bedzie dla strony z kilkoma podstronami, a inna - wyższa dla rozbudowanego sklepu. Najrozsądniej popytać w firmach, które zajmują się tworzeniem stron. Można wysłać takie zapytania do kilku i wybrać taką firme, która zaproponuje najkorzytsniejsze roziązanie, i tu nakorzytsniejsze wcale nie znaczy najtańsze, ale takie, które bedzie nam się opłacac na dłużej.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
BandaiWanda napisał:
(...) Najrozsądniej popytać w firmach, które zajmują się tworzeniem stron (...) Można wysłać takie zapytania do kilku i wybrać taką firme, która zaproponuje najkorzytsniejsze roziązanie (...)
Problem jest taki że duża część "firm", zajmujących się projektowaniem stron, obiecuje tzw. gruszki na wierzbie a jak przychodzi co do czego to powstaje jakaś padaka a nie strona internetowa. Wychodzi gość z technikum informatycznego i myśli że umie strony projektować ;) Moim zdaniem to, czym należy się kierować przy wyborze firmy mającej zaprojektować naszą stronę to przede wszystkim portfolio wykonanych projektów (ew. referencje w przypadku SEO). Jeżeli ktoś ma coś do ukrycia to znaczy że coś jest nie tak - tym bardziej, że nawet nie pracując w zawodzie tworzy się te strony gdzieś tam do szuflady i nabiera skilla :)
 

Halmut87

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ważna jest świadomość jakiej strony internetowej potrzebujemy. Tak aby wiedzieć mniej więcej jak bardzo musi być ona rozbudowana, jak będziemy działać w sieci. Dzięki temu lepiej zrozumiemy oferty firm i ni damy się wproadzić w błąd jeśli chodzi o wyśrubowane koszty ze wszystkimi bajerami ;p wystarczy zadać wujkowi pytanie typu cms czy strona statyczna?

Halmut87 napisał:
Ważna jest świadomość jakiej strony internetowej potrzebujemy. Tak aby wiedzieć mniej więcej jak bardzo musi być ona rozbudowana, jak będziemy działać w sieci. Dzięki temu lepiej zrozumiemy oferty firm i ni damy się wproadzić w błąd jeśli chodzi o wyśrubowane koszty ze wszystkimi bajerami ;p wystarczy zadać wujkowi pytanie typu cms czy strona statyczna?
o na przykład wpisy na hekko czy greenview software house pomocne
 

ulasklep

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja kupiłam stronę u webdamtox.pl - dedykowana całkowicie pod moją specyfikację;) strona z CMS więc mogę edytować co chcę - super kontakt mogłam ustalić wygląd każdego elementu na stronie + wsparcie jak coś cchiałabym zmienić nawet po miesiącu od zakupu ;) aha! za stronę dałam 1000 zł i jestem bardzo zadowolona, wcześniej próbowałam takiej strony za 300 zł jak mówią osoby wyżej i byłam zawiedziona no ale jak kto lubi.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Portfolio nie zachęca - w tej cenie jest co najmniej jedno zero za dużo ;)
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Z mojego doswiadczenia - ktos Ci moze za prosta strone powiedziec 500 albo 5000 zl. Mowie o na prawde prostej stronie, gdzie wiekszosc osob liczyla sobie w okolicach 2 tysiecy (znajoma kupowala). Jak zobaczylem co jej zrobili to zrobil bym cos podobnego w ciagu 8 godzin.
Wiec ktos kto robi to zawodowo powinien to zrobic w ciagu 4 - niezla stawka godzinowa wychodzi :D
 
S

szyszana

Guest
Kwestia taka jakie macie podejście - generalnie sklep internetowy nie wymaga posiadania autorskiego skryptu, możecie postawić na gotowe i bardzo funkcjonalne rozwiązania - to powinno być zdecydowanie wystarczające.
 
Do góry