Ile kosztuje "co łaska” w kościołach

Status
Zamknięty.

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Ekstra tylko co z tego wynika?
A teraz przykład ksiedza z powołaniem coś dla tych ktorzy sądzą ze jade po wszystkim co związane z Krk.
http://wyborcza.pl/1,75248,2475789.html
I dla odmiany jego szefowie którzy "oczekuje od rządu wyjaśnień, dlaczego w projekcie nowej ustawy medialnej nie ma artykułu o respektowaniu wartości chrześcijańskich"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...cijanskich.html
Pole dla popisu dla tych którzy uważają ze KRk jako instytucja nie wtrąca sie do polityki.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Ekstra tylko co z tego wynika?
A teraz przykład ksiedza z powołaniem coś dla tych ktorzy sądzą ze jade po wszystkim co związane z Krk.
http://wyborcza.pl/1,75248,2475789.html
I dla odmiany jego szefowie którzy "oczekuje od rządu wyjaśnień, dlaczego w projekcie nowej ustawy medialnej nie ma artykułu o respektowaniu wartości chrześcijańskich"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...cijanskich.html
Pole dla popisu dla tych którzy uważają ze KRk jako instytucja nie wtrąca sie do polityki.

To jest normalne, że partia polityczna dba o swoje określone interesy. Nie oskarżajmy kościoła, za funkcjonowanie. Co więcej - gdyby dać innej partii podobne możliwości, jakimi dysponuje Krk, to zapewne skorzystałaby z nich ile by mogła. Nie ma tu winy kościoła, winny jest ten typ ludzi, który nie spostrzegł pewnych przemian w Europie, i na świecie, po średniowieczu. Piszę "typ" ponieważ to nie wina ludzi, że są tym, kim są - to prawie stochastyka. Krótko: Odpowiedzialność mocno się rozmyła i rozproszyła na wszystkich w jakimś stopniu. Nie wiem tylko dlaczego mamy trzymać Krk na uprzywilejowaneju pozycji pomimo iż nieuzbrojonym okiem widać, że jest to zwykła partia polityczna*.



*- Trzymam się definicji, wiem, że mogą istnieć inne definicje, które kościoła nie ujmą w sobie, ale na logikę, przyglądając się funkcjom związanym z samym rządzeniem - logicznym jest, że z sakralnością ta organizacja ma wspólnego tylko Chyrstusa... Chociaż... Nie, to zwykła organizacyjka realizująca swe cele.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Ja już wolę wtrącanie się kościoła do polityki niż postępującą cywilizację śmierci tak jak w Szwajcarii. Tam już ta klinika Dignitas chcę uśmiercać nie tylko nieuleczalnie chorych ale każdego na życzenie.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Ja już wolę wtrącanie się kościoła do polityki niż postępującą cywilizację śmierci tak jak w Szwajcarii. Tam już ta klinika Dignitas chcę uśmiercać nie tylko nieuleczalnie chorych ale każdego na życzenie.
To równie dobrze niech rabini i mułłowie też powtrącają sie do polityki, jak wszyscy to wszyscy. W Czechach też masz cywilizacje śmierci?
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
osobiście znam kościoły w których "cennik" jest sztywny, a w innych mniej. Księża rzadko ludziom biednym opuszczają z "ceny". Dla mnie to chore. Powinno się to jakoś opodatkować.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
ja znam takich, którzy idą prędzej na ustępstwa z ludźmi... ale to może przez to, że ja sie kiedyś udzielałam, choć nie za kadencji tych, co są teraz, a mimo to zawsze jakoś tam się da dogadać z księdzem...
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
Wiele chyba zalezy tez od wieku księdza. Ci starsi chyba są bardziej skąpi
 

matiello

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Kiedyś na religii ksiądz mi nawet wypomniał jak mu powiedziałem że nie daję na tace bo nie zarabiam że to grzech i mimo wszystko coś powinienem wrzucić;]. Jeszcze trochę i przy wejściu do kościoła będzie stała kasa i bramkarz jak na dyskotece;)
 

TED69

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
204
Punkty reakcji
0
Kiedyś na religii ksiądz mi nawet wypomniał jak mu powiedziałem że nie daję na tace bo nie zarabiam że to grzech i mimo wszystko coś powinienem wrzucić;]. Jeszcze trochę i przy wejściu do kościoła będzie stała kasa i bramkarz jak na dyskotece;)


Ja nigdy się z czymś takim nie spotkałem, wszędzie można trafić na skrajności.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Candy Lips to nie prawda.... Ksiądz ma do każdego szacunek, kto ma szacunek do niego...
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Ktoś z Was się orientuje ile mniej więcej taka "przyjemność" kosztuje w Lublinie? Oczywiście chodzi o ślub.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
A skad to wiesz bo ci ksiadz na kazaniu to powiedział? A moze sa jakieś rachunki za to wystawione? Kasa z tacy jest dobrowolna nie ma zadnego przymusu na to zeby akurat 1/3 szła na ubogich, równie dobrze moze iść całość jak i nic.

napisałem że ok idzie na ubogich ale miałem an myśli różne akcje charytatywne niekiedy idzie na wiele zakonów, którzy pomagają ubogim np siostry albertynki u mnie na osiedlu (Red Prądnik, Kraków btw.) natomiast jeśli chodzi o to skąd to wiem to kilka rzeczy kościelnych wiem :) .. jakoś tak ..

Ilu znasz ksiezy przymierajacych głodem, bez środków do zycia? bo dla mnie to synonim biedy. Kiedy ostatni raz byłes w jakimś zakonnie bo informacje masz jak za czasów średniowiecza chyba ze nadal wierzysz ze tam jada się jedną łyżką i chodzi we wspólnych gaciach. Ja bywam od czasu do czasu i wiem jaka jest obecna rzeczywistość.

nie twierdzę, że wiele zgromadzeń to szczyt wypasu, tak że nie jeden drechol z huty by się z nimi zamienił nawet za to życie w celi bracie. kwestia tego, że nie przymierają to dlatego, że zważ, że oni nie mają rodzin do utrzymania z tego co wiem łatwiej wyżywić i ubrać jednego zdrowego chłopa który pracuje niźli całą rodzinę za jedną pensję. co do samych datków, to naprawdę nie widzę poglądu dlaczego ktokolwiek miałby się wtrącać w to, szczególnie, że to MOJE pieniądze kilkanaście razy wcześniej opodatkowane daję wedle swoje widzi mi się. więc pytam się co komu do moich pieniędzy ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry