Ile czasu zajęło Wam przejście na weganizm?

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A chcesz zrobić to dla siebie, czy na pokazówkę?
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
Moim zdaniem przechodzenie na weganizm, biorąc pod uwagę nasze uwarunkowania (położenie geograficzne oraz klimat), nie jest dobrym pomysłem. Długo się nad tym zastanawiałem, ale ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu.

Ewentualnie marzy mi się taki "weganizm wakacyjny" - tak żeby w okresie letnim "pojechać" na samych warzywach oraz owocach, ale pod warunkiem, że nie jest to badziew poddany GMO oraz intensywnej chemizacji. A z tym to raczej będzie trudno...
 
T

TomaszTomasz

Guest
Przypomniała mi się piosenka z kabaretu TEY. Z czasów w których przejście na weganizm nie było modą lecz raczej normą, gdyż mięsiwo było ciężko dostępnym przysmakiem.

Bo my musimy być silni i zdrowi, choćby na skrobi choćby na skrobi
Bo my musimy być dziś mniej pazerni, roślinożerni, roślinożerni
Nam polędwica oraz schab nie smakuje tak jak szczaw.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
TomaszTomasz napisał:
Przypomniała mi się piosenka z kabaretu TEY. Z czasów w których przejście na weganizm nie było modą lecz raczej normą, gdyż mięsiwo było ciężko dostępnym przysmakiem.

Bo my musimy być silni i zdrowi, choćby na skrobi choćby na skrobi
Bo my musimy być dziś mniej pazerni, roślinożerni, roślinożerni
Nam polędwica oraz schab nie smakuje tak jak szczaw.
no właśnie tak sobie myślę, że przez to, że za komuny nie było mięsa, to teraz jest tak gloryfikowane :(
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Blanche napisał:
A chcesz zrobić to dla siebie, czy na pokazówkę?
Popraw mnie, bo może się mylę, ale ja nie napisałam, że przechodzę na weganizm. ;)

TomaszTomasz napisał:
Przypomniała mi się piosenka z kabaretu TEY. Z czasów w których przejście na weganizm nie było modą lecz raczej normą, gdyż mięsiwo było ciężko dostępnym przysmakiem.

Bo my musimy być silni i zdrowi, choćby na skrobi choćby na skrobi
Bo my musimy być dziś mniej pazerni, roślinożerni, roślinożerni
Nam polędwica oraz schab nie smakuje tak jak szczaw.
weganizm=/=wegetarianizm ;))
 

Marta Zapotoczna

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Sama nie wyobrażam sobie żebym mogła zostać weganką, lubię owoce, ale warzyw aż tak nie.. tylko wybrane. Jak ktoś wyżej napisał nie jest to takie proste w naszym klimacie..Dostęp do świeżych owoców cały rok jest raczej ograniczony.
Można spróbować suplementacji ( ale mam tu na myśli 100%warzywa i owoce a nie syntetyki). Jeżeli dieta owocowo warzywna ma przyczynić się dodatkowo do odchudzania polecam Kapsułki Juice Plus.
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Ludzie, dlaczego wy jesteście aż takimi amebami, że nie potraficie odpowiedzieć na pytanie?... Czy pytanie brzmi: ,,czy w naszym klimacie jest możliwe, ble ble?"
Zresztą, nie jesteście weganami = nie odpowiadacie!!!
Pozdrawiam i życzę umiejętności czytania ze zrozumieniem na przyszłość. ;*
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Wcale i nie zamierzam. Nie trawię uboju rytualnego jak i podstawowego, ale nie oszukujmy się, zdrowe odżywianie to nie tylko szamanie roślinek. Jestem już dorosłym facetem, przy okazji, pracuje dosyć często i to fizycznie więc i zapotrzebowanie na jedzonko mam, nie potrafiłbym po 8h po pracy, czy po 4h pracy idąc na przerwę, jeść coś, czym się nie najem do syta.


the_ronnetes napisał:
Ludzie, dlaczego wy jesteście aż takimi amebami, że nie potraficie odpowiedzieć na pytanie?... Czy pytanie brzmi: ,,czy w naszym klimacie jest możliwe, ble ble?"
Zresztą, nie jesteście weganami = nie odpowiadacie!!!
Pozdrawiam i życzę umiejętności czytania ze zrozumieniem na przyszłość. ;*
Też źle sprecyzowałeś swoje pytanie, bo odnosisz się tylko i włącznie do osób które niby są weganami, ale defakto większość nimi nie jest i nikt przecież nie będzie zakładał niepotrzebnego tematu i nazywał go: Czemu nie jesteś weganem? Reasumując.

Toleruje wegan, każdy życiowy wybór podejmowany przez każdego jest indywidualny i nie ma co ingerować. Ale jeżeli wegan robi sobie tatuaż na czole, głowie, albo na klacie "269" - weganie powinni wiedzieć o czym mowa, to już dla mnie jest troszeczkę chore, a widziałem, że takie przypadki bywały. Różal ostatnio sobie na czole wypalił właśnie "269" tkę.
 

kasjoo44

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moja siostra przeszła na weganizm, wcześniej przez wiele lat była wegetarianką. Niestety odbiło się to znacznie na jej zdrowiu. Jak chcesz to zrobić odpowiedzialnie to zrób sobie najpierw panele uczuleniowe na żywność. Aby się nie okazało, że są pierwiastki, których po prostu nie masz czym zastąpić z diety mięsnej / wegetariańskiej. Potem niestety budzisz się z dużym problemem i krótką listą opcji.
 
Do góry