III Wojna Światowa ?

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
troszkę sprostuję kwestie historyczne, Krym ,jako morski wysięgnik stepów pontyjskich, był zamieszkiwany przez dziesiątki (tak!) różnych ludów, przy czym pierwszym pewnym ludem zamieszkującym Krym, byli kimerowie (stąd Cymeria i Conan), drugim byli koczowniczy Taurowie, później wiemy o podboju i zamieszkiwaniu przez mniej więcej przez tysiąc lat przez Scytów, w tym czasie zaczęło się tam osadnictwo greckie, przybywały kolejne ludy stepu, w tym skoligaceni ze Scytami: Sarmaci (przejęli oni kontrolę nad Krymem na upraszając tysiąc lat)-moim zdaniem Sarmaci należeli do grupy scytyjskiej i zwyczajnie ją zdominowali (persowie najprawdopodobniej jedych i drugich nazywali: Śaka, zostali wypchnięci przez Hunów, istniało królestwo w uproszczeniu mówiąc sarmackie: Bosporańskie, które przyjęło kulturę grecką, wchłaniając społeczności Meotów, Traków, innych kolonii greckich, znowu pojawili się Ostrogoci, tworząc nietrwałe państewko Hermaneryka (zniszczone przez Hunów), później Krym był pod kontrolą Chazarów, Bizancjum, a w końcu ludów tureckich (w tym Tatarów), jak widać Macan wiele ludów może sobie rościć prawa do Krymu, ale akurat Słowianie, bardzo krótko kontrolowali i kontrolują ten teren, a odnośnie roli USA, to pojawiły się informacje, że ludzi Swobody finansowało właśnie USA,
Malefitz Ruś to Ukraina, tak historycznie....
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
większe prawa do Krymu może zgłosić Turcja a nie Ukraina i Rosja
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Herbatniczek napisał:
większe prawa do Krymu może zgłosić Turcja a nie Ukraina i Rosja
Dlaczego? Rosja a raczej Rus byla tam na kilka stuleci przed Turcja a potem Rosja Turcje wykopala wiec Krym ma. Przynaleznosc do Ukrainy byla sztuczna i krotkotrwala. Nic prostrzego. Maja tylko ci co maja i chca miec. Pozostali moga co najwyzej miec pretensje.

pozdrawiam,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Ruś ? Przecież Brave wyjaśnił problem, nie było tam żadnych Rusinów, gotowe tereny objęli Mongołowie
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ukraińscy bojówkarze zagrozili wysadzeniem gazociągów. Myślicie, że jeżeli to zrobią to może to zapoczątkować konflikt zbrojny ? Wysłanie przez Rosję swoich wojsk na Ukrainę w celu "zapewnienia bezpieczeństwa".
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Wystarczy, że odnaleziono ciało - jak się okazuje torturowanego - Tatara Krymskiego, który miał zwyczaj protestować przeciw rosyjskiej interwencji na Krymie. O ile dobrze pamiętam Turcja zaznaczała, że jeśli coś się tam będzie działo Tatarom to zareagują (nie pamiętam w jaki sposób). No to teraz jestem ciekaw.

Czyżby zbliżała się powtórka z Czeczenii?
 
M

MacaN

Guest
Malefitz napisał:
Czyżby zbliżała się powtórka z Czeczenii?
Nie sądzę. Czeczeni byli dla Putina bydłem, nie ludźmi. Ukraińców nazywa braćmi i gra politycznie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ruś ? Przecież Brave wyjaśnił problem, nie było tam żadnych Rusinów, gotowe tereny objęli Mongołowie
też nie, ludy tatarskie, nie należą nawet do tej samej grupy językowej co mongolskie, chociaż wspólnie należą do grupy języków ałtajskich (jednej z najbardziej rozprzestrzenionych na świecie)

Premier Tatarstanu poprosił Tatarów Krymskich, o wsparcie Putina (sam z nim gorąco współpracuje), to w końcu republika bogatsza od Polski, bardziej przypomina Czechy, niż Polskę, chociażby uprzemysłowieniem...., to również tam są wielka fabryka produkująca KAMAZY, fabryka produkująca śmigłowce, mają duże złoża ropy naftowej i gazu (ale wydobycie zostawione na "kiedyś tam"), Tatarzy z Tatarstanu są krezusami w porównaniu ze zwykłymi Rosjanami (ponad 2-krotnie wyższe pensje) itd itd

a Ukraińców na Krymie jest kilka %
problemem jest to, że przejęcie Krymu, to wypuszczenie Dżina na wolność - granice można dowolnie regulować..., a jak nasi Ślązacy ogłoszą secesję? a co zrobią Niemcy, gdy Bawaria zrealizuje groźbę o jakiej rząd tego landu wspomina od kilkudziesięciu lat, również secesji?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Brave napisał:
Ruś ? Przecież Brave wyjaśnił problem, nie było tam żadnych Rusinów, gotowe tereny objęli Mongołowie
też nie, ludy tatarskie, nie należą nawet do tej samej grupy językowej co mongolskie, chociaż wspólnie należą do grupy języków ałtajskich (jednej z najbardziej rozprzestrzenionych na świecie)

Premier Tatarstanu poprosił Tatarów Krymskich, o wsparcie Putina (sam z nim gorąco współpracuje), to w końcu republika bogatsza od Polski, bardziej przypomina Czechy, niż Polskę, chociażby uprzemysłowieniem...., to również tam są wielka fabryka produkująca KAMAZY, fabryka produkująca śmigłowce, mają duże złoża ropy naftowej i gazu (ale wydobycie zostawione na "kiedyś tam"), Tatarzy z Tatarstanu są krezusami w porównaniu ze zwykłymi Rosjanami (ponad 2-krotnie wyższe pensje) itd itd


a Ukraińców na Krymie jest kilka %
problemem jest to, że przejęcie Krymu, to wypuszczenie Dżina na wolność - granice można dowolnie regulować..., a jak nasi Ślązacy ogłoszą secesję? a co zrobią Niemcy, gdy Bawaria zrealizuje groźbę o jakiej rząd tego landu wspomina od kilkudziesięciu lat, również secesji?


Rosja nie pierwsza zmieniła graniczę zrobili to Amerykanie którzy stworzyli Kosowo które jest integralną częścią Serbii i nie pozwolili by Serbowie którzy dominowali na części terytorium powrócili do Serbii . Latach 90 przeprowadzili terrorystyczne bombardowanie Serbii i wykreowali że odpowiadają za wszystkie zbrodnie na Bałkanach a rzeczywistości odpowiadają za to wszystko każdy lud Bałkański . Tylko sądzeni są Serbowie a inne ludy nie . Amerykanie wygnali z Kosowa Serbów . Później okupowali ten teren i pomagały im okupować Kosowo inne ludy i niestety pomagali im też Polacy . Chcieli by Albania przeprowadziła rozbiór Serbii i zabrała Kosowo ale nie zgodzili się przeprowadzić tego . Doprowadzili do powstania Kosowa . Amerykanie są mistrzami przeprowadzaniu rozbiorów innych krajów . Wcześniej to samo co Kosowie zrobili z Kolumbią i stworzyli Panamę .
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Poważnie myślicie, że polityków interesuje który lud jako pierwszy zamieszkiwał dane ziemie ? Liczy się ludność która obecnie jakiś obszar zamieszkuje oraz ich narodowość (nie mylić z obywatelstwem). Co do samego referendum - wynik wydaje mi się delikatnie mówiąc "naciągany" i nie zdziwiłoby mnie gdyby zostały one sfałszowane. III wojna światowa ? Amerykanie myślą Tylko o sobie, nie wyślą na Ukrainę swoich wojsko ponieważ nie będą mieli z tego żadnych korzyści. Nie oceniałbym tego konfliktu jak globalnego. Bardziej lokalny i obejmujący Rosję Ukrainę, Polskę i ew dodatkowo 2-5 państw które obawiają się o to, że ich granice mogą zostać naruszone. Generalnie im bardziej na zachód tym większa ignorancja wśród państw członkowskich UE. Do konfliktu zbrojnego jeszcze bardzo, bardzo daleko. Niemniej pożar może wywołać iskra. Mogą to zrobić Ukraińskie wojska, ich bojówkarze, Estonia w przypadku jeżeli będzie ona kolejnym państwem na celowniku Putina. Europa robi w sprawie Ukrainy wszystko tylko nie to co przyniosłoby skutki. Może w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy. Mam tylko nadzieję, że nie stanie się to jak Rosja będzie graniczyła z Niemcami...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co myślisz Brave o pomyśle plebiscytu w Berlinie ? Włączyć miasto do Turcji ?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Wiesz coś więcej o Kosowie, niż tylko to którego państwa było częścią?

Poza tym, skoro w Kosowie działo się co się działo, daje to przyzwolenie Rosji na kradzież ziem? Może powinni zacząć w takim razie od Polski, hm? Bo skoro Ameryka taka zła to i Rosji przecież wolno.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle że Kosowo nie zostało następnie wspaniałomyślnie włączone do innego państwa. A Krym po jednodniowej niezawisłości nałożył sobie rosyjski kaganiec. Przynajmniej widać że nie chodziło o suwerenność a o anschluss
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
oczywiście, Kosowo było wcześniej, ale czy aby na pewno była to inicjatywa USA?
nie jestem ochlokratą, więc pytanie mnie o to czy jestem za referendum, jest, hm niezbyt trafne, ale niewątpliwie referendum w 2 dzielnicach Berlina, jest podobnie na miejscu jak te na Krymie (wariant podziałowy, na tle etnicznym)
masz rację Herbatniczku, zaplanowany anschluss, ani to pierwszy, ani ostatni w przypadku Rosji...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i do tego muszę powiedzieć że bardzo starannie i dobrze przeprowadzony, wyrazy uznania Rosjanom za skuteczność
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
tak jak Tusk jest niezmiernie skutecznym politykiem, chociaż gospodarzem kraju wręcz beznadziejnym, tak jak możemy zaobserwować mistrzem gierek geopolitycznych jawi się Putin, wydaje się, że przewidział w szczegółach reakcje na swe działania i tutaj szacun
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to żadna wielka wiedza, zachodni politycy są sparaliżowani przed utratą ciepłego gniazdka sytej i nieruchawej UE, politycy zachodnie drżą przed utratą kontraktów w Rosji firm z własnych krajów, firm które nierzadko wspierały kampanie wyborcze czy w inny sposób finanse partii. Jest to niemal identyczny strach przed zawieruchą wojenną jak we Francji lat 30, tak bardzo byli przestraszeni że znów ktoś zginie jak miliony w okopach 1914-1918 że nie chcieli "umierać za Gdańsk". Woleli wykopać płot ochronny "Lilii Maginota" i spać w ciepełku własnej naiwności pomieszanej z głupotą. W końcu Hitler to był cywilizowany polityk, jak powiedział że Sudety mu wystarczą to nie kłamał. On tylko chronił uciskanych Niemców, których wredne reżimy Czechów czy Polaków gnębiły bez litości, on tylko zastrzegł sobie prawo do ochrony własnego narodu wszędzie, także poza granicami kraju.

Czy przypadkiem Putin nie przestudiował historii Europy lat 30, ze zrozumieniem a nie jak politycy zachodni, którzy czytali streszczenia, po łepkach zagryzając wursta i popijając bordo. Rozumiem teraz dlaczego bita kobieta bez końca przebacza mężowi oprawcy. W końcu obiecał że już się zmieniał (mówił tak ostatnio jak kolejny raz spuścił łomot)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Dziwisz, się Francuzom w latach 30-tych? Bo ja nie, po tym co przeszli w I wojnie, nie dziwne, że mieli małą ochotę na następną.
 
Do góry