III wojna światowa - czy proroctwa się sprawdzą?

W

wiki9969

Guest
Papież Franciszek podczas lotu do Polski powiedział o trwającej wojnie. Co prawda nie powiedział, że to dotyczy wojny religijnej, ale wiele osób wie co miał na myśli.
Informacje o III wojnie światowej krążą w mediach od lat, wszystko m.in. za sprawą przepowiedni Nostradamusa, który opisywał najazd islamistów na Europę i rozpoczęcie wojny religijnej, która doprowadzi m.in. do rozpadu Francji w której wojna zostanie zapoczątkowana. Konflikt będzie trwał 27 lat i zakończy się zwycięstwem upadlej Europy, a wszystko za sprawą Polski, która jako jedyna wyjdzie z konfliktu obronną ręką.
Można w to wierzyć lub nie, ale ta przepowiednia powoli się sorawdza na naszych oczach.

Inna przepowiednia dotyczy siostry Łucji, która mówi o najezdzie wojsk Chińskich na Rosję i jej podbicie. Wojna ogarnie cały kontynent europejski, a Polska zostanie zdradzona i zaatakowana przez Niemcy. Jednak i z tej przepowiedni wynika, że Polaka się obroni, a po wojnie stanie się wielkim mocarstwem. A co z Niemcami? Według wizji przestaną istnieć.

Takich przepowiedni jest wiele i we wszystkich to Polska zwycięży, a od Polaków będą zależały dalsze losy Europy i Świata. Warto wspomnieć o tym, że w wielu wizjach Polska jest ukazywana jako naród wybrany otoczony Bożym milosierdziem i to za jego sprawą dojdzie do zwycięstwa.

Co o tym sądzicie? Czy te przepowiednie mają sens?

Poniżej zamieszczam link do jednego z artykułów, którego przeczytałam. Myślę, że warto się z nim zapoznać. ;)

http://wolnemedia.net/nostradamus-iii-wojna-swiatowa-i-rola-wielkiej-polski-a-przeslanki-geopolityczne/
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
proroctwa czy wróżby na przyszłość to stały element historii ludzkości, w momentach gorszych w historii są czesto wykorzystywane do tłumaczenia dlaczego czasy są ciężkie, że to nie jest zbieg wielu okoliczności z domieszką chaosu a po prostu realizacja pewnego planu czy proroctwa

a czy dziś są naprawdę takie ciężkie czasy, czy szykuje się III wojna światowa ? w historii świata było wiele więcej czasów kiedy ludzkość mogła wygubić się sama w ogniu tej czy innej wojny
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja myślę, że warto zapamiętać sobie to proroctwo/wróżbę i wrócić do jej treści, tak za około 10-15 lat. Wówczas zobaczymy, czy istotnie to się sprawdza. Na razie moim zdaniem jest zbyt wcześnie na oceny.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, tak w ogóle proroctwa są mało czytelne, pełne przenośni i skomplikowanych opisów. I jak ktoś niewłaściwie zinterpretuje coś to można zasiac niezłą panikę

poza tym społeczeństwo łatwo może popaść w histerię i obłęd. Przed rokiem 2000 też miało się tak dużo dziać, by nie wspomnieć o roku 2012r

inna sprawa jakie cuda się działy przed rokiem 1000, tam dopiero była panika
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Patrząc na wiele proroctw, jakie były do tej pory, to mniej więcej co dwa dni powinien być koniec świata, tsunami, ma nastąpić antychryst itp itd. Jest wielu fałszywych proroków, którzy sieją zamęt dla kasy, albo z własnego widzimisię.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
te wizje z roku 1000 doprowadziły do niezłych spekulacji gruntami, pobożni ludzie wyprzedawali się czy wręcz rozdawali ale sprytni skupowali
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Moja babcia od kilku lat powtarza słowa, że jak była młodą dziewczynką to słyszała o proroctwie Sybilli. Za każdym razem mówiła, że poważny konflikt zbrojny zacznie się po najeździe państw islamskich na Europę. Cóż- zaczyna się sprawdzać.

Ja natomiast jako dziecko gdzieś usłyszałam, że Polska dzięki temu, iż ogromny procent to osoby wierzące (92,8 % wyznania katolickiego wg statystyki z 2015 roku), to nad krajem czuwa Opatrzność Boska, która obroni nas przed cierpieniami. Ma to być rewanż za wszystkie wyrządzone krzywdy w czasach I i II wojny światowej oraz rozrywania nas w czasach zaborów.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w tą cudowną opiekę nad Polską to bym tak nie wierzył, w razie np wybuchu Yellowstone to żadna boska opatrzność nas nie uratuje, uderzenie komety albo meteorytu podobnie
 
M

MacaN

Guest
wiki9969 napisał:
Co prawda nie powiedział, że to dotyczy wojny religijnej, ale wiele osób wie co miał na myśli.
To cos słabo wiele osób to interpretuje, bo potem pod koniec lotu powiedział, że chodzi o wojnę wpływów i interesów, a nie religii i że wielu tylko chce, aby inni myśleli, że chodzi o wojne religii.
Ogólnie to:

POLAND STRONK!
 
Do góry