II RP

Status
Zamknięty.

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Kilka poprawek poszło, zamieściłem kodeks i zmieniłem zdjęcie tylko, że ono jest z lat 20-30 i nie wiem czy może być:p
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Mayte:
- nie udało się wylosować znajomości języka ukraińskiego (test łatwy)
- zajęcie: komiwojażer (podróżny pośrednik załatwiający umowy i odwiedzający klientów swego szefa)
- umiejętność ode mnie: przekonywanie + 2, wpisz po punktach charakteru
- umiejętność ode mnie: kierowanie samochodem, wpisz na dole
- możesz zmniejszyć trochę zdjęcie ale pasuje ładnie
- kodeks trochę wydłuża całość ale przyda się, wierz mi, postaram się go trzymać ;)
- piśmienny w polskim - drugiego wcale nie otrzymał więc i nie pisze w nim

Bishop
- wylosował język niemiecki jako drugi (test łatwy)
- piśmienny w obu językach
- umiejętność ode mnie: strzelanie +2, wpisz po punktach zmysłów
- umiejętność ode mnie: pływanie, wpisz na dole

Chcę też dodać, że nie będziecie co drugi post zabijać kogoś z zimną krwią w brawurowym stylu. No chyba,że zaplączecie się w strefę walk. Tak czy inaczej, niezależnie od tego co Wasza postać myśli o mordowaniu (Mayte np. nie ma problemów, Bishop lekko zaznaczył:p) NPC nie będą z tego zadowolone bez porządnego uzasadnienia. Morał: nie rambujemy ;)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Języka będzie dało się jakoś nauczyć czy coś? Czy raczej nie?
No wiesz Mikołaj jest bardzo honorowy względem starych obyczajów swego rodu^^ Więc kodeks musi być xD
Z samochodami aleś w trafił:p właśnie jak robiłem kartę zastanawiałem się nad jazdą konną i samochodem:)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
ujmę to tak: niby możnaby się nauczyć ale sesja nie będzie jakaś strasznie długa, postacie będą wystarczające nawet bez skilli, które je ominęły. Ja to widzę w tej sesji w ten sposób, że skoro masz umiejętność samochodu to otwiera się dla Ciebie możliwość pójścia określoną ścieżką, która inaczej byłaby zamknięta. A komuś chciałem i tak dać bo potrzebuję postaci kierowcy.
Będzie o tyle ciekawiej, że jak na razie nikt nie zna języka ukraińskiego a skoro walki o Lwów... to najwyżej jakiś NPC :p
czekamy na kolegę Snappy, który zaginął
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Może mu napisz na PW:)
Spoko co do języka zapytałem tylko tak kontrolnie;]
 

Snappy

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Słupsk
2wbyw0j.jpg



Imię i nazwisko: Jędrzej Molicki (24 lata)
Pochodzenie/Narodowość : Polak / Wolne Miasto Gdańsk
Wyznanie: Rzymskokatolickie (wierzy w Boga, ale niekoniecznie przestrzega zasad nadanych przez kościół, bardziej opiera się na swojej moralności)
Klasa społeczna: Robotnicy
Zajęcie: Spawacz w stoczni Schichauwerft
Prowadzenie się: Jędrek jest spokojnym, wyważonym i bardzo kulturalnym mężczyzną. Wszystkie te cechy odziedziczył bądź zostały mu wpojone przez jego ojca. Przez długie lata kpin ze stron wyższych klas społecznych nauczył się puszczać większość obelg mimo uszu – poza tymi związanymi z jego rodziną czy prawdomównością. Jest on prostym człowiekiem dla którego najważniejsza jest familia.
Polityka: Narodowe Stronnictwo Robotników (NSR)
Historia: Jędrzej urodził w Gdańsku, jego ojciec był tak jak on pracownikiem stoczni, zaś matka służką w bogatym domu. Pierwsze z nich wpoiło mu zasadę, że ciężka, uczciwa praca zawsze daje rezultaty, nauczył go również podstaw dobrych manier, które sam otrzymał od swojego ojca. Zaś matka zadbała o głębszą edukacje syna, nauczyła go czytać oraz pisać. Przez wiele lat służby u burżuazji zrozumiała w jaki sposób powinno się z nimi rozmawiać, by zdobyć ich przychylność , co także bez wahania przekazała swojemu rodzonemu. Chłopak od najmłodszych lat starał się być rzetelnym, wymarzonym dzieckiem, przez co nigdy nie sprawiał żadnych kłopotów, ukończył jedynie podstawówkę, ale mimo to był bardzo inteligentny – jak ktoś powiedział, z tym trzeba się urodzić.
Od 16 roku życia zaczął pracować w tej samej stoczni, co jego ojciec. Od tego momentu jego życie toczyło się liniowo do momentu, kiedy oboje jego rodziców zachorowało i zmarło na nieuleczalną wtedy gruźlicę. Chłopak przeprowadził się do nowego mieszkania, pragnąc któregoś dnia wyrwać się z jedynej miejscowości jaką znał.

Ciało: 3 (testy siły +2)
Intelekt: 3
Charakter: 2
Zmysły: 3


Naprawianie maszyn, taniec, piśmienny
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
- udało się wylosować język niemiecki jako drugi (tylko język mówiony)
- piśmienny tylko w polskim
- umiejętność ode mnie: testy siły +2, wpisz po punktach ciała (dotyczy np. podnoszenia, rzucania, przesuwania, ciągnięcia etc)
- umiejętność ode mnie: taniec (bo zaznaczasz, że taki dobrze wychowany :D) wpisz na dole

Nie wydaje mi się żebym coś pominął... Tak definitywnie możemy zacząć po nowym roku, chyba, że chcecie żebym już do wtorkowego wieczoru coś wrzucił na początek i na święta odpowiadał tylko jeśli będę miał możliwość? Nie będę wtedy wymagał odpowiadania od Was do końca świąt
 

Snappy

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Słupsk
Ode mnie ewentualnie mogłeś pominąć pływanie, ale w sumie niekoniecznie każdy kto pracuje w stoczni potrafi pływać:D.

Odnośnie mojej zwłoki - przepraszam wszystkich, że musieliście na mnie czekać, miałem ostatnimi czasy wiele na głowie, a sobota była pierwszym dniem od dłuższego czasu, kiedy mogłem tak naprawdę odpocząć. Miałem dziś z samego rana stworzyć KP, ale znów mój blaszak się na mnie obraził i dopiero bo dłuuugiej batalii poddał się w ręce swego mistrza :p. Także liczę na owocną współprace z Wami (widzę, że nasza 'grupa' będzie nieźle podzielona :D)

Odnośnie rozpoczęcia - to akurat obojętne, jeżeli zaczniemy teraz to będziemy mieli więcej czasu na przemyślenie, zaś jeżeli mamy rozpocząć przed sylwestrem - to wiadomo, niektórzy mogą być nieźle zabiegani. :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Możemy zacząć od wtorku, mi to nie przeszkadza tylko zaznaczam odpowiadam do wigilii potem jak czas pozwoli, a po świętach znów do piątku, wiecie sylwek więc trochę zamieszania chyba będzie:)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
uff... nie wiedziałem jak daleko się cofnąć w datę z postem ale uznałem, że powinien Was objąć 7 październik a zanim dojdziemy do Lwowa jako takiego, macie scenki epizodyczne.
Muzyka, którą daje może czasem nie pasować (np teraz tak jest trochę) ale chodzi mi ogólnie o klimat czasów a nie kwestie z tekstem itp
inne języki zaznaczę też kolorem jak teraz u Bishopa, tylko jeśli będzie rozmawiała postać, która danego języka nie rozumie, napiszę w oryginalnych słowach, byście wiedzieli, że tego właśnie nie rozumiecie :D

hope U enjoy
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
BTW, zanim zaraz wyjadę na święta, wskazówki techniczne. Posty piszecie normalne, bez żadnego nagłówka. Dialogi od myślnika i kursywą, ewentualne żądania testu w kwadratowym nawiasie. Uwagi, które uznacie, że przydadzą się pod postem, np. wyjaśnienie wypowiedzi postaci jeśli jest dwuznaczna, też w kwadratowym nawiasie.
KP nie zamieszczacie, postaram się to dawać pod moimi postami.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
wróciłem teraz chociaż jutro też jadę na dzień... Witaj Haren, chyba się znajdzie jeśli zrobisz KP do początku roku to będę myślał. Ale skoro już zaczęliśmy to musisz się wykazać ciekawą postacią i dostaniesz ode mnie bonus na starcie <zły śmiech>
Do wszystkich: już od 2 dni mam post gotowy ale nie udaje mi się wciąz go przenieść na ten komp, możliwe, że dopiero w mieście się tym zajmę. EQ też się w tych pierwszych postach nie martwcie - podam dopiero gdy dojdziemy do na przykład Waszego spotkania. I niech nikt nie myśli sobie, że jeśli dostał po ojcu szablę i snajperkę to mu ją zostawię... Jeśli zaczniecie walkę z łopatą to zwycięstwo :D
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Haha:p a tam wiesz jak tak można? Moją piękną broń xD Osz ty xD
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Panowie, piszę te podpowiedzi, wyjaśnienia moich działań itp. żeby pokazać Wam jak mniej więcej będę działać i myśleć jako MG. To co do tej pory się działo nie wpływa na przyszłość postaci &ndash; co prawda jedna postać dostała broń. Potraktujmy to jako naukę w jakich sytuacjach mogę robić na przyszłość testy żebyście mogli przewidzieć. Następne posty będą bez informowania Was o zbliżających się testach i ich możliwościach. Liczę tak jak ostatnio w sesjach jest na czasie - na Waszą innowację. Wyposażenie pokoju, napotkani przechodnie, współpasażerowie, typowy bar - pozwalam Wam na takie wstawki jeśli się przydadzą, tylko na swoim miejscu wszystko.

Nie, nie obchodzę sylwestra, od kilku lat już wypijam w ten dzień 3-4 piwa (do teraz 3) oglądam film i idę celowo spać przed północą :p
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
no jak na razie go nie widać ale jeśli się zjawi przed ważną akcją, włączę go
 
Status
Zamknięty.
Do góry