I znowu tyle wypadków, co? Te prawo to jednak chore jest... ...

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to się nie dziw że Policja pracuje jak pracuje, i PIS nie dał podwyżek przez ponad dwa lata ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie wiesz jak jest? Dasz jednemu palca to reszta będzie chciała całą rękę. No i nareszcie dożyłem takich czasów. Nie sądziłem że będzie to tak szybko no ...
Patrzcie ludzie - Polacy focha mają i za 15 zeta nie rabotają - buhahaha
Nareszcie ten naród jakoś mądrzeć zaczął...
Nastały zatem czasy w których garbodawcy (czyt. szefy) głębiej do kieszonki sięgnąc muszą i jak nie sięgną to trza zmieniać z piskiem opon koszulki i krawaty na kitle i zakasać rękawki ... buhahahah
Nareszcie! Nareszcie jakas Europa nad Wisłą!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i wtedy kapitał przeniesie się na Ukrainę, gdzie mniejsze pensje. Niemcy z pewnością już to realizują. 70 ml mieszkańców i ogromny teren.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dlatego gdzies już wcześniej napisałem że bez własnych marek zawsze będziemy klęczeć przed takimi niemcami. Niemcy wrócą gdy będzie trzeba gdzieś sprzedać ot by te Mercedesy.
Ukrainiec nie kupi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Ukrainiec nie kupi ale będzie z chęcią montował, a przenieść montownie aut, takie jakie są w Polsce to drobiazg
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczku, policz Pan te wszystkie Mercedsy na ulicach. Policz Pan te wszystkie Audi i BMW. Niemców nastał koniec ale nie wolno o tym głośno mówić. Pomyślał byś 10lat temu że będziesz miał fabryki Merca w polsce?
Mercedes się skończył. Wiele marek zachodnich idzie do piachu. Niech sobie niemcy montują montownię gdzie chcą, najlepiej na orbicie. Nam jeden zakład w prawo czy lewo nic nie da. Ile oni ludzi zatrudnią? 5000? 10000?
Ile dadzą zarabiać? 1600 netto? Kolejne LG wchodzi do polski? My się sami oszukujemy ale tam nikt nie chce pracować. Siedzą ludzie bez wyjścia czyli ludzie w wieku 50-55-60lat. Jak długo będziemy mieli jeszcze takich ludzi?
Prędzej czy później firmy zachodnie z Polski pójdą w pistu więc nie ma co gdybać. Młody za chiny nie pójdzie za 1500 zeta robić. Tu się fabryczki ostro przeliczą.
 

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
Tyle że Niemcy to nadal patrioci w pełnym tego słowa znaczeniu.Mam rodzinę we Frankfurcie am Main. Na ulicy dwóch Polaków ma sklepy mięsno/spożywcze, są też sklepy Litweskie i Czeskie. Myślicie że Niemiec tam przyjdzie?
Nigdy. Tylko lokalna klientela czyli Rosjanie.Litwini, Słowacy, Czesi i Polacy do siebie wchodzą a niemiec idzie do Niemca, na tym to polega. A co do samochodów to niestety ale w niemczech nadal 75% samochodów na ulicach to Audi,BMW, Mercedes. Przyjechał na duży rynek Polak z serem z Polski, rozstawił się, ceny niższe o 30-40% jak w sklepach i zwinął manele po 4 godzinach. Nic mu nie szło gdy dopatrzyli że polskie tablice rejestracyjne.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak właśnie jest, inne nacje się popierają a my Polacy się nienawidzimy, taka nasza tradycja
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Tyle że Niemiec jak zatrudnia Polaka w zakładzie to daje tyle samo € na godzinke ile mają Niemcy. Tak samo robią Norwegowie, Angole i masa innych. A u nas nad Wisełką jest tak że jak jest Ukrainiec za 13zł to ma być tez Polak za tyle samo.
I za co kochac tych naszych polaczkkkóófff ?
Niemiec jak sprzedaje używany 5 letni samochód który kosztował 9000€ (powiedzmy jakieś Punto) to sprzedaje za 5500-6000€ a często i nawet za mniej. U nas gdy Polaczek goni 5 latka to wystawia za 32-33tys.zł w chwili w której w podstawie nowy kosztuje 38000. Ten sam schemat jest na rynku z używanym sprzętem RTV-AGD-PC. Nowy procesor w sklepie kosztuje 999zł a za używany na allegro krzyczą 900zł. Nowy smartfon LG z LTE i aparatem 8MPX kosztuje 349zł a za używany krzyczą 400.
 

Kingulaula

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2018
Posty
28
Punkty reakcji
1
Coraz częściej słyszy się o wypadkach samolotowych, kiedyś nie docierało do nas aż tyle informacji...a ostatnio znów w Rosji i ponad 70 osób umarło...i czym bliżej rocznicy wypadku w Smoleńsku, tym różne wypadki samolotowe są głośniejsze w mediach...Co o tym sądzicie ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
_____________________ napisał:
Niemiec jak sprzedaje używany 5 letni samochód który kosztował 9000€ (powiedzmy jakieś Punto) to sprzedaje za 5500-6000€ a często i nawet za mniej. U nas gdy Polaczek goni 5 latka to wystawia za 32-33tys.zł w chwili w której w podstawie nowy kosztuje 38000.
Mam dla Ciebie super pomysł na biznes.
Kupuj w Niemczech po 5500 Euro czyli 23 000 PLN i sprzedawaj w Polsce za 32 000 PLN.
Masz 9000 na jednej transakcji minus 1500 kosztów transportu.



Kingulaula napisał:
Coraz częściej słyszy się o wypadkach samolotowych, kiedyś nie docierało do nas aż tyle informacji...a ostatnio znów w Rosji i ponad 70 osób umarło...i czym bliżej rocznicy wypadku w Smoleńsku, tym różne wypadki samolotowe są głośniejsze w mediach...Co o tym sądzicie ?
Więcej samolotów, więcej wypadków.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kingulaula napisał:
Coraz częściej słyszy się o wypadkach samolotowych, kiedyś nie docierało do nas aż tyle informacji...a ostatnio znów w Rosji i ponad 70 osób umarło...i czym bliżej rocznicy wypadku w Smoleńsku, tym różne wypadki samolotowe są głośniejsze w mediach...Co o tym sądzicie ?
Wypadków samolotowych jest proporcjonalnie do ilości lotów coraz mniej. Źródełka: https://aviation-safety.net/statistics/
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No i znowu poszło nam 4 pacjentów do nieba na przejeździe kolejowym (głośno było, raport Turbo)
Ciekaw jestem tego czy gdyby za nie zatrzymanie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym było 10000zł + zabranie prawka na 3 lata to czy oni dzisiaj by żyli...
 
Do góry