Hulajnoga elektryczna - dobry czy zły wybór?

pszetryk

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Cześć, pytanie do was, co sądzicie o hulajnogach elektrycznych? Widzę tego coraz więcej na ulicach, czy w parkach i sam zastanawiam się, czy takiej nie nabyć. Jakie są wasze doświadczenia z tego typu sprzętem?
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Osoba dorosła raczej dziwnie będzie na takim czymś wyglądać. One maja jednak stricte dziecięcy wygląd i sam bym się na to nie zdecydował. A dla zdrowie to chyba lepiej dojeżdżać już na rowerze do pracy, niż wydawać kasę na takie coś. myslę, że to byłby wydatek na pewno ponad 1000 zł
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Przy rowerze musisz jeździć po drodze, a to nie zawsze jest bezpieczne. O ile się dobrze orientuje, to przy hulajnodze jesteś traktowany jako pieszy. Nie ważne czy to jest zwykła, czy elektryczna. Nawet nie wolno Ci wtedy po drodze rowerowej jeździć. A co do dojazdów, to wygodniej jednak na takiej hulajnodze. Jakoś nie wyobrażam sobie przejechać 5 km rowerem i siedzieć w biurze w przepoconych ciuchach.
 

kormodiak

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Są takie hulajnogi przeznaczone dla dzieciaków, ale z tego co zauważyłem, to jednak głównie z tego dorośli korzystają. Kolega dojeżdża taką do pracy. Mówił, że na początku dziwnie się czuł, ale potem się przyzwyczaił. Głównie chodziło o to, że nie musi się odpychać. Tylko na początku kilka zamachów, a potem można było włączyć silniczek i pamiętać, że hamulec jest na kierownicy. Ten nożny też działa, ale wygodniej chyba z kierownicy hamować
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Już od pewnego czasu obserwuje te elektryczne jeździki i muszę przyznać, że fajnie to wygląda. To co prawda kwestia gustu, ale ja bym chyba wolał już taki rower kupić, niż hulajnogę. Nie powiem, te hulajnogi też całkiem nieźle wyglądają. Ale np, taki rower elektryczny to też fajna sprawa, a przynajmniej tak mi się wydaje.
 

emi_l

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
A widziałeś rowery elektryczne od Kawasaki, bo ja już z tym się kilkukrotnie spotkałem. Wygląda jak typowy rower miejskie, ale ma silnik elektryczny. Albo jedziesz na samych mięśniach, albo włączasz tryb Walk i rower jedzie ze stałą prędkością. Mi ten model wpadł w oko matrixmedia.pl/rower-elektryczny-kawasaki-kx-e-terkman53.html Ma wygląd miejskiego roweru i nie rzuca się w oczy.
 

qleszcz

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
sam kiedyś się zastanawiałem czy by nie kupić takiej elektrycznej hulajnogi, bo nawet całkiem fajnie to wygląda. Ale co do tego roweru to mnie zaskoczyłeś, bo pierwsza raz się z czymś takim spotkałem. Przyznaje, że staram się sledzić nowinki technologiczne, ale nie zawsze mi się to udaje. Jednak ten rower nieźle sie prezentuje. Ciekawe jak się na nim jeździ.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
nie miałem co prawda jeszcze okazji, ale patrząc na filmiki na YT, wygląda to na niezłą zabawę! Aż trochę korci, by wypróbować, albo zgłosić się na jakieś testy, jeśli byłyby gdzieś robione. Ale mimo wszystko bardziej chyba bym się skusił na te elektryczną hulajnogę
 

basterdom

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
A według mnie taki rower elektryczny, to fantastyczna sprawa! Na pewno wygodniej na nim się przemieszczać. Na YT znzlazłem fajny filmik, który pokazuje go w akcji, tylko że tam jest pokazany Raptor od SkyMASTER. Przyznam, że sam bym chciał się przejechać na takim sprzęcie :D youtube.com/watch?v=X_WxKQrQkig
 

wielolatka

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2018
Posty
4
Punkty reakcji
0
Z takiej hulajnogi korzystałam wielokrotnie w Paryżu. Tam jest to całkowita norma i wielu ludzi korzysta z niej zamiast samochodu. W mieście jest zresztą cały system komunikacji rowerowej i na hulajnogach. Wystarczy mieć aplikację.

ZDECYDOWANIE POLECAM! Przy czym w Polsce trzeba to brać ze sobą, bo od razu ktoś ukradnie. Ja kupiłam jeden z modeli, ale tańszych przez AliExpress. Zbliża się tam wyprzedaż w formie Global Shopping Festival więc jeśli ktoś planuje, to może akurat będzie dobry moment.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Z takiej hulajnogi korzystałam wielokrotnie w Paryżu. Tam jest to całkowita norma i wielu ludzi korzysta z niej zamiast samochodu. W mieście jest zresztą cały system komunikacji rowerowej i na hulajnogach. Wystarczy mieć aplikację.
Ale Paris z epoki kamienia łupanego wyszedł już w drugiej połowie lat 80, ten sam poziom Polska osiągnie dopiero ... w drugiej połowie lat 80. Różnicę stanowi tylko... wiek, w którym to się u jednych odbyło/ a u drugich dopiero odbędzie :D:cool:
Porównywanie Francji do Polski, to identycznie jak porównywanie Astry G Classic do ... Poloneza Caro Atu Plus. To ta sama przepaść.
To pierwsze a drugie : w Polsce niebawem taniej będzie zatankować F16 u Baćki do pełna i latać nad Polską aniżeli w Polsce zatankować samochód lub naładować hulajkę do fulla.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Paryż akurat wycofuje elektryczne hulajki, więc jest złym przykładem.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Paryż chwilowo "zmakronował", wycofuje juz nawet ludność francuską ...
identycznie jak Polska ... polską.
 
Do góry