HTC One V Problem z wifi

DawidM95

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam. Dziś zakupiłem w salonie plusa telefon HTC One V. Gdy wchodzę na internet z pakietu internetowego wszystko działa jak powinno. Każda strona śmiga bez zarzutów, ale gdy połączę się poprzez wifi wtedy żadna ze stron nie chce działać. Może ktoś miał taki problem i zdołał go rozwiązać? Bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Dawid
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Sprawdzałeś czy działają inne usługi? Google Play, Gmail? Być może problem leży w przeglądarce.
Poza tym - potrzebuje jeszcze informacji o modelu routera.

Jeszcze coś - jaki kolor ma ikonka wifi na pasku notyfikacji?
 

DawidM95

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie działa ani google play ani youtube, gmail również nie działa. Korzystam z Libebox neostrada

Ikonka ma 3 paski białe i u góry jeden czarny
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Conajmniej dziwny problem, też korzystam z Liveboxa i wszystko mi działa jak najbardziej ok.
Ponowie pytanie, bo chyba nie zauważyłeś - jaki kolor ma ikonka wifi na pasku notyfikacji? Być może telefon tylko synchronizuje się z routerem. Jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy to to, że nie wcisnąłeś przycisku połączenia w routerze. Jeśli masz pierwszą wersję - jest to jeden z tych wysuniętych przycisków pod spodem, jeśli drugą - ten na samym środku, zaraz obok diod. Poza tym, masz jeszcze coś co korzysta w domu z sieci? W tej chwili chcę ustalić gdzie leży problem, w routerze czy telefonie.

Ok, w takim razie telefon tylko się synchronizuje, poczekaj chwilę bo sam muszę sprawdzić coś u siebie, za chwilę edytuje ten post.
 

DawidM95

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Pisałem post wyżej o ikonce. Mam w domu laptopa który jest podpięty pod wifi również miałem telefon Sony Xperia Neo V w którym nie było żadnego problemu z podłączeniem się do wifi
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
To w tej chwili szczerze przyznam że nie wiem gdzie może leżeć przyczyna. Zakładam że restart telefonu i routera już robiłeś. Mogę jeszcze polecić zaktualizowanie oprogramowania smartfonu, (ustawienia -> informacje o telefonie -> aktualizacja oprogramowania -> sprawdź teraz). Problem w tym że takie aktualizacje nie mało ważą, a bez połączenia wifi operator może nieźle odciążyć Twój portfel.
 

DawidM95

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
aktualizacje są najnowsze więc to nie w aktualizacjach jest przyczyna. Będę kombinował dalej. Jeżeli nic nie zdołam zrobić to pozostanie mi iść to salonu zapytać się co jest nie tak. Okej, dzięki bardzo za pomoc :)
 

Pietro199022

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Stawiam na winę routera, podepnij sie pod jakąś sieć publiczną i zobacz czy dziala. Jak zadziala to juz bedziesz wiedzial ze wifi w tel dziala ok ;)

Nokia 6070 -> SE s313 -> LG GT540 -> HTC EVO 3D (Android 2.3.4)
 

kubabak

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Masz zjechany router. Masz na gwarancji telefon na pewno jeszcze więc weź i oddaj niech Ci naprawią
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Spróbuj się połączyć z przeglądarki telefonu z adresem 212.77.100.101 (IP wp.pl). Może to coś z dns.

prezent-dla-kazdego.jpg
 
Do góry