Honor

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
@Outremer - "Wszędzie widzicie nazistów" - to chyba jakis żart, neonazistów widzę tylko w NS`ach i nigdzie po za tym. Ja już mówiłem nie mam nic do NR. Nie musisz gadać z tym z otwartej.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
I co w tym śmiesznego, cieszyłbyś japę jakby ktoś "Barkę" ze smefami zmiksował? Perun czy Jezus wszystko to tylko bajki.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Nie obrażaj katolicyzmu ! Właśnie w tym momenciu popieram NR że chcą aby było wielkie państwo katolickie. A ci co są niewierni to niech się nie udzielają.

Popatrz na komentarze tamtego filmiku, albo na filmiki które koleś udostępnia. Może się czegoś nauczysz (albo i nie, bo coraz badziej zaczynam wątpić że potrafisz się czegoś nauczyć).



Tak kończyli bluźniercy (w tamtych czasach to pewnie byś tak skończył :D)
http://www.youtube.com/watch?v=iQouS9nfw3A

Szwadron 97 - Anioł zemsty

http://www.youtube.com/watch?v=tFN1esAhDp8
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Nie obrażaj katolicyzmu !
W którym momencie obraziłem ten twój katolicyzm? stwierdzając czy też byłbyś zadowolony z miksu Barki ze smerfami czy stwierdzając że Jezus to taka sama baśń jak Perun? Jak ty cieszysz michę z obrazy czyiś bóstw to ktoś zrobi to z twoimi.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
"czy Jezus wszystko to tylko bajki. " - właśnie w tym momencie. Jezus w przeciwieństwie do Peruna nie jest bajką. Piękne słowa Romana Dmowskiego - "Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, jest niejako jej częścią". Moim zdaniem każdy kto choć trochę utożsamia się z polską tradycją powiniem mieć szacunek do katolicyzmu.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
"czy Jezus wszystko to tylko bajki. " - właśnie w tym momencie. Jezus w przeciwieństwie do Peruna nie jest bajką. Piękne słowa Romana Dmowskiego - "Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, jest niejako jej częścią". Moim zdaniem każdy kto choć trochę utożsamia się z polską tradycją powiniem mieć szacunek do katolicyzmu.
Jezus to dla mnie bajkowa postac i to jest moje zdanie i nie widze w tym znamion obrażania kogokolwiek, a szacunek do religii nie oznacza tego ze muszę tez akceptowac jej dogmaty.
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
Nie obrażaj katolicyzmu ! Właśnie w tym momenciu popieram NR że chcą aby było wielkie państwo katolickie. A ci co są niewierni to niech się nie udzielają.

O przepraszam nie każdy NR jest katolikiem. Mam wielu znajomych, którzy nie wierzą w Jezusa Chrystusa. Wielu z nich jest poganami, a jednak działają w Organizacjach narodowych.
 

AryanSkin14/88

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
WIELKA POLSKA.
Muzyka Honoru wielu wciągnęła do ruchu, nawet u mnie zaczęło się własnie od Szczerego.
Mimo, iż I-wsze 2 płyty to Techniczna Klapa- miały to coś.
Następne to już perełki, osobiście najbardziej lubię:
"W dzień Triumfu nad Złem"
"W Płomieniach Wschodzącej Siły"
 

Steiner14

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
87
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Prawda - ,,W Płomieniach Wschodzącej Siły" Honoru to wyjątkowa płyta. W ogóle honor jest już wręcz legendą.
Ps faktycznie dwie pierwsze płyty są niezbyt dobrze wykonane i mi nie przypadły do gustu, ale już następne wzbiły się na wyżyny (Ba! Sięgneły nawet nieba).
 

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
Według mnie utwory "Na Szubienicę", "Sanhedryn", "Ojczysta Ziemia", "Pozory Wolności" i "Znak Orła" są genialne pod względem tekstowym i bardzo zaawansowane muzycznie.
Poza tym są też inne bardzo dobre kawałki, niektóre o trochę bardziej kontrowersyjnej dla patriotów tematyce pogańskiej jak "Najeźdźcy", "Ostatni Drakkar", "Opór We Krwi", "Perun", "Młot Antychrysta", "Gniew", "Czekając Na Bestię".

Polecam też "Skrzydła Walki", "Nasz Honor", "Podnieśmy Się", "Pieśń Przywiana Przez Wiatr" i "Pełni Nienawiści".

Osobiście "Znak Orła" dałbym na Euro 2012 zamiast Koko, bo to kawałek idealnie wpadający w ucho i motywujący do walki. :tongue:

Są też mroczne strony Honoru czyli utwory gloryfikujące Nazizm i Adolfa, ale uznaję to za błąd w sztuce lub chwilowe zagubienie ideowe. Nie rozumiem po co takie zespoły psują sobie reputację dosłownie kilkoma mniej lub bardziej nazistowskimi utworami z kilkudziesięciu, które stworzyli. To samo tyczy się zespołu "Gammadion". Ze swojej listy wywaliłem nieodpowiadające mi utwory tego typu.
Jeśli macie jeszcze jakieś genialne utwory, które mogły nam umknąć to dzielcie się.
 

Kosak14

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
73
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Dolny Śląsk
Poza tym są też inne bardzo dobre kawałki, niektóre o trochę bardziej kontrowersyjnej dla patriotów tematyce pogańskiej jak "Najeźdźcy", "Ostatni Drakkar", "Opór We Krwi", "Perun", "Młot Antychrysta", "Gniew", "Czekając Na Bestię".
Nie dla patriotów, a najczęściej dla katolików są te utwory kontrowersyjne, a przynajmniej tak je nazywają.

Są też mroczne strony Honoru czyli utwory gloryfikujące Nazizm i Adolfa, ale uznaję to za błąd w sztuce lub chwilowe zagubienie ideowe.
Idea NS to nic strasznego, ale postać Hitlera w swoim tekście mogli odpuścić (jest inna wersja utworu ,,Narodowy socjalizm", gdzie słowa: ,,tak jak Adolf Hitler" zastąpiono takimi: ,,jak za dawnych bitew").

Nie rozumiem po co takie zespoły psują sobie reputację dosłownie kilkoma mniej lub bardziej nazistowskimi utworami z kilkudziesięciu, które stworzyli.
Po prostu grają trzymając się swoich poglądów, a nie pod publike.
 

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
Pisząc, że wymienione utwory są kontrowersyjne dla patriotów miałem na myśli podział na katolików i niekatolików i wiążące się z nim pewne konflikty. Osobiście zgadzam się od zawsze w tej kwestii ze Szczerym, lecz nie planuję zwalczać tej obcej dla mojej świadomości religii, gdyż mogłoby to odnieść niezamierzony skutek (ponowna inwazja degeneratów w sejmie). Sam od wielu lat nie mam wiele wspólnego z patriotyzmem dla którego utwór "Najeżdżcy" jest kontrowersyjny, ale wiem, że jest wielu takich ludzi.

Wspomniany kanclerz jest pierwszym twórcą i jednocześnie katem tej ideologii. Szkoda, że rodzime zespoły sugerują się obcymi wzorcami, które okazały się zbrodnicze dla naszego kraju. Dla mnie współczesny NS to nic strasznego, lecz po co szerzyć coś co przeciętnemu obywatelowi kojarzy się z obozami zagłady i złem z nimi związanym. Jeśli rzeczywiście nowe NSy nie są takie straszne to lepiej żeby zmieniły nazwę.

To dość dziwne, że tak wielu muzyków woli taki NS niż bardziej umiarkowane nurty. Może właśnie NS jest wprowadzany pod publikę żeby wywołać dyskusję? Wystarczy spojrzeć na liczbę wyświetleń utworów Honoru, które odstają od reszty poziomem kontrowersji.

Wracając do samej muzyki uważam, że utwór "Na Szubienicę" jest po prostu genialny. Gdy go słucham myślę "szkoda, że już nie grają, bo wyczuwam w tym utworze całkowite wyżyny RAC-u".
 

Kosak14

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
73
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Dolny Śląsk
NS faktycznie kojarzy się z Niemcami i krzywdami wyrządzonymi Polakom. Jednak NS tak na prawdę nawet nie powstał w Niemczech, a we Francji. W Polsce międzywojennej także istniał ruch NS, było wiele partii i organizacji o ideologii NS np. PPNS, PNS, NSPMiW, Zadruga itd.
Honor źle postąpił śpiewając o Hitlerze, ponieważ utrwala tym samym negatywne i błędne postrzeganie NS.
 
Do góry