Holter EKG - jak wygląda badanie?

W

wiemlepiej

Guest
Hej, możecie mi podpowiedzieć jak wygląda w praktyce badanie holterem ekg? Czy jest uciążliwe, czy trzeba się do niego jakoś przygotować? Czy można iść z tym do szkoły czy pracy?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Moja mama miała holter ciśnieniowy założony na 24 lub 48h (nie jestem pewien). Poza irytującym pipczeniem podczas dokonywania pomiarów nie było większych niedogodności. Z tego co wiem to jeszcze podczas snu niektórym osobom przeszkadza - tak twierdziła pielęgniarka która go zakładała. Jeżeli chodzi natomiast o przygotowanie to nie ma jakichś specjalnych wytycznych. Do pracy, szkoły jak najbardziej. Holter znajduje się pod ubraniem i nie jest widoczny, nie krępuje również ruchów.
 

aga_92

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2015
Posty
12
Punkty reakcji
2
Małe urządzenie z kilkoma elektrodami przyklejonymi do klatki piersiowej i nadbrzusza. Po założeniu, najprawdopodobniej na 24h, wraca się do codziennych obowiązków. Trzeba uważać, żeby elektrody się nie odkleiły (choć to mało prawdopodobne, bo klej na przylepcu jest naprawdę mocny i przy zdejmowaniu będziesz miał darmową depilację ;) ) i żeby podczas mycia nie zamoczyć urządzenia.
 
I

Infiner

Guest
Kiedyś były większe i cięższe - dziś nie różnią się znacznie pod względem wielkości od iPhonów. Te kabelki wyglądają trochę tak jak słuchawki podłączone do telefonu - tylko jest ich trochę więcej.


Badanie jest nieinwazyjne i niezauważalne dla organizmu. Można wykonywać normalne codzienne prace, czynności. Ważne aby badanie było obiektywne. Tylko trzeba dbać, aby ten kabelek się nie rozłączył.
 

damiangieldon

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Badanie jest bezbolesne. Holtery ekg są bardzo małe. Czujesz się jak sportowiec z doczepionymi elektrodami, które rejestrują pracę serca. Do tego masz małą skrzyneczkę na pasku z której wychodzą wspomniane elektrody.
 
Do góry