Hole & Courtney Love

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Naprawdę nikt nic nie pisał tutaj o Hole? Smutki. :<

To zespół założony w 1989 roku z kontrowersyjną wokalistką Courtney Love, która była jego założycielką razem z Eric'iem Erlandsonem. Nie będę się dużo rozpisywać, bo jeśli ktoś będzie chciał zaczerpnąć na ich temat wiedzę, to na pewno znajdzie wiele ciekawych informacji na ich temat. Zespół na razie wstrzymał działalność, ale sama Courtney powraca i nagrała płytę z dwoma nowymi piosenkami "You Know My Name" i "Wedding Day", teledysk pierwszej z nich jest dostępny w internecie. Aktualnie trwa trasa koncertowa Courtney w UK.

Osobiście jestem ogrooomną ich fanką, w 2010 roku byłam na koncercie w Warszawie, było cudownie. Ulubione piosenki... nie jestem w stanie wypisać, jest ich za wiele ;d (Drown Soda, Asking For It, Softer, Softest, Best Sunday Dress... blabla, najwięcej z płytki Live Through This <3)

A Wy jak? Słuchacie? Lubicie? Co sądzicie o nich i samej Courtney?

Chciałabym pogadać z kimś, kto naprawdę lubi Hole, byłoby fajnie. :)
 
A

alfabeta11

Guest
Szczerze mówiąc to wg mnie zespół nie wyróżnia się niczym niesamowitym. Głos wokalistki nie jest jakiś bardzo specjalny. O wiele lepszy jest głos wokalistki Nightwish chociażby. Mimo, że inny typ muzyki to ten drugi głos jest no nie wiem, lepszy. Oczywiście ocena subiektywna.
Generalnie to jak na grunge to nie jest to jakieś bardzo mocne. Jeśli chodzi o teledyski to hmm widziałem kilka i w żadnym nie znalazłem jakiegoś przekazu. Szczególnie podoba mi się ten od Celebrity Skin.

Co mogę powiedzieć, w mojej subiektywnej ocenie, wynik tak 6/10. Samemu bym nie wziął się za słuchanie tego ;)
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
alfabeta11 napisał:
Szczerze mówiąc to wg mnie zespół nie wyróżnia się niczym niesamowitym. Głos wokalistki nie jest jakiś bardzo specjalny.
Jak możesz?! :D

alfabeta11 napisał:
O wiele lepszy jest głos wokalistki Nightwish chociażby. Mimo, że inny typ muzyki to ten drugi głos jest no nie wiem, lepszy.

Nie powiem, że nie jest lepszy, ale.. wyobrażasz sobie grunge z głosem wokalistki Nightwish? Albo jak już jesteśmy przy Hole... piosenki Hole śpiewane głosem tej wokalistki? ;d



alfabeta11 napisał:
Szczególnie podoba mi się ten od Celebrity Skin.
Celebrity Skin akurat ssie, cała płyta, jak i piosenka, a co za tym idzie teledysk. Courtney zaszalała i poleciała w mocno komercyjne brzmienia wówczas, hehe. Ale każdy ma swoją opinię, of kors!




alfabeta11 napisał:
Co mogę powiedzieć, w mojej subiektywnej ocenie, wynik tak 6/10. Samemu bym nie wziął się za słuchanie tego
Liczą się chęci. <3
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Ja bardzo lubię. Ogólnie uwielbiam grunge i brzmienie późnych lat '80 i wczesnych '90 z Seattle. Często gram piosenki Hole na gitarze. Jak dla mnie Live Through This była najlepsza, ale lubię też piosenki niewydane, np. Beautiful Son, Best Sunday Dress, Gold Dust Woman.
Love ma specyficzny głos z fajną chrypą.
Pamiętam, że Nobody's Daughter miało wyjść jako płyta solowa a okazała się projektem zespołowym to może ta nowa płyta też będzie :p.
 
A

alfabeta11

Guest
Maajaa napisał:
Nie powiem, że nie jest lepszy, ale.. wyobrażasz sobie grunge z głosem wokalistki Nightwish? Albo jak już jesteśmy przy Hole... piosenki Hole śpiewane głosem tej wokalistki? ;d
Nie chodzi mi akurat o przypasowanie do danego gatunku, a raczej o hmm pewnego rodzaju wyróżnianie się głosu.
Maajaa napisał:
Ale każdy ma swoją opinię, of kors!
Of kors! Eniłan ken hew swoją opinię. Od tego są fora, aby tą opinię wyrazić ;)

Pus w ogóle za kobiecy wokal bo nie jest zbyt dużo zespołów z takim ;)
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Hailie napisał:
Ja bardzo lubię. Ogólnie uwielbiam grunge i brzmienie późnych lat '80 i wczesnych '90 z Seattle. Często gram piosenki Hole na gitarze. Jak dla mnie Live Through This była najlepsza, ale lubię też piosenki niewydane, np. Beautiful Son, Best Sunday Dress, Gold Dust Woman.
Love ma specyficzny głos z fajną chrypą.
Pamiętam, że Nobody's Daughter miało wyjść jako płyta solowa a okazała się projektem zespołowym to może ta nowa płyta też będzie :p.
W sumie byłoby najlepiej, gdyby ta nowa płytka wyszła jako zespołowa, bo solowa kariera Courtney średnio jej wyszła... America's Sweetheart, no tak, to jest raczej słabe. Dlatego osobiście jestem jakoś uprzedzona, hehe. Chociaż w sumie teraz ten nowy singiel "You Know My Name" daje radę, podoba mi się, a nie jest nagrywany z Hole, także.. No nie wiem, zobaczymy. ;d

A nagrywasz, jak grasz coś Hole? Ja tak uwielbiam słuchać coverów ich piosenek, było cudownie zobaczyć też Twój!

Chciałam bardzo jechać na majowy koncert, ale to trasa JUKEJ, a ja mam maturki, najgorzej.


alfabeta11 napisał:
Pus w ogóle za kobiecy wokal bo nie jest zbyt dużo zespołów z takim
Kiedyś było więcej, teraz już słabo. :< smutno mi
Ale może się poprawi. Podobnego pokroju zespół, w sensie też z wokalistką, ale bardziej zespół idący w stronę riot grrrl, czyli tak jak Hole, to będzie występować teraz na Orange'u - The Julie Ruin z Kathleen Hanną. :d
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Maajaa napisał:
A nagrywasz, jak grasz coś Hole? Ja tak uwielbiam słuchać coverów ich piosenek, było cudownie zobaczyć też Twój!
Nie nagrywałam do tej pory, bo te piosenki stosowałam jako przerywnik w takich suchych ćwiczeniach :D, ale kto wie może nagram coś. Nie mam tylko za bardzo czym.
 
Do góry