Hardcore Dancing

Schemat

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śliwice
Tak jak w temacie, HardcoreDancing. Osobiście jak kilka lat temu zaczynałem interesować się taką muzyką to nie potrafiłem nazwać tego tańcem. Teraz nie potrafię się od tego uwolnić. Najbardziej zaszokowało mnie że nie chodzi o to by się tylko ruszać. Są w tym różne ruchy a nauka może trwać trochę czasu. Tak się potrafią bawić ludzie. :)

Kliknij na ten link aby zobaczyć HardcoreDancing na YouTube.

(z wikipedii) Hardcore dancing to odmiana tańca wywodząca się z amerykańskiej sceny hardcore'owej, głównie z jej ośrodków skupionych wokół New Jersey, Nowego Jorku, Bostonu i Florydy. Jest pochodną moshu, czyli połączenia pogo z agresywnym, ale kontrolowanym obijaniem się o siebie. Tańczący hardocore dancing poruszają gwałtownie rękami i nogami, na ogół zgodnie z kilkoma powszechnymi schematami, zarówno do wolnego jak i szybkiego rytmu.

Ten styl tańca upowszechnił się w późnych latach '90. Pierwsze koncerty grup takich jak Earth Crisis czy Biohazard były popularnymi miejscami praktykowania hardcore dancingu. Nowojorska grupa hardcore'owa Sick of it All zaprezentowała z przymrużeniem oka hardcore dancing w swoim teledysku do utworu "Step Down". Ponadto wideoklip AFI do "The Leaving Song Pt. II" przedstawia kulturę hardcore'u i straight edge'u, będące typowymi reprezentantami nurtu hardcore dancingu.
 
Do góry