SuperMarian

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Na Facebooku w grupie WoJOWników Kukiza pojawiło się info. o nowym projekcie ruszającym dla Pawła Kukiza w serwisie Polak Potrafi. Wpłacając 1000 zł dostaje się nagrodę przejazdu busem z Pawłem Kukizem !! Parę mniejszych dotacji też jest nagradzane. Sama przejazd jest niebywałą okazją do porozmawiania. Można wpłacać od 1 zł do dowolnej kwoty - poczynając od wyboru nagrody lub bez. Bo chodzi o to aby pomóc Pawłowi wystartować z prelekcjami (rozmowy o Polsce, ideii JOW itp) w całym kraju a bus transporter - zwykły samochodzik wraz ze sceną i nagłośnieniem będzie idealną rzeczą na start.
Wkurza mnie hejt w internecie, system boi się zmian, pytanie czy my tez się ich boimy? Reforma w prawie taka zła? Reforma w mediach taka zła? Dajcie spokój, jak ktoś w końcu weźmie się za robienie porządków w tym kraju to tylko nam na dobre wyjdzie.
No to co możemy pogadać o JOWA-ch, samym Kukizie, robieniu z niego szaleńca i hah faszysty, którym jeszcze nie był przed wyborami a po wyborach nagle zaczął się medialny atak itp. itd.
Czy nie myślicie, że media bardzo szybko niszczą każdą nową twarz w polityce kiedy robi się niewygodna dla rządzących? Przed 2012 rokiem SLD pomogło PO wprowadzić ustawę umożliwiającej odwołanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zmiany we władzach mediów publicznych w trakcie kadencji. W efekcie wpływy w publicznym radiu i telewizji straciły osoby związane z PiS, a zyskały popierane przez PO. Co pokazuje kto do tej pory ma realne wpływy ([SIZE=11pt]info. Artykuł Elizy Olczyk Rzeczpospolita). [/SIZE]

LINK DO PROJEKTU w tagach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to morze poczytaj sobie o aktualnych współpracownikach Kukiza, np o P. Maciejewskim w Warszawie, to może zniechęcać

a co do tego sposobu zarabiania to nic specjalnego, w USA też tak prowadzą kampanie

jak hejtują PO,PSLPIS,SLD to fajnie a jak Kukiza to źle ? jeszcze władzy nie przyjął a już zakazuje krytyki
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
jeszcze władzy nie przyjął a już zakazuje krytyki
Cieszę się, że to widzisz Herbatniczku. Kukizowi już powoli odbija palma, mam wrażenie, że po wyborac jak dojdzie do władzy, to wszyscy się koncertowo rozczarują, ponieważ Kukiz nie wnosi NIC prócz JOW-ów, a większość Polaków jest przeciwko nim, jestem tego pewien.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wiesz dostałem jak obuchem w łep jak przeczytałem że jego pełnomocnikiem warszawskim jest Maciejewski, przecież to totalny cham i nawet z PIS go wyrzucili bo nie mogli okiełznać jego poziomu kultury

a już te jego pomysły na karalność mediów za naruszanie "polskiej racji stanu" to putinizm

bardzo się rozczarowuję
 

SuperMarian

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Co do JOW-ów polecam Rafała Ziemkiewicza artykuł JOW - prawda i demagogia wtedy możemy rozmawiać panie Macan, fragment:
Argument "gdybyśmy mieli JOW, niepodzielnie rządziłaby PO (albo PSL, albo PiS po ewentualnej zmianie nastrojów) jest demagogią jeszcze większą niż ta o UKIP. Owszem, rządziłaby niepodzielnie partia, która zyskałaby największe poparcie. Ma to swoje minusy, ale ma i plusy. Nie mogłaby po sknoceniu tego czy tamtego usprawiedliwiać się, jak to słyszymy od ćwierć wieku, że koalicjant jej nie pozwolił, że chciała, ale nie mogła, że "wicie, rozumicie".

Do Maciejowskiego potem bo teraz mało czasu:)
 
M

MacaN

Guest
Nie ważne, nie rozumiesz, że JOW-y nie zostaną wprowadzone ? PiS jest przeciwko nim, Kukiz nie zdobędzie większości konstytucyjnej, a w referendum Polacy zagłosują przeciwko JOW-om, wystarczy, że Kukiz ze swoimi ludźmi porządzi kilka miesięcy i już nic ich nie przekona do zmiany zdania.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, jak przyjdzie PIS to wszystko ustawi do pionu, skończą się marzenia i rozterki Kukiza, PIS przejmie większość jego posłów a Kukiz będzie stał z otwartą gębą i sie dziwił, Kaczyński go wykończy bez wysiłku przecież Kukiz nie ma bladego pojęcia o polityce, dyplomacji czy zakulisowych gierkach a szef PIS to wirtuoz pod tym względem
 

SuperMarian

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Panowie merytorycznie nie jak babki na placu sie przekrzykujecie - nie Kukiz bo nie ma doświadczenia w polityce? Od 10 lat usilnie walczy o wprowadzenie JOW-ów. Zmieleni nie powstali dzisiaj, niby piszecie przeciwko PIS ale to tak bardziej ,,ala" za PIS jesteście. Wytłumaczcie mi jesteście z tych co to wybierają mniejsze zło co wybory? Może doedukujcie się, trochę mapawpadek pl mapaafer pl dwie jakże podobne strony PO I PIS walące przeciwko sobie. Poza tym z ostatnich afera Lipca, Madrycka i ze skokami tłumaczyli się i jedni i drudzy. Kaczyński nie jest taki czyściutki, przepraszam może on jest idealistom ale ma wielu młodych harcerzy wkoło siebie, którzy juz tacy wspaniali nie są. Kamiński z PO skąd przyszedł? A no z PIS-u czołowy kłamca Platformy, tak jak on w TV przed wyborami nikt nie potrafił ściemniać, bo nawet wyszło w wywiadzie na Polsacie, że Polacy już nie wyjeżdżają tylko w większości do kraju wracają. Jak nie wiecie nic o JOW-ach trudno wchodzić z wami w dysputę. Jeżeli mamy hodować głupi naród nie odpowiedzialny za to co ma po wyborach to ja dziękuję za taki kraj. 18 % ludzi z POlski w zeszłych wyborach wybrało PO + PSL - to jedynie 6,9 miliona ludzi. Elektorat PO nie pójdzie to największego w ich oczach Smoleńskiego radykała. Ludzi z PIS też mają już dość tej partii. Wiecie gdzie idzie największy hejt w internecie i gdzie najwięcej pisze się o PO??? Otóż na największych PIS-owskich grupach na Facebooku ok. 10 tys osób każda. To są linijki z obrazkami z góry na dół przeciwko PO, starym dziadkom rzuciło się na głowę, natomiast młode osoby stawiają już pytania. Dlaczego do cholery nie można zwolnić z FIRMY nazywanej polskim RZĄDEM starych pracowników i zatrudnić nowych? HMM? Albo lecimy w kulki albo staramy się zmienić kraj na lepsze.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Na scenie antysystemowej spory ruch. Mam nadzieję, że się nie wyeliminują nawzajem do wyborów. Stonoga już próbuje mamić ich czterema milionami zł, na kampanię. Więc albo będą wspólne listy, w co wątpię, albo się pozagryzają. Stonoga zakłada partię i jeśli go nie zapuszkują, będzie niewygodnym przeciwnikiem dla Kukiza, bo tą fejsbukową akcją przysporzył sobie dużo zwolenników.
 
M

MacaN

Guest
SuperMarianie, po pierwsze to zobaczymy, czy ruch Kukiza wprowadzi do sejmu innych ludzi, niż PO i PiS. Ja Ci gwarantuję, że nie. Zwolnisz rząd PO, przyjdzie inny i co ?

Po drugie, może ważniejsze, jak chcesz wyedukować większą część społeczeństwa Polskiego ? Zrozum, że ludzie nie będą głosowali na Kukiza dlatego, że on chce wprowadzić JOW-y. Będą głosowali na antysystemowca, który w ich mniemaniu ma coś zmienić na lepsze, ale jak nie zmieni... No to nastroje tylko się pogorszą.

Co do Stonogi - facet bez kampanii, bez niczego sam rozwalił połowę rządu, czyli póki co zropbił o wiele więcej, niż Kukiz. To rzeczywiście może mu przysporzyć zwolenników, jednak dla mnie to biznesmen, który chce przejąć wpływy w państwie. Mimo wszystko... Dlaczego miałby być gorszy od innych biznesmenów ? Jedni i drudzy mają mnie w nosie.
 
S

serwor

Guest
MacaN napisał:
Kukiz nie wnosi NIC prócz JOW-ów, a większość Polaków jest przeciwko nim, jestem tego pewien.
Ależ JOWy to tylko hasło, nic więcej, wyborcom Kukiza nie chodzi o JOWy tylko aby wywalic starych politykow z sejmu, wszystkich, obojetnie z jakiej parti.
 
M

MacaN

Guest
serwor napisał:
Ależ JOWy to tylko hasło, nic więcej, wyborcom Kukiza nie chodzi o JOWy tylko aby wywalic starych politykow z sejmu, wszystkich, obojetnie z jakiej parti.
No i im się to nie uda, zresztą, za kilka miesięcy się przekonamy. Wywalą starych, to przyjdą nowi, ale to co kieruje dzisiejszym systemem będzie kierowało jutrzejszym.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie zmienimy stare znoszone mordy na nowiuśkie mordy innego pokolenia a środowisko się dalej nie zmienia
przecież podstawowe administracyjne wsparcie Kukiza to szefowie samorządów na Śląsku i Ziemi Lubuskiej, nikt chyba nie uwierzy że w tych samorządach jest pełna transparentność, brak kumoterstwa i dojenia publicznych pieniędzy, kretyńskich inwestycji
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
SuperMarian napisał:
Co do JOW-ów polecam Rafała Ziemkiewicza artykuł JOW - prawda i demagogia wtedy możemy rozmawiać panie Macan, fragment:
Argument "gdybyśmy mieli JOW, niepodzielnie rządziłaby PO (albo PSL, albo PiS po ewentualnej zmianie nastrojów) jest demagogią jeszcze większą niż ta o UKIP. Owszem, rządziłaby niepodzielnie partia, która zyskałaby największe poparcie. Ma to swoje minusy, ale ma i plusy. Nie mogłaby po sknoceniu tego czy tamtego usprawiedliwiać się, jak to słyszymy od ćwierć wieku, że koalicjant jej nie pozwolił, że chciała, ale nie mogła, że "wicie, rozumicie".

Do Maciejowskiego potem bo teraz mało czasu:)
JOW promuje największe partie i nie odpowiada poglądom społecznym oraz chroni największe partie przez utratą mandatu . UKIP zdobyło 13 % lub 14 % głosów. Mieli by sporo posłów a przez JOW zdobyli tylko jednego posła i tak samo jednego posła mają Zieloni którzy mają marginalne poparcie. Zawsze wygrywa ten sam poseł ale ludzie postanowili wybrać innego . Nie udało się to i zabrakło nie wielu głosów . Stary poseł nie ma mandatu do sprawowania mandatu i zdecydowało o tym bardzo mała liczba głosów . Najbardziej przegrany jest nowy poseł. Zdobył by mandat ale powodu JOW nie dostał mandatu i tym sposobem wyniki nie odpowiadają poglądom społeczeństwa . JOW chroni przed wejściem nowych partii . JOW jest antydemokratyczny . Normalnej ordynacji partia która dostaje 13 % lub 14 % ma sporo posłów a przypadku JOW traci na tym i zyskuje tylko 1 posła i jest to absurd i satyra. Istnieje sporo ryzyko że pomimo 13 % lub 14 % nie prowadziła żadnego posła i wtedy jest większa parodia . Jak widać po liczbach JOW nie opowiada poglądom społecznym. UKIP wyborach do Europarlamentu 2014 wygrało i zdobyło aż 26 % . Tylko JOW zabiera ich posłów. Gdyby obowiązywał JOW to Kukiz jako jedyny dostał by mandat lub nie prowadził by żadnego posła a zyskał sporo głosów. Przypadku normalnej ordynacji i sondaży prowadził by sporo posłów.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to jest poważny problem bo wprowadzając JOW tracimy reprezentatywność parlamentarzystów
 

SuperMarian

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
O UKIP dla pana (pan K)

Nasze, pożal się Boże, autorytety, powtarzają: UKIP zdobył 18 procent głosów, a ma tylko jednego parlamentarzystę, to niesprawiedliwe.
Cóż, może i niesprawiedliwe - pokaż mi zatem system sprawiedliwy...
U nas partia, która zdobędzie 4,9 procenta głosów, nie dostanie nic, a ta, która weźmie 5,1 procenta - od razu ze dwadzieścia mandatów. A partia, która dostanie 40 proc. przy sprzyjającym układzie może mieć ponad 50 proc. Sejmu i rządzić, jak PO z PSL, totalnie mając gdzieś opinie całej reszty, choć 40 procent przy zwyczajowej w III RP frekwencji poniżej 50 proc. nie oznacza legitymacji nawet połowy społeczeństwa. (6,9 miliona ludzi głosowało na Po+PSL 18% ogółu)
Na sprawę trzeba spojrzeć inaczej. Co to jest UKIP? Ugrupowanie, którego sztandarowym postulatem było doprowadzenie do referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Kiedy postulat ten stał się popularny, lider rządzącej Partii Konserwatywnej przestraszył się, że UKIP dostanie nie 18 procent, a o kilka więcej, to zaś będzie go mogło kosztować większość rządową. Bo JOW działa podobnie jak ordynacja proporcjonalna z progiem, tylko ten próg jest umieszczony znacznie wyżej. Masz 25 procent i nie dostajesz nic, a rywal wszystko, ale jak podskoczysz jeszcze o dwa procent, to odwrotnie (w wersji brytyjskiej, gdy nie ma drugiej tury miedzy dwoma liderami).
Efekt? Cameron wygrał, bo przejął sztandarowy postulat UKIP i obiecał wspomniane referendum. A ponieważ tam istnieją mechanizmy zmuszające polityków do dotrzymywania obietnic, wiadomo już, że to referendum się odbędzie - za dwa lata. Nie ma UKIP w Izbie Gmin, ale mimo to jej polityczna racja istnienia została zrealizowana.
Gdyby w Wielkiej Brytanii używano ordynacji proporcjonalnej, byłoby odwrotnie. UKIP uzyskałaby, powiedzmy, 20 proc. miejsc w parlamencie. Jej wyborcy byliby reprezentowani. Doszłoby do głosowania, zapewne na wniosek UKIP, w którym jej posłowie zagłosowaliby za referendum, a cała reszta parlamentu, oczywiście, przeciw, bo jakiż by niby miała powód głosować inaczej? I tak by się marzenia o referendum skończyły, chyba, że UKIP zdobyłaby w którymś momencie ponad połowę mandatów, co się w proporcjonalnej ordynacji prawie nie zdarza, albo zahandlowałaby z inną partią, spełniając w zamian jakiś jej postulat.
Ordynacja, jaką mamy w tej chwili, tworzy pańszczyźnianą więź pomiędzy posłem a jego wojewódzkim "baronem" i samym prezesem. Los tego posła zależy całkowicie od kaprysu tej dwójki, od tego, czy baron i prezes zechcą go umieścić na liście, czy nie zechcą.
Argument "gdybyśmy mieli JOW, niepodzielnie rządziłaby PO (albo PSL, albo PiS po ewentualnej zmianie nastrojów) jest demagogią jeszcze większą niż ta o UKIP. Owszem, rządziłaby niepodzielnie partia, która zyskałaby największe poparcie. Ma to swoje minusy, ale ma i plusy. Nie mogłaby po sknoceniu tego czy tamtego usprawiedliwiać się, jak to słyszymy od ćwierć wieku, że koalicjant jej nie pozwolił, że chciała, ale nie mogła, że "wicie, rozumicie".

Ale ważne jest co innego: gdybyśmy mieli JOW, nie byłoby ani PO, ani PSL, ani PiS - żadnej z tych partii w obecnym kształcie. To znaczy, może by się tak samo nazywały, może by miały identyczne programy i na starcie składały się z tych samych ludzi, ale nie byłyby dworami poddanymi całkowicie kaprysom prezesa i wiernych mu baronów
=====================================================================================
Przy czym dodam wybory - jeżeli uda się zrealizować referendum w sprawie JOW na TAK przy +50% frekwencji - odbędą się jeszcze w starym systemie!!!
Posłowie w JOW reprezentują zatem społeczeństwo i obywateli a nie prezesa i barona. Gdyby taki Kaczyński chciał skasować Kowala to on mógłby mu spokojnie odpowiedzieć: a całuj mnie tu i tam. Ja mam za sobą swój okręg wyborczy, to mnie tam wybrali, a nie te dwie czy trzy literki, którymi zarządzasz. I jak mnie wyrzucisz z partii, to i tak wejdę do Sejmu, będziesz miał jednego posła mniej.
====================================================================================
Herbatniczku straszysz mnie nowymi mordami i cały czas trzymasz stronę starych znoszonych mord:p ???? Czyli uważasz lepiej nic nie robić???
Podkreślam chciałbym poznać wasze opinie o Polsce, wasze odczucia - zgadzacie się na to co jest teraz? Co byście widzieli jaką Polskę w jakim systemie? JOW-u nie są panaceum na rozwiązaniem wszystkich problemów, trzeba poczekać na program Ruchu Kukiza. Dla mnie Polska nie zmieniła się od lat nic poza sklepowymi pułkami i tym, że jest na nich więcej. Dalej jest w Polsce tak, że nikt przed nikim nie odpowiada i nie jest rozliczany ze swojej roboty.
====================================================================================
Macan - mówisz wyzbyć się starych polityków - no pewnie jasne czemu nie - zostawiłbyś starych? Niech nawet ludzie głosują na Kukiza aby mieć nadzieje na to, że coś zmieni - co PIS coś zmieni? Gdyby mi to napisał starszy pan po 50-60 to może bym mu dał spokój ale bądźmy poważni. Co do Stonogi to jest bardzo ciekawe czy on jest narzędziem w rękach kogoś celem osłabienia anty-systemowców czy ma jakiś swój inny cel? Przestawiając jego osobę nie możemy mieć pewności, że jest w pełni czysta. Internet szumi ona ma wiele fanów 114 zarzutów 114 uniewinnień, mafa mu nawet weszła na długi swego czasu było o tym w UWADZE na tvnie i gość stracił wszystko. Teraz jest gazeta odbudował się dziwnie szybko, sprzedaje udziały do byznesu na swojej stronie. A poza tym zna się z Panem Piotrem Tymochowiczem - polecam poczytanie na Wikipedii kim ten pan jest.

===================================================================================
Davidas
Jeszcze raz co do Stonogi to ludzie widzą w nim biznesmena nie koniecznie osobę z wizją, której mogli by zaufać. Popularność internetowa to nie wszystko o czym wie bardzo dobrze Korwin. A on ma 2 razy większą widoczność w sieci od Stonogi i to od wielu lat i nie małe pieniądze na koncie jak przystało ba arystokratę. Przy czym startował 6 -cio krotnie na prezydenta z bardzo słabymi wynikami. Dodatkowo jeżeli wieżę w struktury Kukiza powstające i rodzące się już od wyborów prezydenckich to kto stanie za Stonogą internauci?????
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
SuperMarian napisał:
Wkurza mnie hejt w internecie, system boi się zmian, pytanie czy my tez się ich boimy?
Mnie również wkurza hejt w internecie tylko, że bezsprzecznie autorami 90% całego hejtu są internauci antyrządowi, antysystemowi czyli głównie popierający PiS, Kukiza i Narodowcy. I to jest problem, bo hej powstał wraz z Kaczyńskim i Narodowcami. Kukizowcy przyłączyli się niedawno



SuperMarian napisał:
system boi się zmian, pytanie czy my tez się ich boimy?
Tak ja się boję zmian w wydaniu Pawła Kukiza bo ten człowiek oprócz krytyki wszystkiego co związane z naszym Państwem nie potrafi zaproponować nic (oprócz swoich JOWów na które problemów nie rozwiążą) konstruktywnego. Z doświadczenia życiowego wiem, że ludzie którzy żyą tylko krytyką nic nie potrafią i kierują się emocjami. A to nie profesjonalne. Ja chcę mieć profesjonalnych ludzi u władzy, a nie zbuntowanych piosenkarzy.



SuperMarian napisał:
Dajcie spokój, jak ktoś w końcu weźmie się za robienie porządków w tym kraju to tylko nam na dobre wyjdzie. No to co możemy pogadać o JOWA-ch, samym Kukizie, robieniu z niego szaleńca i hah faszysty, którym jeszcze nie był przed wyborami a po wyborach nagle zaczął się medialny atak itp. itd.
Kukiz nie zrobi porządku w kraju tylko bałagan. On się po prostu nie zna. Smerfa marudy nam nie potrzeba tylko kogoś kto ma charakter. Ja żałuję, że Premier Kopacz nie miała charakteru i determinacji zrobić porządku w PO i wcześniej pousuwać czarne owce bo teraz musimy prowadzić takie dyskusje i przygotowywać się do przejęcia władzy w kraju przez szaleńców, którzy zniweczą 7 lat skoku cywilizacyjnego Polski, który poniekąd jest autorstwa Platformy Obywatelskiej.



SuperMarian napisał:
Czy nie myślicie, że media bardzo szybko niszczą każdą nową twarz w polityce kiedy robi się niewygodna dla rządzących?
Media potrafią zniszczyć to się zgadza. Ale trzeba przyznać, że w kraju brakuje normalnej rozsądnej opozycji, która potrafi coś zaproponować, a nie organizuje marsze i wciska ludziom głodne kawałki o upadku niepodległości, agentach, żydach, masonach i czarownicach uważając jednocześnie Polaków za kompletnych durniów. Co gorsza, znaczna część Polaków to łyknęła.
 
M

MacaN

Guest
SuperMarian napisał:
Macan - mówisz wyzbyć się starych polityków - no pewnie jasne czemu nie - zostawiłbyś starych? Niech nawet ludzie głosują na Kukiza aby mieć nadzieje na to, że coś zmieni - co PIS coś zmieni? Gdyby mi to napisał starszy pan po 50-60 to może bym mu dał spokój ale bądźmy poważni. Co do Stonogi to jest bardzo ciekawe czy on jest narzędziem w rękach kogoś celem osłabienia anty-systemowców czy ma jakiś swój inny cel? Przestawiając jego osobę nie możemy mieć pewności, że jest w pełni czysta. Internet szumi ona ma wiele fanów 114 zarzutów 114 uniewinnień, mafa mu nawet weszła na długi swego czasu było o tym w UWADZE na tvnie i gość stracił wszystko. Teraz jest gazeta odbudował się dziwnie szybko, sprzedaje udziały do byznesu na swojej stronie. A poza tym zna się z Panem Piotrem Tymochowiczem - polecam poczytanie na Wikipedii kim ten pan jest.
Wikipedia, UWAGA w TVN-ie. Zaiste masz znakomite źródła informacji.

A teraz merytorycznie.



SuperMarian napisał:
zostawiłbyś starych? Niech nawet ludzie głosują na Kukiza aby mieć nadzieje na to, że coś zmieni - co PIS coś zmieni?
Nie, nie, nie ! Ty nic nie rozumiesz. System trzeba zmienić OD ŚRODKA, a Kukiz wprowadzający nowych polityków wprowadzi nowych ZŁODZIEI. No i... tak, wolę zostawić starych złodziejaszków dobrze ułożonych z przywódcami światowymi, niż wprowadzić nowych, nieogarniętych, ale zarazem równie chciwych. Widzisz... Tusk kilka dni temu znaczył więcej od Putina, siedział na rozmowach krajów G7, rozmawiał sobie swobotnie z Obamą, Merkel, jak równy z równym. No to ja już wolę takiego polityka od młokosa, który i tak będzie zgarniał wszystko do siebie.

Co do zmiany systemu - by go dokonać, należy przeprowadzić grubą kreskę. Jak ? Wyrzucić prokuratorów, policjantów, wojskowych, sędziów. Politycy to tylko narzędzia w rękach tych, których wymieniłem z dopiskiem jeszcze biznesmenów. Ty chcesz zmienic tylko fasadę, ale pod nią kryje się zgniły system.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
pan k napisał:
JOW promuje największe partie i nie odpowiada poglądom społecznym oraz chroni największe partie przez utratą mandatu . UKIP zdobyło 13 % lub 14 % głosów. Mieli by sporo posłów a przez JOW zdobyli tylko jednego posła i tak samo jednego posła mają Zieloni którzy mają marginalne poparcie. Zawsze wygrywa ten sam poseł ale ludzie postanowili wybrać innego . Nie udało się to i zabrakło nie wielu głosów . Stary poseł nie ma mandatu do sprawowania mandatu i zdecydowało o tym bardzo mała liczba głosów . Najbardziej przegrany jest nowy poseł. Zdobył by mandat ale powodu JOW nie dostał mandatu i tym sposobem wyniki nie odpowiadają poglądom społeczeństwa . JOW chroni przed wejściem nowych partii . JOW jest antydemokratyczny . Normalnej ordynacji partia która dostaje 13 % lub 14 % ma sporo posłów a przypadku JOW traci na tym i zyskuje tylko 1 posła i jest to absurd i satyra. Istnieje sporo ryzyko że pomimo 13 % lub 14 % nie prowadziła żadnego posła i wtedy jest większa parodia . Jak widać po liczbach JOW nie opowiada poglądom społecznym. UKIP wyborach do Europarlamentu 2014 wygrało i zdobyło aż 26 % . Tylko JOW zabiera ich posłów. Gdyby obowiązywał JOW to Kukiz jako jedyny dostał by mandat lub nie prowadził by żadnego posła a zyskał sporo głosów. Przypadku normalnej ordynacji i sondaży prowadził by sporo posłów.
Jeśli tak to ma wyglądać to JOWom raczej bym podziękował



MacaN napisał:
Nie, nie, nie ! Ty nic nie rozumiesz. System trzeba zmienić OD ŚRODKA, a Kukiz wprowadzający nowych polityków wprowadzi nowych ZŁODZIEI. No i... tak, wolę zostawić starych złodziejaszków dobrze ułożonych z przywódcami światowymi, niż wprowadzić nowych, nieogarniętych, ale zarazem równie chciwych. Widzisz... Tusk kilka dni temu znaczył więcej od Putina, siedział na rozmowach krajów G7, rozmawiał sobie swobotnie z Obamą, Merkel, jak równy z równym. No to ja już wolę takiego polityka od młokosa, który i tak będzie zgarniał wszystko do siebie.
Zgadzam się. Politycy są jak naród. Są uczciwi i nieuczciwi. Nie ma opcji politycznej bez nieuczciwych polityków. Ale wolę już profesjonalistów ze znajomościami i kontaktami u największych grubych ryb świata, nawet jeśli wśród nich zdarzają się cwaniaki niż rozwrzeszczaną amatorszczyznę, która nic nie załatwi dla Polski.
 

Wojtek Bakun

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
43
pan k przepisał chyba jakiś podręcznik partyjny pt. "Jak zniechęcić ludzi do JOW" :) Zero konkretów, same ogólniki.

Tak nie wyglądają JOW ! Zachęcam do trochę głębszej lektury, a nie bezmyślnie przepisuje Pan jakieś slogany.
 
Do góry