gupie pytanie? :D

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
siema! mam takie pytanie. mianowicie czym sie uzupełnia ten zbiorniczek w Golfie 3 jeśli poziom cieczy jest juz na minimum? co tam sie leje?

pytanie drugie? czy do Golfa 3 wlewa się gdzieś płyn do chłodnicy? ...czy to własnie ten zbiorniczek wyrównawczy jest od tego? niech mnie ktoś oświeci..hehe!
 

Attachments

  • See_you_later_Alligator.jpg
    See_you_later_Alligator.jpg
    38,4 KB · Wyświetleń: 57
S

Silvesters

Guest
Hehe, ale który zbiorniczek? bo są jak w kazdym aucie 3, płyn spryskiwaczy, płyn hamulcowy i płyn chłodniczy!
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
Tak, to było bardzo głupie pytanie.ehh...Ile masz lat? 5? Napisz coś konkretnego...może fotka jakaś? Byśmy Ci pomogli jakoś wtedy.Zaznacz na fotce co chcesz uzupełniać and send to forum.
 

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
ja pierdziule ...no zbiorniczek do płynu chłodniczego! czytajcie uwazniej;) normalnie tam nalac płyn do chłodnicy czy co?



taki cuś ...czym to dziadostwo się uzupełnia???
 

Attachments

  • 185007061.jpg
    185007061.jpg
    38 KB · Wyświetleń: 73
S

Silvesters

Guest
W pytaniu pierwszym nie napisalas ze to ma byc ciecz chłodząca, bo płyn do spryskiwaczy to tez ciecz!! A uzupełnia sie to specjalnym płynem chłodniczym, nie wlewaj wody:p
 
S

Silvesters

Guest
No ja nie mam golfa, ale jezeli jest korek w tym zbiorniczu, a na 99% jest to własnie tam trzeba wlac ten niebieski płyn do chłodnic:p
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
A wlewaj gdzie chcesz tą ciecz..byle by nie do oleju :lol:

W sumie jesli sie pomylisz i wlejesz płyn do chłodnic do pojemnika od spryskiwaczy to nic się nie stanie - w drugą stronę chyba też (zależy jakie właściwości ma płyn do spryskiwaczy- odnośnie ciśnień i temperatury, ale zakładam że takie same jak woda :] więc spoko)

Więc jeśli od tego pojemniczka prowadzą jakies rurki do chłodnicy to znaczy że to własciwy pojemnik - tam wlewaj :)
 

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
danke! o to mi chodzilo,bo kiedys widzialem jak gosciu uzupelnial ten zbiorniczek od chlodnicy jakas woda! ...i tak sie zastanawialem czy przypadkiem nie mozna np zamiast plynu chlodniczego wlac tam wody destylowanej jak ten gosciu? no ale mniejsza z tym....pozdro!
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
danke! o to mi chodzilo,bo kiedys widzialem jak gosciu uzupelnial ten zbiorniczek od chlodnicy jakas woda! ...i tak sie zastanawialem czy przypadkiem nie mozna np zamiast plynu chlodniczego wlac tam wody destylowanej jak ten gosciu? no ale mniejsza z tym....pozdro!
Zamiast płynu (np. Petrygo ) można do chłodnicy wlac zwykłą wodę..ale chodzi tu głównie o jej właściwości tzn . Woda szybciej zamarza w zimie i szybciej wrze , a płyn chłodniczy trudniej zamarza i wytrzymuje do temp bodajże 135 stopni. Ja jednak wolę płyn.
Pozdro
 

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
no o to chodzi :) ... ja tam wole piwo ale jak niektorzy wola Petrygo to ich sprawa! ahahahahahaha...smieje sie! brechta.... pozdro!
 
S

Silvesters

Guest
Na lato moze byc i woda, ale na zimę woda odpada bo ci rozwali cos jak woda zmieni obiętość:D
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
ja tam wole piwo ale jak niektorzy wola Petrygo to ich sprawa! ahahahahahaha...smieje sie! brechta.... pozdro!
Wiesz..petrygo takie fajne błękitne..i ta jedyna w swoim rodzaju kusząca nuta zapachowa , każdy by się skusił :lol: // joke :p

Na lato moze byc i woda, ale na zimę woda odpada bo ci rozwali cos jak woda zmieni obiętość:D
Najgorsze jesli tym "czymś" będzie blok silnika :niepewny: ..
 

Panczo

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Dobiesław
Wode to sobie mozecie lać do s21 alo ciągnika, kazdy wie, że woda po przegzaniu wytraca kamien który osadza sie na ściankach chlodnicy i spada wtedy jej wydajnoś, po drugie woda wrze w 100stopniach a płyny jak było napisane około 135stopni. Ma to duże znaczenie bo współczesne silnik temperature pracy silnika produceci okreslają od 80-90 do nawet 130stopni. Mimo ze jest to układ zamkniety to i tak woda nie da rady, nie wiezysz? Przyjzyjcie sie od ilu zaczyna sie czerwone pole na wskażniku temperatury cieczy chłodzącej. Napewno jest około 120 stopni. Pozdrawiam :papa:
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Dlatego woda jest środkiem zastępczym..kiedy powiedzmy z różnych powodów mamy znaczący ubytek płynu będąc w trasie..i nie ma innego wyjścia. Tylko że potem po zmieszaniu z wodą płyn traci swoje właściwości i albo go trzeba wymienić (zwłaszcza na zimę ) albo są koncentraty specjalne do wody, które polepszają jej parametry.
No ale dość gdybania..sam popieram lanie tylko płynu..:eek:k:
 

Panczo

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Dobiesław
Osobiście nie polecam wody w zadnych ekstremalnych warunkach, na trasie sa stacje benzynowe co pare kilometrów, ale wiadomo jak to jes:) jezeli jest potrzeba uzupełnienia woda to póżniej lepiej wymienic płyno-wode na nowy i miec gwaranje- pewnoś niż bawic sie w koncentraty bo nigdy nie trafimy na prawidłowa temperature zamarzania. Pięć litrów płynu kosztuje od 30-50 zł wymina około 15-30zł Samochód to skarbonka, niestety, ale dzieki nim zarabiam:) Z pełnym szacunkiem :klaniasie:
 

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
dzieki wszystkim za wyczerpująca informacje :) .... jakby co to bede walil z problemami do Was ;P ...

sayoNARA





heineken1.jpg
 
Do góry