Gry planszowe - jakie polecacie? Opinie itd

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Witam ;)
Mam taki mały problem, potrzebuję pomocy. A sprawa wygląda tak:
Mam bratanka w wieku 6 lat. Jest to dziecko strasznie ruchliwe i wszędzie będące. Interesuje się wszystkim jak dziecko w takim wieku ale największą radość sprawia Mu zabawa pieniędzmi, prawdziwymi ale i zabawkowymi nie pogardzi. A teraz sedno. Na Mikołajki dostał grę planszową Eurobiznes i jest tą grą zachwycony. Sprzedawanie, kupowanie, wydawanie i zbieranie pieniędzy sprawia Mu tyle radości...
Teraz zbliżają się Jego 7 urodziny i chciałabym Mu sprezentować grę planszową coś w stylu właśnie tej, co już ma. Oczywiście nie identyczną ale planszówkę, dla kilku osób, byśmy mogli grać wszyscy razem. Cena raczej nie gra roli. Przydział wiekowy raczej też nie, gdyż Eurobiznes jest od 14 lat [pisze na opakowaniu] a On gra dokładnie z instrukcją, nie oszukuje, wszystko dokładnie liczy i... zawsze wygrywa! =)
Znacie może takie gry? Albo jakieś inne planszówki, które wciągnęły Wasze dzieci?
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Może "Gra w życie - blaski i cienie" co prawda nie ma tam banknotów, ale zamiast gotówki są karty kredytowe. Widziałam, że na allegro są jakieś tańsze odmiany tej gry. Ja osobiście grałam w te co podałam i naprawde wciąga.
A poza tym jak się orientuję są gry na wzór eurobizensu - monopoly, gra PRL, biznes po polsku
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Dziękuję za pomoc. Chyba będę skłonna kupić tę: "Gra w życie - blaski i cienie". W sumie mnie też troszkę zaciekawiła no i recenzje ma całkiem niezłą. Szukałam, tak jak piszesz, tańszych odpowiedników i jak na razie nic ale ogólnie to gra nie jest bardzo droga. Jeszcze raz dziękuję =)
 

Lencik

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Kraków
A macie może propozycje jakiś ger planszowych dla dziecka w wieku 3 lat?
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Trzylatki lubią grać w domino i memo - na razie takie gry powinny wystarczyć, Są też planszówki - takie łatwe wersje chińczyka, z zadaniami dla małych, np. z Kubusiem Puchatkiem - fajne.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Z gier dla dzieciaków jest trochę fajnych, podrośnięte lubią już nawet coś w stylu prostego monopolu albo scrable, to całkiem fajne na naukę słówek, ale z typowych prostych to chińczyk, warcaby, a te "blaski i cienie" znam z opinii innych mam i bardzo chwaliły.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, a czy któraś odwiedziła ten wielki sklep dla dzieci w blue city? jeśli jest ktoś z Wawy :))) znajoma mnie ciągnie od jakiegoś czasu i chyba w końcu muszę się wybrać :)
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Generalnie jest masa świetnych gier podzielonych na kategorie wiekowe oraz na to jakie korzyści edukacyjne mają przynieść dzieciakom (nastawione na liczenie, czytane, sortowanie, pamięciowe, logiczne itp).

Z gier planszowych dla 5-6 latków fajne są np: pedzace zolwie.
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Ja polecam dla dziecka w tym wieku taką grę edukacyjną: ,WIELKA GORA MADROSC Dzięki temu dziecko wzbogaca swoją wiedzę przyrodniczą, także w ten sposób uczy się przydatnych informacji.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ah albo coś z "klasyków":) kiedyś były też fajne gry, np. żabki :)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
U nas sprawdzały się też gry związane ze słowami, no i nieśmiertelny monopol dla dzieci :p
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Obejrzałam sobie te "słowo stwory" dla dzieci i wyglądają całkiem ciekawie :)
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
W ogóle gry Egmonta to bardzo fajne pozycje. Ślicznie wydane i z fajnym pomysłem :) Ostatnio daliśmy w przencie "siostrzenicy" Pędzące Żółwie i młoda grała cały dzień - z nami oczywiście ;) Śliczny jest też owczy pęd - no dałabym się pokroić za figurkę czarnej owcy :p Zobacz sobie resztę ich gier Ja co patrzę na półki z grami to mam ochotę przywłaszczać na własny użytek ;)
 
A

annabela

Guest
Domino, memory, grzybobranie - nasze ulubione! I klasyk - chińczyk! do gry z całą rodzinką!
 
M

Marysiaaq

Guest
Ważne, by zabawka spodobała się dziecku. Moja córa przepada za grami planszowymi, różnymi rodzajami puzzli czy łamigłówek. Ja bardzo się z tego cieszę, bo są to kreatywne zabawki, widać córcia wdała się w mamę :) Tego typu zabawki są stosunkowo tanie, także można dość często sprawić taki prezent. Nie mam za dużo wolnego czasu, więc zazwyczaj zakupy robię przez Internet.
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
To fajnie, że tyle ludzi gra w planszówki. Świetnie rozwijają wyobraźnię, logikę. Dla starszych polecma Carcassone, jest dużo dodatków a grać można wspólnie z dzieckiem.
 

stokrotka42

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Malaru napisał:
Witam ;)
Mam taki mały problem, potrzebuję pomocy. A sprawa wygląda tak:
Mam bratanka w wieku 6 lat. Jest to dziecko strasznie ruchliwe i wszędzie będące. Interesuje się wszystkim jak dziecko w takim wieku ale największą radość sprawia Mu zabawa pieniędzmi, prawdziwymi ale i zabawkowymi nie pogardzi. A teraz sedno. Na Mikołajki dostał grę planszową Eurobiznes i jest tą grą zachwycony. Sprzedawanie, kupowanie, wydawanie i zbieranie pieniędzy sprawia Mu tyle radości...
Teraz zbliżają się Jego 7 urodziny i chciałabym Mu sprezentować grę planszową coś w stylu właśnie tej, co już ma. Oczywiście nie identyczną ale planszówkę, dla kilku osób, byśmy mogli grać wszyscy razem. Cena raczej nie gra roli. Przydział wiekowy raczej też nie, gdyż Eurobiznes jest od 14 lat [pisze na opakowaniu] a On gra dokładnie z instrukcją, nie oszukuje, wszystko dokładnie liczy i... zawsze wygrywa! =)
Znacie może takie gry? Albo jakieś inne planszówki, które wciągnęły Wasze dzieci?
Jeśli chłopak interesuje się banknotami i monetami to mam dla niego dwie propozycje:
Kasa Edukacyjna - dobra gra dzięki, której nauczy się obliczać i wydawać resztę oraz
Biznes po polsku- coś jak monopol ale dostosowane do polskich realiów, a o wiele lepiej wykonane niż eurobiznes.
Osobiście sprawdziłam na swoich dzieciach. Myślę, że bratanek będzie zadowolony.
 
Do góry