Grill i trawienie

Ala41

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja słyszałam, że kminek dodany do potraw pomaga, przy tzw. ciężkich daniach ;) ale sama nie stosowałam, więc trzeba byłoby poszukać informacji.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
WandaKamecka napisał:
Te moje "ciężko chemiczne" nie są ;) Można je kupić bez recepty, ale i tak konsultowałam ich skład z siostrą, która jest farmaceutką i z lekarzem rodzinnym. Nie mieli zastrzeżeń.
Nie mam problemu z tego typu lekami. W końcu są po to by pomagać w potrzebie, a nie wywoływać niestrawność. Najlepiej to chyba unikać przejadania się, czy tego, co szkodzi, ale nie zawsze się to udaje, więc lepiej mieć przy sobie coś skutecznego.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Nie przejadać się i stosować zioła. Kminek dobry na to, mięta, rumianek.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
robson12 napisał:
Te moje "ciężko chemiczne" nie są ;) Można je kupić bez recepty, ale i tak konsultowałam ich skład z siostrą, która jest farmaceutką i z lekarzem rodzinnym. Nie mieli zastrzeżeń.
Nie mam problemu z tego typu lekami. W końcu są po to by pomagać w potrzebie, a nie wywoływać niestrawność. Najlepiej to chyba unikać przejadania się, czy tego, co szkodzi, ale nie zawsze się to udaje, więc lepiej mieć przy sobie coś skutecznego.
Otóż to! Ja nie jestem lekomanką i jak mnie boli głowa to raczej wietrzę mieszkanie i idę na spacer niż od razu sięgam po tabletkę, ale czasem jednak trzeba sobie pomóc ;) Wszystko jest dla ludzi.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
No tak, z lekami nie należy przesadzać. Bóle głowy też są różne i czasem wietrzenie pokoju lub spacer pomaga, czasem nie. Podobnie z niestrawnością. Jakoś sobie człowiek musi radzić, a po co ma cierpieć, jak rozwiązanie jest proste. Choć zgodzę, że niczego nie można nadużywać.
 

Justynka19

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
dobre są zioła, np. mieszanki z koprem, czy też mięta, albo kieliszek alkoholu
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Wiadomo, że z lekami nie ma co przesadzać. I nie brać też od razu tabletek jak tylko zaboli Cię lekko brzuch. Ale jak jesteś na wakacjach i zjesz coś za tłustego, o co nietrudno, to lepiej szybko poradzić sobie z problemem niż się męczyć i tracić urlop na chorowanie.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Z ust mi to wyjęłaś. Wakacje, wyjazd i głupie przeziębienie to klęska, więc czy grypa czy niestrawność człowiek stara się jak najszybciej postawić na nogi, żeby nie tracić nic z wakacji, za które sporo zapłacił. Nie ma czasu na eksperymenty liczą się skuteczne środki.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
No właśnie! W domu można eksperymentować, pić zioła i takie tam. Wyjazd jest po to, żeby czerpać z niego słońce i wrócić wypoczętym, a nie sfrustrowanym, że pół urlopu spędziło się w hotelu.
 

MillkiWay

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja zawsze pod ręką dicopeg 10g bo często na wakacjach lub imprezach gdzie zjem więcej lub coś tłustego dopadają mnie zaparcia i wzdęcia. a takie dolegliwości potrafia popsuć humor :(
 

vitald

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2019
Posty
11
Punkty reakcji
0
Niestety 200 gramów kiełbasy przyrządzonej na tradycyjnym grillu węglowym dostarcza nam 100 razy więcej benzo(a)pirenu niż 20 wypalonych papierosów
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
74
Punkty reakcji
3
Rzadko jem coś z grilla ale jak już to zawze kończy się to wzdęciai i bólem, zazwyczam mam ulgasim ze sobą jak mam w planach takie jedzenie, na wzdęcia najlepszy i nie kosztuje dużo. Chyba to już starość bo coraz rzadziej mogę sobie pozwolić na takie jedzenie ;(
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Grill, czy inne imprezy to jedno, ale sezon śubno-weselny też potrafi dać brzuchowi w kość. Jedzenie tak dużo i to przez całą noc nie działa zbyt dobrze na układ pokarmowy, wiec trzeba się jakoś ratoawć.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
To wtedy jak ktos ma problemy z brzuchem , głównie wzdęcia i gazy to może poratowac się ulgasimem :) Tabletki niezwykle skuteczne i szybko działają co jest ważne przy tych dolegliwościach. Powiem szczerze, że jak wybieram się na takie rodzinne imprezy to tabletki wrzucam do torebki ;)
 

czrn

Zbanowany
Dołączył
9 Grudzień 2021
Posty
13
Punkty reakcji
0
Zastanawiam się nad nowym grillem. Myślicie, ze gazowy jest lepszy jeśli chodzi o kwestię trawienia?
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Chyba zależy czy lubisz "otoczkę" towarzyszącą grillowi tradycyjnemu (rozpalanie, pilnowanie, "gaszenie" nadmiernych płomieni, zapach). Jeśli na tym Ci nie zależy to pewnie gazowy ;) Dla mnie osobiście robienie grilla na tradycyjnym sprzęcie wiąże się z dużo wieksza ilością pracy. Poza tym trzeba go cały czas pilnowac, aby coś się nie przypaliło. Nie ma też takiej dobrej kontroli temperatury jak na grillu gazowym, tak więc nie da się przyrządzić wielu potraw (na przykłąd steka na tradycyjnym grillu nie zrobisz).

Dla mnie zdecydowanie wygrywa grill gazowy. Polecam wybrać się do Leroy Merlin, widziałam ostatnio jak odwiedziłam, spory wybór grilli na ten sezon. Nie warto jest czekać do sezonu, bo zwykle wtedy ceny rosną, a i dostępność nie jest duża.
 

joasialas

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2022
Posty
7
Punkty reakcji
1
Faktycznie zioła są ok i dla żołądka i dla smaku mięsa: ja daję koper włoski, kminek, tymianek i czasem lubczyk. A tak w ogóle to jak grillujecie mięso? Bo to też ma znaczenie nawet przy grillu gazowym ;)
 
Do góry