Gramatyka j.angielskiego

abc1000

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
2
Cześć,wie ktoś może jak skutecznie uczyć się gramatyki języka angielskiego ?
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Skutecznie oznacza regularnie. Naukę języka powinno rozpoczynać się od postawienia sobie celu i od ogromu motywacji. Codziennie dwa razy w ciągu dnia powinieneś wyznaczyć sobie godzinę na powtórki. Polecam na początek darmowy i dostępny do pobrania kurs interaktywny angielski mówisz i rozumiesz (można pobrać z chomika).

Pamiętaj jednak, iż gramatyka to nie wszystko. Należy zestawić ją równolegle ze słownictwem. No i sumienność, sumienność, sumienność przede wszystkim.
 

Lemonka83

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
100
Punkty reakcji
1
No i poza programem, w wolnym czasie, kiedy np czekasz na autobus staraj się układać sobie zdania po angielsku w wybranym czasie. Najlepiej dotyczące otaczającej cię rzeczywistości. Nie dość, że poćwiczysz gramatykę, to jeszcze utrwalisz słownictwo ;)
 

Kramer

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2017
Posty
40
Punkty reakcji
2
abc1000 napisał:
Cześć,wie ktoś może jak skutecznie uczyć się gramatyki języka angielskiego ?
To zależy po co się jej uczysz. Jak na egzamin lub testy, to musisz przerobić ile zdołasz zadań, które występują na egzaminie lub teście.
Jeśli do tego, żeby poprawnie mówić, to moim skromnym zdaniem biegła znajomość gramatyki nie jest ci zbytnio potrzebna, oprócz podstawowych zasad. Bardziej będą liczyły się konstrukcje, zwroty i frazy, które są normalnie używane i biegłość w ich płynnym wykorzystaniu.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
 

Eva230

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2023
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zależy do czego ta gramatyka jest potrzebna. Tak naprawdę dosyć ciężkie są czasy w języku angielskim ale nie trzeba uczyć się ich wszystkich. Jeśli celem jest wyjazd za granicę czy po prostu używanie języka w celach komunikacji to wystarczy 5 czasów, Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple i Future Simple. Tak naprawdę, wystarczyłby poszukać nawet jakiś prosty kurs e-learningowy z angielskiego online. Czasem nie ma sensu gmatwać się tak bardzo w gramatyce a lepiej zrozumieć i poćwiczyć to co jest konieczne ale dosyć gruntownie. Najważniejsze to uporządkowanie sobie wiedzy w głowie i nie mylenie np. jednego czasu z drugim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry