Graficiarze

M

marcinkam

Guest
Grafitti powstaje, żeby urozmaicić naszą codzienność. Ci artyści bezinteresownie upiększają nasze miasta, żeby nasze życie stało się bardziej kolorowe, a nie szare i nudne. Poświęcają czas, pieniądze, ryzykują wysokie grzywny. Mam do nich wielki szacunek. Sam próbowałem, ale Bóg trochę poskąpił mi talentu :p
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Nie ma czegoś takiego jak subkultura grafficiarzy. Jest to element kultury hiphopowej. Nie odrębna subkultura.
 

KasieniaC

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
Zdecydowanie artyści dodają naszemu miastu kolory wiem że starszym ludziom nie koniecznie się to podoba ;D
 
K

kamilll27

Guest
Nie każdemu się to podoba, ale gdy ktoś ma talent do tego, to efekty są zadowalające i nikt nie powinien mieć nic przeciwko temu.
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Dla mnie to jest poniekąd sztuka jeśli się ją dobrze ukierunkuje. Ciekawym pomysłem jest celowe oddawanie graficiarzom powierzchni do ozdobienia. Cieszy mnie bardziej kolorowa ściana aniżeli szary mur.
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Sam maluje, ale nie wulgaryzmy i penisy tylko profesjonale grafy. Graffiti to street art, sztuka XXI wieku.
 

MariuszW-M2

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Gdy mówimy o grafitti, mamy na myśli sztukę, a nie obsceniczne malunki naskalne :) Grafitti to sztuka, niezwykle trudna ale atrakcyjna, zaś graficiarze to ludzie z pasją, którzy kochają to, co robią. Niestety, stereotypowo są myleni z wandalami, którzy wypisują wulgaryzmy spray'em.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Graffiti czyli sztuka miejska, jak już ktoś zauważył nie jest żadną subkulturą. To jest zaledwie jeden z czterech elementów hip hopu... niektórzy mówią, że pięciu ale mniejsza. Nie jest to zbyt bezpieczne, zwłaszcza gdy robisz to w miejscach typu PKP i inne takie. Nie raz było słychać, o służbie ochrony kolei (czy czymś takim) która do nich strzelała. Mi to się podoba, tylko że nie chodzi mi, o jakieś tagi typu ,,jp na 100%" ale prawdziwe graffiti. Teraz moje miasto raz do roku organizuje nawet ewenty, gdzie można sobie na legalu pobrudzić sprayem także spoko ;)
 

Redevil26

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Małopolska
Witam sam szukam jakiegos Graficiarza z Okolic Krakowa :) mam do pomalowania Autko :) prosze o pw jesli jest ktos z dobrą ręką do tego
 

nico77

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja ich dziele na artystów i chuliganów, bo tak jest.
Niestety tych pierwszych jest dużo dużo mniej.
 
Do góry