Graffiti w pokoju

girll115

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
195
Punkty reakcji
2
Miasto
Bydgoszcz
Hej!

Mam zamiar pomalować jedną ze ścian w pokoju. Jest zwyczajnie wygładzona, biała. Chciałabym, aby powstało na niej graffiti, od napisów poprzez rysunki, z małymi elementami, wymagającymi dokładności. Tutaj się pojawia problem. Ponieważ puszką farby bardzo łatwo zapryskać ścianę. Jednak ja potrzebuję farb do tych drobniejszych szczegółów, które trudno narysować, czy wypełnić sprayem..
Pojawia się moja prośba do osób siedzących w temacie, czym mogłabym malować?
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Pędzle i farby akrylowe. Polecam jednak te do ścian nie dla plastyków ponieważ jednak są przystosowane. Nie polecam jednak do malowania takich rzeczy pigmentów.
Jeżeli się za to bierzesz to myślę, że masz orientacje trochę w temacie a jeżeli nie to mogę podpowiedzieć, że do spraya można dokupić różne końcówki.
Musisz napisać dokładnie o co Ci chodzi to może uda mi się podpowiedzieć. Jeżeli chodzi np. o pociągnięcie ładnej cienkiej lini są specjalne pędzle w sklepach plastycznych (takie z długim włosiem) dzięki nim linia jest gładka.


ah zapomniałam dodać. Jeżeli chodzi o pracę pędzelkami to z takich normalnych do malowania polecam nylonowe do zakupienia również w sklepach plastycznych. U mnie najbardziej się sprawdzają
 

girll115

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
195
Punkty reakcji
2
Miasto
Bydgoszcz
dziękuję za odpowiedź. czyli będę musiała raczej poszperać w tych farbach akrylowych i pędzelkach.
w szczególności będą teksty w stylu graffiti, throw upy, postacie animowane, charakterystyczne duże oczy itd..
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Wiesz na upartego można kupić farby akrylowe w tubkach lecz się bardzo różnią. Odbijają bardziej światło no i słyszałam, że na ścianie często pękają. Wiadomo jednak, że wysoki byłby koszt w większej gamie kolorów jakby miało się kupić po puszce litrowej. Zawsze komuś zostają jakieś zlewki po remoncie, popytaj. Możesz spróbować i z tubeczkami jak się nie uda. Na allegro kiedyś zamawiałam po ok 6zł za kolor ale nie były to rewelacyjnej jakości farby. Lepiej dołożyć parę złoty niż zamawiać chińskie badziewie zwłaszcza, że ten malunek ma troszkę posłużyć.
Jak podeślesz projekt to chętnie Ci podpowiem.
 
M

maku511

Guest
czy znacie kogoś kto podjął by się zrobienia graffiti w prywatnym mieszkaniu, oczywiscie za kase i ile moglo by to kosztowac?
 

Aerografit

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
maku511: Jeśli jesteś z okolic Małopolski lub Śląska polecam: Aerografit Studio - aerografit.pl
Zajmuję się między innymi malowaniem graffiti ale metodą airbrush jest to dokładniejsza, efektywniejsza i nierzadko tańsza alternatywa tradycyjnych farb w sprayu. Oczywiście przy swoich realizacjach nie rzadko sięgam po puszki Montany. Co do pytań o cenę - tak naprawdę nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od metrażu i trudności wykonania wymaganego projektu i wszystko należy zawsze ustalać indywidualnie. Jednak mimo to postanowiłem stworzyć własny cennik, który choć w pewnym stopniu pomoże określić ramy cenowe takiego zabiegu - do zapoznania się na mojej stronie.
W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiem i pomogę.
 
Do góry