Gothic Lolita

JJ_T

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Tak, w Polsce chyba budzą jak na razie śmiech, ale może to się zmieni.
 

Lady Vicca

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
http://krakow.gazeta...mi_Krakowa.html
I oto tworzy się stereotyp. To paskudztwo absolutne na tym zdjęciu. A przecież lolitki są tak ładne. To absolutnie piękny ubiór ale pasuje tylko japonką z uwagi na ich fizjonomię. http://i.pinger.pl/pgr219/1ec4acd30009fb644d7cef5d/gothic-lolita.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3467/3368810108_264fc39b23_o.jpg
Te dziewczyny są śliczne!
Ale polki nie pasują a Polacy to nie tolerancyjne bydło. Nie są w stanie zaakceptować zupełnie niczego co wychodzi poza ich wąskie rameczki.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@up kobieto nie odkopuj masy starych tematów bo na dzień dobry załapiesz się na ostrzeżenie^^.
Poza tym, ta sukienka w ostatnim linku nawet nawet...
Edit:
@Einherjar dzięki będę pamiętać
@Hanadai powiedzmy, że akurat użytkowniczka poruszyła te tematy, które w miarę by mnie zaciekawiły i ten akurat jest w miarę "świeży" ^^.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Jeżeli chce się wypowiedzieć o gl, to czemu miałaby tego nie zrobić? Bo ostatni post jest sprzed roku? No proszę...

Gothic lolita to subkultura estetyczna, o ile w ogóle można nazwać ją subkulturą.

Ale sukienki śliczne, a te buty... :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
@up kobieto nie odkopuj masy starych tematów bo na dzień dobry załapiesz się na ostrzeżenie^^.
Poza tym, ta sukienka w ostatnim linku nawet nawet...

Już raz dostałem osta za wypominanie tego komuś, więc uważaj. Złowieszcze oczy patrzą.
 

djstonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
56
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
Warszawa
Fajne, potrzeba jest trochę różnorodności w naszym czasem szarawym kraju ;-)
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
Tak tylko jak dla mnei to jest przebranie się, tak jakby ukrywanie się i nadawanie sobie nowej tożsamości. Fajnie to wyglada kiedy jest dopracowany, dobrany do sylwetki to wtedy tak wyglada pieknie:) W innym przypadku trochę straszy. Dla mnie jęsli ktoś chce isę tak ubierać to jego sprawa, chce się tak ubierać to ma moje błogosławieństwo.
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Styl ubierania dobry dla małolatek.
Bez watpienia nie jest to żadna subluktura lecz sposób na wyróżnienie się z tłumu w kraju kwitnącej wiśni. Ludzie żyją tam w ciągłym napieciu i biegają od pracy do pracy, od szkoły do zajęć pozalekcyjnych (często, w zasadzie niemal zawsze, mają narzucone odgórnie jak się ubierać czy czesać do szkoły, a nawet pracy więc gdy wreszcie uda im się złapać chwilę luzu, szaleją często przebierając się w różne ulubione postacie z anime czy mang. Mają takiego bzika i trzeba im to wybaczyć.
Swoją drogą, podziwiam ich odwagę, ja bym tak nie wyszła na ulicę.
 

Illidanna

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
42
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Warszawa/Nowa Iwiczna
nie nazwałabym tego subkulturą, nie ja jedna jak widzę.

Ubrania tego typu są śliczne, i nie tylko gothic loli, ale wszystkie rodzaje japan loli (jest tego chyba z tuzin jak nie więcej), jednak moim zdaniem należy je zostawić Azjatkom. Ich drobne buzie, drobna budowa cała, bardzo delikatny rys twarzy itp. ślicznie pasuje do masy koronek, kokardek i falbanek. Rasa biała cechuje się masywniejszą budową ciała (np. szerszym zarysem ramion, ud i bioder) i wyrazistymi rysami twarzy i nie wygląda to dobrze gdy dorosła kobieta, a nawet nastolatka wbija się w te wszystkie "flufiaste" warstwy ubrań.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Ich drobne buzie, drobna budowa cała, bardzo delikatny rys twarzy itp.
Uuu, jeśli myślisz, że tak wygląda każda Azjatka, to radzę pojechać w tamte rejony i przekonać się na własnej skórze ;) Te "delikatne" dziewczynki, które można obejrzeć sobie na zdjęciach w Google, to najczęściej modelki specjalne wybrane do tego typu sesji.
 

Illidanna

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
42
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Warszawa/Nowa Iwiczna
jasne, nie każda Azjataka tak wygląda, ale sporo ich w życiu widziałam, po Warszawie sporo się kręci Azjatów różnej maści, Wietnamczyków, Japończyków, Chińczyków a nawet i Koreańczyków, i naprawdę naprawdę najczęściej mają delikatne, "urocze" rysy.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
No cóż, ja byłam w Wietnamie i za wiele drobnych, uroczych dziewczynek tam raczej nie ma.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Widoczność nadzwyczajna!
Ale podobno jest to podyktowane tchórzostwem. Że niby agresor przestraszy się wyglądu i nie zaczepi ...
Jeśli to przeczyta jakiś "gotyk". to niech zaprzeczy.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Szanuję "gotyczki". Są, oczywiście, widoczną i wyróżniającą się odmiennością spośród szarego tłumu i petaczków w portkach o kroczu skrojonym w taki sposób, że pęta się toto w okolicy kolan.
Elegancja Francja :109: Oklaski dla "Lolitek" :bober:
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Trochę czasu minęło od mojej ostatniej wypowiedzi. Ostatnio zaczęłam się zagłębiać w Lolita Fashion i stwierdziłam, że ta moda jest wręcz stworzona dla mnie :ninja2: Jeśli chodzi o strój, to jak na razie słyszę same pozytywne komentarze, co oczywiście jest miłe i bardzo motywujące i mam nadzieję, że tak pozostanie :p
 

holek94

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wyglądac to i wygląda ładnie. Jednak nie wiem czy to jest "funkcjonalny" styl... Może źle dobrałam słowo, ale nic innego mi do głowy nie przyszło :D Ja jestem zwolenniczką ubrań, które są wygodne. Jako, że w domu mam typową gotkę, bo moja siostra właśnie tak się ubiera, to musze stwierdzić, że jest to chyba mało wygodne. Codzienne mocowania z gorsetami... To chyba nie dla mnie, ale oczywiście jaknajbardziej mi się to podoba.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
W lolicie nie ma gorsetów ;P Nie ma raczej nic, co byłoby niewygodne może poza samym faktem, że np. w sukience nie przeskoczy się przez płot, jak to można zrobić w spodniach.
 
Do góry