Gothic 2 i jego ciekawostki

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Po długiej, ale to bardzo długiej przerwie, zamierzam wrócić to kultowej już gry, jaką jest Gothic 2. Mam ochotę do niej wrócić, ponieważ trzyma mnie mega sentyment, troszkę już pozapominałem, więc właśnie instaluje zaraz i lecę. Miałem okazję przechodzić kilka razy G3 ale to jednak nie było to. Nie ten sam klimat co w kolonii karnej.

Dlatego pytanie do was, polecacie jakieś ciekawe lokacje, miejsca, rzeczy które warto znaleźć/sprawdzić? Dawno nie grałem, pamiętam tylko, że do utłuczenia są smoki i powracając do kolonii karnej połowa krainy będzie skuta lodem.

Czekam jak ktoś ma jakieś nowinki, chętnie bym się dowiedział jakie miejsca odwiedzić, albo po prostu podyskutować o tej grze.
 
W

wiki9969

Guest
Nowinek nie mam, ale gra jest fajna. :) Przechodziłam ją wielokrotnie i wszystkie gildie mam zaliczone. ;)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Wszędzie się szwendaj, tylko bez niepotrzebnej brawury. Dodatkowo, to że w pierwszym rozdziale nie ma czegoś w punkcie A nie oznacza, że dwa rozdziały później czegoś tam nie będzie. Nie awanturuj się po piwie "Mroczny Paladyn", jak nie możesz spać to sobie załatw łodygę bagiennego ziela, a wino zostaw na specjalne okazje. Smażone mięso smakuje lepiej niż surowe. To chyba tyle. Oby Śniący wskazał ci właściwą drogę.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
No właśnie największy ból to taki, że mam wersje anglojęzyczną, a chcę Polski.. chyba będę musiał spiracić i pobrać dubbing, bo nie zamierzam od nowa kupować. :/
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Angielska wersja? Z samej ciekawości bym zagrał. No ale ja Gothica I i II znam doskonale (Noc Kruka w sumie też nieźle), więc to trochę inna sprawa. Spróbuj ściągnąć pliki z dubbingiem, może gdzieś są i nie trzeba całej gry. Może wystarczy podmienić pliki i będzie po polsku.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Angielska wersja - dubbing i napisy po angielsku.

No niestety ja przyzwyczaiłem się do Polskich wersji, więc chyba będę jednak musiał spiracić. Minusem jest, że jutro na 14 do pracy i będe musiał się wyszykować wstając rano, plusem, że zaczynam pobierać juz teraz, a wnioskując że dubbing + napisy waży razem 2gb, to pozostało mi 2-3h pobierania. :tongue: :tongue:

@EDIT

No własnie pobieram sam plik dubbingu + napisów który waży prawie tyle co sama gra. :lol:
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Praca nie zając. Popracujesz w Gothicu polując na wilki.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Niestety ale nie mogę znaleźć samych napisów, tylko dubbing + napisy. A w sumie mógłbym przeboleć grę na samych napisach Polskich.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
No tak, tylko ja bym chciał te napisy właśnie po Polsku, a dubbing może zostać nawet Angielski.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Bo tylko wtedy są napisy, nigdy oddzielnie, a toż to głupota. :lol: :D
 
W

wiki9969

Guest
Mam obie części Gothica. Jeżeli cbcesz to mogę jutro pokombinować i przesłać Ci aplikację z grą w formie pliku.


Z góry zaznaczam, że nigdy tego nie robiłam. Więc...



Oczywiście jest to oryginał, a grę udostępniam tylko Tobie. ;)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Na jakiej zasadzie miałoby się to odbyć?
 
W

wiki9969

Guest
Jeżeli mi się uda to się odezwę. Podasz mi maila, a ja Ci spakowane pliki wyślę.




I będziesz miał polską wersję.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Dzięki za pomoc.

Ogólnie to niby całą gierkę udało mi się spolszczyć. Mam polskie dialogi, polskie menu. Tylko napisy dialogowe "te w ramkach" są w języku angielskim. Nie wiem tylko jak to zmienić. :niepewny:
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Sprawdzałem co się da. Najgorsze jest to, że spoko, wersja jest w miarę grywana. Tylko czasami dialogi są tak ciche, że nie da się tego bełkotu słuchać. Poza tym, ja uwielbiam czytać dialogi, dlatego szkoda mi troszkę tego, że są po angielsku. Dubbing jak najbardziej na plus, bo po Polsku, ale te napisy... wrr. Poczekam jeszcze Wiki na Ciebie co ty z tymi plikami podziałasz. Jak będziesz wiedziała co i jak, odpowiedz w tym temacie, lub skontaktujemy się poprzez priv.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Czekam z niecierpliwością. Kontaktuj się przez priv albo po prostu napisz tutaj, żebym podał e-mail. Dostępny będę do około godziny 13 dzisiaj, potem dopiero będę mógł odebrać tego mejla w godzinach nocnych. 22/23.
 
Do góry