Gothci

gosia665

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
570
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Łódź
Jakiś czas temu ,a było to jakieś 1,5 roku temu bardzo fascynowała mnie subkultura gotycka .

Subkultura gotycka powstała w latach 70. z ruchu punk, jest również pod pewnym wpływem muzyki poważnej, a nawet ludowej ("folkowej").Często wśród gotów ukazuje się zainteresowanie okultyzmem, literaturą, sztuką, wampiryzmem, mitologią germańską czy - zwłaszcza w krajach słowianskich - mitologią słowiańską. Są jednak także goci interesujący się tematami (mistyczno-)chrześcijańskimi oraz gnostycznymi. Z drugiej strony nie ma żadnego wyznacznika zainteresowań które łączą członków tego ruchu. Subkultura gotycka jest postrzegana jako mroczna i dla osób z zewnątrz często niezrozumiała.
Moda:
Wszystko co jest czarne, a takze bedace w innym ciemnym kolorze np. bordowym lub granatowym. Mniej popularna jest biel. Nie odkrywa sie nagiej skóry. Nawet w gorace dni nosi sie dlugie rekawy. W ten sposób unikamy zbednego wystawiania skóry na slonce i dzieki temu zachowuje ona swoja bladosc.
Nosi sie duzo bizuterii, szczególnie srebrnej (ze wzgledu na kolor). Czesto jest to egipski symbol zycia wiecznego (ankh). Moga to byc takze nietoperze, krzyze itd. Farbuje sie wlosy (glównie na czarno, ale równie modne jest rozjasnianie ich az do osiagniecia bardzo jasnego blondu).
Nosi sie czarno-bialy makijaz. Podklad powinien byc tak jasny, jak tylko sie da. Konieczne jest tez uzycie czarnego eyelinera, a na wieczorne wyjscia takze czarnej szminki.
Czesto zaklada sie aksamitne ubrania (koszule).
Mezczyzni nosza czasem tzw. pirackie koszule.
Szyje przewiazuje sie czarna wstazka. Mozna takze ozdobic ja lancuchem.
Dobrze jest miec mnóstwo tatuazy na calym ciele.
Nosi sie buty wojskowe, glany i inne modele Doc Martens.
Modne sa koszulki z róznymi zespolami gotyckimi.
Czarne skórzane kurtki.
tekst pochodzi z encyklopiedii - wilkpedii oraz strony http://mican.republika.pl/goci.htm

Oto przykładowe foto jakieś gothki http://img247.imageshack.us/my.php?image=402mx.gif napewno dużo takich zdjęć ,gifów znajdziecie na mrocznych blogach :)
Podoba wam sie ta subkultura? Co o niej sądzicie?Są tu wśród was jacyś gothci ?
Życze milej lekturki :p :)
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
115
Miasto
Kraków
EEeee co to za ściema to jakiś bubek pisał chyba to sie kupy nie czyma i jest dobre dla nastolatków wsztko pomieszne smae głupoty.nightwish nie gra gotyku tylk power metal z operowym wokalem (sami członkowie zespołó tka twierdzą).Nileubie ghotów w więksozśći to są zawiasy i mją jakieś chore fazy z Mistykaliami.....
Ps:Zawias_czesto sie zamysalja wydają sie byc wiecznei nei obecni
 

Ziemniak77

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
118
goci to spowolnione grzeczne dzieci ktore boja sie raka skory i chodza na czarno zeby byc modnym i sluchaja NIGTWISHA mało jest takich prawdziwych gotow co słuchaj gotu z lato 80 czy punk-gotu!!
:cenzura: MODE NA METAL I GOT!!! lepiej isc pic wino!
 

MonaLisaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
łodzkie
Szczerze powiedziawszy nie mam pojecia co to prawdziwy goth bo nie spotkalam takiego obok ale pwoiem moze co ja lubie i co mi sie podoba; podobaja mi sie suknie sredniowieczne (jedyne sukienki jakie mnie pociagaja) znam nawte juz miesce gdzie mozna taka zamowic i na wymiar i z dokladnoscia Pani uszyje tak jak my tego chcemy ale niestety drogi interes:( szczegolnie lubie rekawt w ksztalt dzwonkow po hipisowsku rowniez i nogawki takie :D lubie mity o wampirach itd interesi mnie to i pociaga w samej kwestii wyobrazni gdyz rowniez nie spotkalam zadnego nietoperza a juz nie mowiac o wampirze :D hehe ale opowiesci sa dobre szczegolnie seria Anny Rice ktora uwarzam ze choc ma ciezki jezyk jezeli chodzi o pisanie to ma bujna wyobraznie tzn tak pisze gut sehr gut ale malo poetycko pisze poprostu to co widzic teraz i tu przed oczyma uzywa malo bujnych epitetow metafor itd ale ksiazki sa naprawde dobre i tak a filmy na ich podstawie hmm aktorzy zawsze miodzio szczegolnie w krolowej potepionych :D Jezli chodzi o muzyke to po 1 nie mozna byc otwartym tylko na 1 styl ale co do gothyku to lubie bardzo (hehe jezeli wogole to gothyk) np closterkeller czy artrosis (jezeli sie myle ze to gothyk to prosze wyprowadzcie mnie z bledu bo zle jest tkwic w nim :( nadal ) ale podoba mi sie wlasnie muzyka jak to kolega ujal gdzie wokal jest z operowym ale tak samo lubie irlandzka muzyke gdzie mozna sie zatopic i marzyc marzyc i marzyc przenosic sie do krajow starych i zyc w tych marzeniach jak sie tego chce :) no to tak cos takeigo lubie hehe sory za bledy i dlugosc :) pozdrawiam was wszystkich
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Podobno muzyka gotycka zaczyna się od Bauhausa. Ten zespół jest całkiem niezły :p W sumie cała subkultura jest dość interesująca, chociaż wolę do niej podchodzić z dystansem ( na ile mogę sobie pozwolić jako człowiek zafascynowany Światem Mroku White Wolfa :p ).
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
tak wsumie kiedys przyszedl mi na meila test na gota wedluk ktorego po mojej szczerej odpwiedzi powinem isc do szpitala psychiatrycznego bo na 30 pytan tylko 2 byly nie poprawne a wedluk tego testu juz od 20 jestes gotem<ale to tak dla ciekawosci>
a co do prawdziwych gotow takich juz wsumie niema bynajmniej umnie w miescie


monaa lissaaa skontaktuj sie zemnom na gg to ci moze podrzxuce apre adresow do osub szyjoncych takie zeczy
 

thule

Rex Mortis
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
353
Punkty reakcji
0
Miasto
127.0.0.1
Tia... wikipedia prawdę ci powie... Wspaniały wynalazek.
Ale nie o tym chciałem. Ćwieku - że zapytam z czystej ciekawości, widziałeś kiedyś słownik ortograficzny?
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
thule slyszalem tylko jest maly problem mam cos takiego jak dyslekcja dys ortografia i dyskgrafia aiwenc odczep sie a ze niepisze znakow polskich to z nawyku jak sie przez 2 lata pisze na forum gdzie niema owych znakow to bys tez sie przyzwyczail

monalisaaa niema problemu
 

thule

Rex Mortis
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
353
Punkty reakcji
0
Miasto
127.0.0.1
thule slyszalem tylko jest maly problem mam cos takiego jak dyslekcja dys ortografia i dyskgrafia aiwenc odczep sie
Dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Nooo, ale małym problemem bym tego nie nazwał... Przyznaj po prostu, że Ci się nie chce, a papierek jest dobrą wymówką. Eot.
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
zalezy czego mi sie niechce fakt niechce mi sie pisac polskich znakow itp z nawyku a jak pisze normalnie to tez troche innaczej to wyglonda :D
 

gosia665

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
570
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Łódź
ja szczególnie lubie takie klimaty jesienią...typowy mrok :) mi podobnie jak mOnaLisie podobaja sie stroje średniowieczne, gotyckie :) ich makijaże też są świetne lecz mi taki raczej nie pasowalby przy ciemnych blond wloskach i niebieskich oczkach :)
oo i uwielbiam zamczyska :) np pełno jest takich w jurze krakowsko-czestochowskiej :)
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
wow to nietylk9o ja mam zaiteresowania zwiazane z sredniowieczem :D
osobiscie nie stroje mnie innteresuja a raczej sama chwistoria walki :)
ale wsumie tam jest wszystko potrochu bo w bractwie rycerskim wszystko musimy odtwarzac
 
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
452
Punkty reakcji
0
Miasto
..::-Legnica-::..
U mnie w moim miescie zaobserwowałam moze z 2 przypadki takich gothow. Samam może troche sie interesuje, mam pare ciuszków w tym stylu, ale nie, niezasłaniam sie w lato, wrecz przeciwnie :p
 

Nesska

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
Nie lubię tego stylu powiem szczerze...kojarzy mi się z pesymizmem, z czernią..nie nie..to nie dla mnie..Lubie żywe kolory, optymizm, i mam zupełnie inne zainteresowania...
 

Megan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
from my soul
Właściwie cały czas mam kontakt z tą kulturą gotycką - sama słucham gotyku i gothic electro. uważam, że goci to bardzo fajni ludzie, mają super zainteresowania są kreatywnie etc...
Co roku jeżdźę na Castle Party do Bolkowa (najwiekszy festiwal muzyki gotyckiej), zawsze jest super atmosaferka, mili ludzie i spokój.
 

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
ta castel party zajefajna impreza :D bylem raz i mam zamiar tam wrucic jak tylko kase na to znajde
 

Agatk@

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kęty
Lubie czarne ciuchy... i MROCZNE KLIMATY... buu!!
Ale sie nie uważam za gothke...
Moim zdaniem większość ludzi tylko szpanuje ze są Gathami... i się ubierają na czarno itd.
W moim ottoczeniu nie ma gothów.. była taka jedna z mojej klasy co przez jakiś miesiąc sie za nią uważała.. a teraz wyszła jej prawdziwa natura .. PUSIZORD!! :D:D
 
Do góry