Google ułatwi znalezienie oryginalnego teledysku

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Bez nazwy.png

Z pewnością każdemu z was zdarzyło się kiedyś szukać teledysku jakiejś piosenki. Wbrew pozorom znalezienie takowego nie zawsze jest łatwe. Przede wszystkim z powodu fanów którzy wrzucają np. tekst piosenki z podkładem zamiast teledysku albo pokaz slajdów z muzyką. Aby ułatwić użytkownikom szybkie odnalezienie oficjalnego teledysku Google wprowadziło dodatek w postaci okienka które pojawi się na pierwszym miejscu wyników pojawiających się po wpisaniu jakieś frazy w w/w wyszukiwarce. Będzie to zawsze oficjalny teledysk. Prawda, że ułatwia życie ? Przy okazji jednak Google promuje Youtube którego jest właścicielem.
 
A

alfabeta11

Guest
W sumie to średnia koncepcja. Wymuszanie używania jutuba zamiast ewentualnych alternatyw. No ale cóż. Mają do tego prawo.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Spływa to po mnie, jak po kaczce. Nie oglądam telepysków.
 

marmadella

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
9
Punkty reakcji
1
To też ukłon w stronę włąścicieli praw do oryginalnego teledysku. Zdarzało się, że teledyski nie z oficljanego kanału były wyżej w wynikach wyszukiwania, więc teraz takiej sytułacji powiedzmy żerowania na czyjejś własności nie będzie oczywiście o ile producent/wykonawca będzie miał profil na YT :027:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Mi ta opcja nieco ułatwi życie i tak zawsze korzystałem z yt więc teraz nie będę musiał dodatkowo na youtube wchodzić tylko teledysk i to odrazu oficjalny będę miał po wpisaniu tytułu w pasku adresu zaraz po odpaleniu przeglądarki.
 
Do góry