genialny

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam,

j.w., gdy staram się golić dokładnie, to po 3-4 dniach skóra wygląda nieciekawie …krosty, alergia etc. Czy znacie jakieś golarki, które mają nakładę, dzięki której nie będzie podrażnień i wyprysków lub taką która goli 0.5 mm przy skórze?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Chodzi o golenie twarzy? Czego używasz?
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
D_K napisał:
Chodzi o golenie twarzy? Czego używasz?
Gdyby cięła 0,5mm przy skórze to nie byłaby golarką tylko trymerem. Są takie, ale do twarzy raczej nie polecam, chyba że brodę zapuszczasz. Jednak krosty mogą być wynikiem używanych kosmetyków. Spróbuj zapytać w aptece o jakieś preparaty hipoalergiczne. Jeśli to nie pomoże zwróć się do dermatologa, to nie boli ;)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
pralinka91 napisał:
Chodzi o golenie twarzy? Czego używasz?
Gdyby cięła 0,5mm przy skórze to nie byłaby golarką tylko trymerem. Są takie, ale do twarzy raczej nie polecam, chyba że brodę zapuszczasz. Jednak krosty mogą być wynikiem używanych kosmetyków. Spróbuj zapytać w aptece o jakieś preparaty hipoalergiczne. Jeśli to nie pomoże zwróć się do dermatologa, to nie boli ;)
To chyba nie do mnie.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Przepraszam, chyba zaznaczyłam zły cytat albo wkradł się jakiś błąd. Oczywiście moja wypowiedź była skierowana do autora tematu.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Golarka to może tylko golić mniej lub bardziej dokładnie. W przypadku ręcznej to sam możesz być mniej lub bardziej precyzyjny. Na chrosty i podrażnienia są natomiast odpowiednie kosmetyki po goleniu. Ja używam balsamu Nivea Skin Energy i jest świetny. Doskonale nawilża skórę, a przy tym szybko się wchłania i nie pozostawia warstwy tłuszczu.
 

ojciecprowadzacy

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
Pomorskie
genialny napisał:
Witam,

j.w., gdy staram się golić dokładnie, to po 3-4 dniach skóra wygląda nieciekawie …krosty, alergia etc. Czy znacie jakieś golarki, które mają nakładę, dzięki której nie będzie podrażnień i wyprysków lub taką która goli 0.5 mm przy skórze?

Gol się z włosem, a nie pod włos. Może nie będziesz miał ciała jak "pupka niemowlaka" ale nie będzie wyprysków. Jeżeli po goleniu "na gładko" coś ci wyskakuje to może to być zapalenie mieszka włosowego, a z tym to już przej***** sprawa....
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Ja nie mam takiej potrzeby i też uważam,że przycinanie włosów na ciele jest mało męskie... Kazdy facet powinien miec trochę zarostu,nie ma co ukrywac.
 

krejzistah

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Ale on chyba pytał o ciało. A na takie upały jak teraz są ogolić klatkę czy pachy to mega wygoda. Zresztą na dłuższą metę, jeszcze jak chodzę regularnie na basen to lepiej pójść parę razy na epilfree, żeby nie podrażniać skóry każdym goleniem.
 
Do góry