Gminy nie czekają na odgórne decyzje rządu.

renter12

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jak wiemy obiecane nam były między innymi spore reformy przez Platformę Obywatelską jeszcze przed wyborami oraz w obu expose premiera. Wiele z nich miało mieć charakter radykalny „cudów na patyku”. Jednak obecna koalicja PO-PSL nie są i jak się do tej pory okazało nigdy nie byli w stanie wykonać jakichkolwiek reform po to aby żyło się lepiej obywatelom Polski. W sejmie wolą dyskutować na tematy, w których zaostrzyć prawa...

Temat ogólnie dotyczy aborcji i in vitro oraz o tym jak świetnie radzą sobie gminy na przykład Częstochowa :). Zobacz sam na: http://dokosza.eu/20...-bardzo-dobrze/
 

renter12

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hmm no spodziewałem się niewiele.. Ale nie aż takiej makabry.. xD
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Nawet w serialu Barwy szczęścia propaguje się in vitro.
Rząd uznał, że to będzie równoważyć aborcje?

Co do gmin... Różne są i chcą się podlizać szefostwu swojej "opozycyjnej" partii albo antyklerykałom.
Mam nadzieję, że tylko te kobiety z manify się będą zgłaszać, więc nie tak wiele.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ciekawe czy prawo zajmuje się możliwością zapładniania in vitro kobiety samotnej. Znaczy - czy z góry przewiduje się, że poczęte w ten spopsób dziecko będzie miało ojca NN?
 
B

benjamima

Guest
ciekawe zagadnienie - nie bardzo wiem, jak to można rozwiązać prawnie, ale myślę, że sporo dzieci rodzi się z ojcem nieznanym - w tym przypadku chyba matka powinna decydować, czy dziecku powiedzieć jak się urodziło...

co do samych dofinansowań, to nie tylko gminy nie czekają, ale kliniki też - i same starają się obniżyć koszta zabiegu.... np. warszawski Invimed obniża koszt in vitro o połowę jeśli kobieta podzieli się swoimi jajeczkami z drugą potrzebującą.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
USA stany same decydują o sprawach społecznych i sami obywatele referendum decydują o problemach społecznych . Naszym kraju Miasta nie mogą tego robić i obywatele głosować sprawach społecznych. Sponsorowanie przez Częstochowę In Vitro jest nielegalne i każde miasto które to robi łamie prawo. Jeśli chcą to robić za pieniądze ludzi niech zrobią referendum . Pomysł Częstochowski jest marnowaniem pieniędzy i kto będzie decydował która para załapie na zabieg.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko jak możesz przyrównywać federację do państwa unitarnego. Gdyby w Polsce wprowadzić wzory amerykańskie to każde województwo rządziło by się same
 

pako872

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
a in vitro ja to tego słuchac nie moge normalnie sie gotuje we mnie co wynormalnie nie dajecie rady:p:)
 
Do góry