GM: przed rokiem 2020 samochody prawie nie potrzebujące kierowcy

S

splinme

Guest
Koncern General Motors ocenia, że jeszcze przed końcem bieżącej dekady zacznie produkować samochody, które będą mogły w znacznej mierze obyć się bez kierowcy.

http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,title,GM-przed-rokiem-2020-samochody-prawie-nie-potrzebujace-kierowcy,wid,15938623,wiadomosc.html
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
Przecież Google takie samochody ma już od kilkunastu miesięcy. Nie spowodowały ani jednego wypadku (miały jedną stłuczkę, ale to z winy człowieka)
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Podoba mi się to.
Znacznie ułatwi to prowadzenie pojazdu, ale i tak- kierowca jeszcze długo będzie potrzebny za kółkiem.
Nie wiem dlaczego miałby zostać zastąpiony za 20-30 lat, jak mowa w tym artykule.
Jest zbyt wiele sytuacji na drodze, których komputer nie jest w stanie przewidzieć.
Chyba, że za 20-30 lat uda się stworzyć komputer kwantowy, podłączyć do niego kamery i potrzebne czujniki oraz umieścić w samochodzie.
Nie wiem, czy i to rozwiązałoby każdy problem.
Możnaby stworzyć jedną wielką sieć komunikacyjną, w której komputery są obecne na pokładzie każdego wozu- samochodu, tramwaju, autobusu, pociągu. Byłyby połączone siecią bezprzewodową i w ten sposób stworzyć w pełni automatyczny system ruchu drogowego.
Taki pomysł to fantazja, bo kosztowałby zbyt wiele na dziś i nadal- nie rozwiązuje każdego problemu :p Chociażby nieprzewidywalność pieszych, zwierząt, ewentualnie dużych przedmiotów, które nagle wpadałyby na drogę

Czym są te pojazdy firmy Google ?
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Samochodami, które same jeżdzą. Używają ich pewnie do uzupełniania map street view.
 
Do góry