Głośniki - pomóżcie wybrać

zielony777

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witajcie

Jakiś czas temu pisałem posta w sprawie porady sprzętowej przy wyborze laptopa - a skoro ten się już pojawił, to należałoby staropolskim zwyczjaem :) pochwialić się o tym sąsiadom heheh :) więc pomysł na głośniki. W pierwszym sklepie mam rabat, więc coś jeszcze urwę z ceny a w drugim musi zostać jak jest niestety. Napiszcie jednak jeśli możecie na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę przy wyborze głośników?

Genius

http://www.alsen.pl/index.php/product/none/113527/Genius_Glosniki_5_1_SW_HF5_1_6000_200W_ciemne_drewno/none


i Logitech

http://www.komputronik.pl/index.php/product/80621/Peryferia/G_o_niki/Logitech_Z_520.html
i teraz pytanie: czy puszczać to przez jakiś wzmacniacz dodatkowy czy wyjść bezpośrednio z kompa? i o co chodz i ztym pasmem przenoszenia, bo kumpel mi mówił, że jak mam zamiar słuchac mp3 to i jeden i drugi model jest "za dobry" bo mp3 ma ucięte jakieś pasmo czy coś. Czy to prawda? jak zatem dobrać głośniki, żeby dźwięk "powalał"? a może zrezygnować z mp3?

pozdrawiam
 

niuchna

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Polecam Logitech Z-5. 360 stopni zasięgu, super moc, nie korzystają z karty dźwiękowej laptopa.
Zasilane tylko na USB, żadnych więcej kabli.
Mają moc i jest do nich świetny pilocik :)
 
M

Mushkin

Guest
Porównujesz dźwięk z plastiku do drewna i mówisz, że plastik lepszy? Jak śmiesz wogóle... Btw, czemu komputronik? Najgorszy sklep w sieci... do tego najdroższy.

http://www.ceneo.pl/1189696 Model 6000 jest nieopłacalny ze względu na - dźwięk niemalże identyczny jednak z niewiele większą mocą no i duuużo wyższą cenę.

Ale najpierw powiedz jaką masz kartę dźwiękową - bo ze zintegrowaną (albo szitem do 150 zł) to każde głośniki za więcej niż 150 zł będą się marnować i grać płasko (bez pierdzielnięcia)
 

DiamondLady

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
389
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
zmc city
podbijam temat!
zastanawiam się nad wyborem głośników
media tech MT 3325
lub
logitech s-220

bardziej jestem skłonna do tych pierwszych bo są zdecydowanie ładniejsze ale nigdzie nie ma o nich żadnej opinii..:niepewny:
może ktoś z was drodzy forumowicze umie powiedzieć coś o nich, ewentualnie podpowiedzieć, które są lepsze??
nie mam wielkich wymagań jednak nie chce też żeby zakup okazał się totalnym szajsem :niepewny:
 

BigBoysToys

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Zarówno media jak i logi tech sa godne polecenia. Będziesz na nich słuchał tylko muzyki czy mają byc uniwersalne,do filmów i gier?? A co do komputronika to sklep sieciowy i ceny rzeczywiście sa wyzsze niz w innych sklepach internetowych.
 
M

Mushkin

Guest
bardziej jestem skłonna do tych pierwszych bo są zdecydowanie ładniejsze ale nigdzie nie ma o nich żadnej opinii..

patrzeć na wygląd przy wyborze głośników... luudzie, chcesz żeby grały dobrze czy ładnie wyglądały? jak chcesz to drugie to kup sobie atrapy a normalne głośniki schowaj...

http://www.ceneo.pl/2077173 drewniane, plastikowe pierdziawki nie mają przy nich szans jeśli chodzi o dźwięk

Btw, na opinie nie patrz bo zazwyczaj (np. na ceneo) piszą je ludzie BARDZO niedoświadczeni..
 
P

papryka9

Guest
Wyluzuj, dla niektórych każdy szczegół jest ważny:) Ja też kiedy kupuje nowy sprzęt zwracam uwagę na jego wygląd. Może nie akurat przy słuchawkach,ale jednak. Dlatego dosyć lubię firmę tracer, ich niektóre gadżety wyglądają wręcz kosmicznie .
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Zostaw to drewniane pseudohifi od Geniusa i zainwestuj w Harman/Kardon Soundsticks II (około 600 zł). I niech mi ktoś się tu czasem nie wtrąci żebym nie porównywał plastiku do drewna. Jak ktoś nie słyszał tego plastiku, to niech się nawet nie wypowiada, bo ten plastik miażdży na głowę każde drewno marek typowo komputerowych. Względnie JBL Creatures za połowę tej ceny, ale mają słabsze satelity. Do typowego pokoju jednak w zupełności wystarczą, a zaoferują rewelacyjny dźwięk. Jeszcze też bym się zastanowił nad Logitechami Z10, bardzo przyzwoicie grają, ale są deko drogie.
 

big_day

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
jeśli ja teraz miałabym kupować nowe głośniki to postawiłabym na iboxa detroit. Mój kolega taki ma i jest z nich bardzo zadowolony. Mają dobre brzmienie, szerokie pasmo przenoszenia, a do tego fajny design,
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
ja zastanawiam się nad głośnikami iBOX'a Palermo - kojarzą mi się, z głośnikami Geniusa. Może się skuszę, bo są drewniane - a to ważne, bo wiadomo dźwięk jest lepszy no i jest ekranowanie magnetyczne. Muszę się zorientować jak wygląda jeszcze cena.
 
Do góry